Järgmine koolitus: 14.02. Tallinn - Aastaaruanne 2022 ja maksud 2023. Registreeri ja tutvu koolitusega

Rubriik: TULUMAKS

Vastatud: 30.01.2023
Olen soetanud korteri maksumusega 75 000 EUR ning teinud seal remonti c:a 30 000 EUR eest. Remondiga seotud kuludokumendid on sisuliselt puudu, sest töö sai enamasti tellitud eraisikutelt. Remondijärgselt olen kasutanud korteri oma elukohana c:a 2 kuu jooksul, kuid registreerunud seal ei olnud (elukoht on registreeritud teisel aadressil). Nüüd soovin...
Loe vastust
Vastatud: 19.01.2023
Eesti ettevõte lähetab töötaja pikemaks ajaks Rootsi. Rootsis osutatakse teenust Rootsi ettevõttele. Kas Eesti töötaja peab maksud maksma Rootsi? Kuidas toimub Eestis arvestus? Kuidas kajastada seda maksuametis?
Loe vastust
Vastatud: 15.12.2022
Ikka see kurikuulus kingitus. Kui ettevõte teeb reklaamikampaania, et kõik, kes ostavad või müüvad detsembrikuus, siis neile on kingitus - olgu see siis firma logoga T-särk, tass, vms- omab küll tarbimisväärtust aga kas seda ka sisusliselt tarbitakse, on küsitav, pigem ikkagi ettevõtte reklaamikandjaga tegu. Kui nimetatud kulu on üle 10.-/eur,...
Loe vastust
Vastatud: 26.10.2022
1.TuMS § 48 ütleb: 1. et õigus tasuda kodust-tööle tehtavad ühistranspordi piletite väljamaksmine maksuvabalt. Kas see kehtib ainult töölepinguga tõõtajatele või ka avalikus sektoris töötavatele ametnikele? 2. Kas avalikus sektoris töötavatele töölepinguga töötajatele laieneb ka maksuvabalt isikliku sõiduauto kasutamise hüvitamine kodust -tööle kui elatakse kaugemal kui 50 km töökohast. Kas...
Loe vastust
Vastatud: 28.09.2022
Kinnisvaraarendaja on kohustatud müüdud korteris teostama garantiiperioodi lõpul garantiitööd. Klient ei soovi paranduste teostamist ehitaja poolt, kuid soovib saada garantiiaegsete puuduste mitte likvideerimise eest rahalist kompensatsiooni. Kinnisvaraarendajal on pakkumine konkreetsete puuduste likvideerimiseks. Kui maksta samas summas kompensatsiooni eraisikule (kompromissleping), siis kas ettevõte on kohustatud väljamakselt kinni pidama tulumaksu? Kui makstav...
Loe vastust
Vastatud: 30.07.2022
Kui anda töötajatele bensiinikaardid, isikliku sõiduauto töösõitude tegemiseks, kas siis on: 1. mingi võimalus mitte tasuda erisoodustusmaksu? 2. kui tasuda erisoodustuse maksu, siis mis on maksu arvutamise aluseks (kas kasutatud bensiinikaardi kulu)?
Loe vastust
Vastatud: 13.04.2022
Isik müüs ostueesõigusega erastatud kinnistu (elamumaa, 0,4ha), tasus ostes EVP-des. Kuna see on nii ammune tehing, ei ole tal säilinud ostudokumente. Ta on teinud sinna ka kulutusi, neid kuludokumente ei ole samuti säilinud. Kas on võimalik kuidagi tõendada tehtud kulutusi, kui dokumente ei ole säilinud?
Loe vastust
Vastatud: 16.01.2022
Füüsiline isik (Eesti resident) sai kinkelepingu alusel korteriomandi omanikuks. Antud korteris ta ka elab. Kas ta peab maksma tulumaksu, kui müüb selle korteri maha? (igaks juhuks täpsustan, et viimase 2 aasta jooksul ei ole ta kinnisvara müünud).
Loe vastust
Vastatud: 25.11.2021
Eelmise aasta kontrollimisel selgunud, et ametiauto on teinud erasõite(parkinud autot kodus) kuigi tööandja on andnud välja käskkirja, kus autosid pargitakse. Kas tegu maksu riskiga. Kui panna auto erisoodustusmaksu alla, kas peaks arvestama ainult kuudega, millal pargitud valesse kohta või alates esimesest valest parkimisest muutub auto erisoodustusega maksutavaks ja jääbki selleks.
