Järgmine koolitus: 30.09.2020 - Tallinn - Maksukonverents 2020 (välja müüdud) Vaata ajakava

Rubriik: Palgad, lähetused, hüvitised

Vastatud: 30.09.2019
Töötaja töötab töölepinguga kahes ettevõttes. Töötaja saadetakse lähetusse välismessile, mis on mõlema ettevõtte põhitegevus. Kas töötajale võib maksta päevaraha 50.-/p mõlemast ettevõttest?
Loe vastust
Vastatud: 29.01.2018
Kohaliku omavalitsue korralduse seaduses (KOKS) § 17 (3) öeldakse, et volikogul on õigus maksta oma liikmetele tasu ... Mis on see tasu maksuseaduste mõistes. Kas tegu VÕS-lepinguga või töölepinguga või veel millegi kolmandaga.
Loe vastust
Vastatud: 15.04.2016
Täpsustav küsimus veel lähetuse kohta just Maksuameti kodulehel oleva näidisel toodud lahenduse kohta: Näide 3 Töötaja välislähetus kestab 04.03.–18.03.2016, s.t 15 päeva, ja talle makstakse välislähetuse päevaraha 50 eurot. Sama töötaja järgmine lähetus kestab 28.03.–14.04.2016, s.t 18 päeva, ja talle makstakse välislähetuse päevaraha: ajavahemiku 28.03–31.03 eest (4 päeva) 32 eurot...
Loe vastust
Vastatud: 05.04.2016
Töötaja oli lähetusel jaanuaris 02.01.16-17.01.16 ehk 16 klp; 29.01.16-06.02.16 ehk 9 klp ja veel 14.02.16-28.02.16 ehk 15 kalendripäeva. Kas päevaraha tuleks selliselt: 1 lähetus - 02.01.16-16.01.16 ehk 15klp*50.-/päev + 17.01.16 ehk 1klp*32.- 2 lähetus - 29.01.16-06.02.16 ehk 9klp*32.-/päev 3 lähetus - 14.02.16-28.02.16 ehk 15klp*50.-/päev Kas lähetus võib lõppeda ja uuesti...
Loe vastust
Vastatud: 18.01.2016
Kuidas maksta lähetustasu välismaa äriühingu filiaali juhatajale, kellele ei kohaldata Töölepingu seadust (TLS § 1 lg 5) ja kes ei ole ka juhatuse liige? Töötab käsunduslepingu alusel. Kas tal on õigus maksuvabalt saada lähetuse päevarahasid tingimusel, et tal on käsunduslepingus eraldi välja toodud päevarahade punkt viitega kehtivale määrusele "Töölähetuse kulude...
Loe vastust
Vastatud: 02.06.2015
Juriidiline isik A võib teise juriidilise isiku B töötajate välislähetusega seoses lähetuskulud kinni maksta, kui need on tehtud isiku A ettevõtlusega seoses. Päevaraha jur.isik A ei maksa, kuid A maksab kinni töötajate toitlustamise lähetuses viibimise ajal. Kas toitlustamisele kuuluvad kulud võib sel juhul arvestada lähetuskulude alla ja need ei kuulu...
Loe vastust
Vastatud: 11.11.2014
Meie töötajad viibisid lähetusel. Lähetusel viibisid nii töölepinguga töötajad kui ka käsunduslepingu alusel töötajad (meie peame neid ikkagi meie töötajateks, kuigi osutavad meile teenust oma OÜ alt). Kuidas toimida toitlustuskuludega - kui töölepinguga töötajate puhul on see erisoodustus, siis mida teha selle kuluga, mis läks käsunduslepinguga töötajatele - kas äripartnerite...
Loe vastust
Vastatud: 21.08.2014
Ettevõte käis oma töötajatega välismessil. Majutus oli koos õhtu-ja hommikusöögiga. Arvel on need eraldi kajastatud. Kas lähetuse toitlustuskulud lähevad ikkagi erisoodustuse alla? Töötajatele makstakse ka lähetuse päevaraha. Kas on kohustus seda vähendada? Päevane toitlustus on iga töötaja enda kulul ja see on üsna kulukas.
Loe vastust
Vastatud: 01.08.2014
Küsimus TMS § 13 lg 3 p 2 muutmise kohta. kas 64 eurot isikliku auto kasutamise maksuvaba hüvitist ei või enam peale 01. septmibrit välja maksta ka näiteks augustikuu eest. Senini oleme maksnud kuu hüvitise välja järgmise kuu alguses, siis kas nüüd augustikuu hüvitis jääb välja maksmata, või võib seda...
Loe vastust
Vastatud: 07.04.2014
Makseraskuste tõttu ei ole ettevõte ca aasta jooksul maksnud töötajale kokkulepitud töötasu. Raamatupidamises on brutotöötasu arvestatud ja see on ka kuludesse kantud. Sotsiaalmaksu on deklareeritud ja makstud ainult miinimumääras, et säiliks töötaja ravikindlustusleping. Töötaja pöördus lõpuks Töövaidluskomisjoni ja sai sealt tema jaoks positiivse tulemi. Selle otsusega pöördus ta kohtutäituri poole,...
