Järgmine koolitus: Tallinn - Sügisseminar 2021 registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 2743

Küsimus

Kuidas maksta lähetustasu välismaa äriühingu filiaali juhatajale, kellele ei kohaldata Töölepingu seadust (TLS § 1 lg 5) ja kes ei ole ka juhatuse liige? Töötab käsunduslepingu alusel. Kas tal on õigus maksuvabalt saada lähetuse päevarahasid tingimusel, et tal on käsunduslepingus eraldi välja toodud päevarahade punkt viitega kehtivale määrusele "Töölähetuse kulude hüvitiste maksmise kord ning välislähetuse päevaraha alammäär, maksmise tingimused ja kord"?

Vastus - 18.01.2016

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

TuMS § 9 lg 2 viimase lause kohaselt: "Juhtorganina käsitatakse ka välismaa äriühingu filiaali juhatajat ning mitteresidendi muu püsiva tegevuskoha tegevjuhti."

TuMS § 13 lg 3 p 1 laieneb kõikidele juriidilise isiku juhtimis- ja kontrollorgani liikmetele, samuti teie viidatud määrus. Seega, päevaraha maksmisel juhindute juhtimis- ja kontrollorgani liikmeid puudutavatest sätetest. Lepingus ei ole sellele eraldi vaja viidata, kuid selguse huvides võib seda teha.