Loe vastust
Vastatud: 10.06.2021
Ettevõtel on sõiduauto, mille eest tasutakse igakuiselt kw-põhiselt erisoodustusmaksu. Juhtus aga avarii ja autot pole võimalik enam kasutada, auto on seisnud terve kuu parklas, ootab kindlustuse vastust, kas läheb mahakandmisele või remonditakse. Kas auto eest on kohustatud maksma sellel kuul erisoodustusmaksu kui reaalselt seda kasutada pole ju olnud võimalik?
Loe vastust
Vastatud: 26.04.2021
Koolis tehakse koolitus, nimega muusikateraapia(õpetatakse töötajaid muusika abil lõdvestuma). Kas selline koolitus on tööga seotud ja võib tasuda arv ilma erisoodustuseta. Koolitusel osalesid õpetajad, kokad, koristajad.
Loe vastust
Vastatud: 16.03.2021
Tere. Töötaja suri 2021.a. märtsikuus. Kas temale makstava töötasu ja puhkuse hüvitise maksmisel saab arvestada maksuvaba tulu 500 eurot klaendrikuu kohta või on kogu väljamakstav hüvitis maksuvaba.
Loe vastust
Vastatud: 15.02.2021
Eesti äriühing teeb väljamakse Ukrainas registreeritud füüsilisest isikust ettevõtjale. Tegemist on programmeerimisteenusega, mida osutatakse kaugteel, ehk FIE ise viibib Ukrainas.   Meie mõttekäik on järgmine: TuMS § 40 lg 2 p 3 kohaselt ei peeta tulumaksu kinni lepinguriigi registrisse kantud füüsilisest isikust ettevõtjale tehtud väljamaksetelt. Lepinguriigina TuMS tähenduses käsitletakse Euroopa...
Loe vastust
Vastatud: 16.01.2021
Tekkis küsimus, et kas avalikud matkamise piletid (nt. Hiking Estonia jne) võiks sobida samuti maksuvabade Rahvaspordiürituste alla?
Loe vastust
Vastatud: 15.01.2021
Lugesin Maksuameti kodulehelt Tervise- ja spordikulude maksuvaba kompenseerimise kohta, aga ei saanud vastust. Küsimus tekkis hetkeolukorrast, kus oleme töötajatele välja lubanud spordisoodustuse, aga spordiklubid on kinni. Tekkis küsimus, et kas uisutamine avalikel väljakutel õues või mäesuusatamise piletid võiksid ka selle soodustuse alla kuuluda. Kui on tegemist regullaarse kasutamisega nt. 10...
Loe vastust
Vastatud: 26.06.2020
Eesti ettevõte tellib radooni mõõtmise Soome ettevõttelt. Teenuse osutamise koht on Eesti. Soome ettevõte esitab Eesti ettevõttele arve 0% käibemaksuga viitega pöördmaksustamisele. Kas Eesti ettevõte peab teenuselt tulumaksu kinni pidama (vastavalt TuMS § 43 lg 1 p 2, 10%)? Mis puhul on tarvis küsida Soome ettevõttelt nende Residentsusetõendit?
Loe vastust
Vastatud: 27.04.2020
Juhatuse liige annab ettevõttele laenu intressiga. Kui nüüd laen tagastatakse ja makstakse välja ka intressid, siis tuleb ju intresside väljamakselt pidada kinni tulumaks? St kontole kantakse intresse 20% tulumaksu võrra vähem? Väljamakse kuul tuleb see ka deklareerida TSD'l?
Loe vastust
Vastatud: 30.03.2020
Eesti kodanik töötab Inglismaal (töötamiseks UK resident) ja omas korterit Eestis, mis oli tema ainus elamiskoht siin. Inglismaal olles elas korteris edasi tema täisealine poeg ja Eestis puhkusel käies ka ta ise. Aasta tagasi korter müüdi, Inglismaal omale kuuluvat kinnisvara ei olnud. Kas korteri müük tuleks deklareerida ja tasuda tulumaks?
Loe vastust
Vastatud: 27.12.2019
Kas veinipudel võib olla reklaamkingituseks, millelt ei pea maksma tulumaksu, kui pudeli hind km-ta jääb alla 10 euro? Kas ostul saab KM tagasi küsida?
Loe vastust