Loe vastust
Vastatud: 07.04.2014
Töölähetuse määrus ütleb, et välislähetuse päevaraha alammäär on 22,37 € ja maksuvaba ülemmäär 32 €. Määruses on kirjas, et tööandja võib välislähetuse päevaraha määra vähendada kuni 70 protsenti - kas alammäärast või maksuvabast ülemmäärast?
Loe vastust
Vastatud: 16.01.2014
Ettevõtte töötajad viibisid 2-päevasel Eestisisesel lähetusel. Lähetusel viibisid nii töölepinguga töötajad kui ka käsunduslepingu alusel töötajad (meie peame neid ikkagi meie töötajateks, kuigi osutavad meile teenust oma OÜ pealt). Kuidas toimida majutuskuludega, kas võime kanda lähetuskuludesse ka käsunduslepinguga töötavate töötajate majutuse? Kas majutuse ja konverentsiruumide rendikulult võime käibemaksu tagasi küsida?
Loe vastust
Vastatud: 17.12.2013
Juhatuse liige teeb töötaja (töötab töölepinguga) haiguse ajal ka töötaja asendust. Kui juhatuse liikmele määratakse nüüd lisatasu töötaja asendamise eest, kas pidada maksud kinni kui juhatuse liikme lepingult või kui töölepingult.
Loe vastust
Vastatud: 30.10.2013
Töötaja lahkub töölt kuu viimasel päeval. Kuu alguses on talle makstud isikliku sõiduauto hüvitist eelmise kuu eest (september) nüüd lõpparvega sooviksime maksta talle ka okt. eest, seega ühes kuus on 2*64.- väljamakse. Kas see on juba piirmäära ületamine või kui maksekorraldusse on kirjutatud ,mis kuu eest seda arvestatud on, siis...
Loe vastust
Vastatud: 19.10.2012
Kas osapoolte vahel tekkinud praagivaidluse lahendamiseks kaasatud eksperdi lähetuskulud (laevapilet sh toitl.) saab lugeda ettevõtlusega otseselt seotuks ja mis selgitused tuleks sel juhul lisada lähetuskorraldusele või kuidas?
Loe vastust
Vastatud: 14.08.2012
Juhatuse liikme tasust. Juhatuse liige saab tasu juhatuse liikme töö eest ning ka töölepingu alusel. Kui nüüd see isik läheb puhkusele, kas puhkusetasu tuleks arvestada ka juhatuse liikme tasult või ainult töölepingu tasult? Kui talle makstakse siiski mõlemalt tasult, kas siis juhatuse liikme tasult arvestatud puhkusetasu tuleks deklareerida ikkagi koodiga...
Loe vastust
Vastatud: 06.08.2012
Töötajale makstakse isikliku sõiduauto hüvitist 64 eurot kuus. Nüüd saadeti töötaja oma autoga Lätti lähetusele, kas võib talle bensiinidokumentide alusel selle täies mahus hüvitada, kui lähetusaruandes on täpselt teekonna pikkus ja kulunud kütus välja arvestatud? Kas võib maksta muude riigisiseste sõitude eest samas kuus ilma sõidupäevikut pidamata veel 64 eurot?
Loe vastust
Vastatud: 07.08.2012
Kui töötaja töötab töövõtulepingu alusel, siis ei tohi ju maksta välislähetusel päevarahasid? Aga dokumentaalselt tõestatud lähetuse sõidukulud-lennupiletid, hotell, pagasi-ja kindlustuskulud, messipiletid? Kui emaettevõtja kannab tütarettevõtja palgal oleva töötaja lähetuskulud ja neid tütarettevõtjale edasi ei esita, kas sellisel juhul on tegemist emaettevõtjal ettevõtlusega mitteseotud kuludega, mis kuuluvad maksustamisele?
Loe vastust
Vastatud: 04.06.2012
VV määrus "Teenistus-, töö- või ametiülesannete täitmisel isikliku sõiduauto kasutamise kohta arvestuse pidamise ja hüvitise maksmise kord" §1 lg 3 - Isikliku sõiduautona või mootorsõidukina käsitatakse teenistuja, töötaja ja juriidilise isiku juhtimis- või kontrollorgani liikme kasutuses olevat sõiduautot või mootorsõidukit, mis ei ole tööandja omanduses ega valduses. Kas sellise sõnastuse...
Loe vastust
Vastatud: 11.04.2012
Ühel töötajal hävis kogu tema maine vara ja tööandja korraldas "ettevõtte" sisese toetuste kogumise kampaania. Töötajad loovutavad teatud summa vastava avalduse alusel kannatanule ehk loovutatavalt summalt on maksud juba makstud. Tööandja otsustab lisada ka omapoolse toetussumma. Toetussummat ei kanta kannatanule rahaliselt üle, vaid ostetakse kannatanu poolt koostatud nimekirja lausel esemeid....
Loe vastust