iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Rubriik: TULUMAKS

Vastatud: 12.09.2023
Füüsiline isik (Eesti resident) on saanud dividenditulu Suurbritaania ettevôttest (kus tema osalus on üle 10%, kui see omab tähtsust). Suurbritaania ettevõte on eelnevalt tasunud äriühingu tulumaksu (Corporate Income Tax). Kas dividenditulu kuulub deklareerimisele ja maksustamile Eestis füüsilise isiku poolt?
Loe vastust
Vastatud: 04.05.2023
Ettevõte soovib osta äripinna aga kuna ettevõte ei ole panga jaoks veel piisavalt tegutsenud, siis saaks laenu võtta pangast eraisikust omanik. Kui nüüd omanik sõlmib ettevõttega vara üleandmise lepingu hilisema väljaostu ning omaniku poolt loovutamise kohustusega, st igakuiselt kannab äriühing samas summas makse omanikule kui on laenu+intressi makse ning kui...
Loe vastust
Vastatud: 17.04.2023
Ettevõttele kuuluva sõiduautoga, mida kasutati nii era kui töösõitudeks, juhtus liikluskahju. Auto eest tasuti kwh erisoodustusmaksu. Auto remont kestab mitu nädalat ning ettevõte rentis rendifirmast ajutiselt asendusauto. Kas ka asendusauto rentimisel tuleb tasuda kwh erisoodustusmaksu ja kas seda peab tasuma kuupõhiselt või saab ka päevade arvu järgi ning kas rendiarvelt...
Loe vastust
Vastatud: 29.03.2023
Eraisik soovib kinkida enda korteri ettevõttele. Mis on sellise tehingu plussid ja miinused? Millega peaks arvestama tehingu kajastamisel raamatupidamises?
Loe vastust
Vastatud: 30.01.2023
Olen soetanud korteri maksumusega 75 000 EUR ning teinud seal remonti c:a 30 000 EUR eest. Remondiga seotud kuludokumendid on sisuliselt puudu, sest töö sai enamasti tellitud eraisikutelt. Remondijärgselt olen kasutanud korteri oma elukohana c:a 2 kuu jooksul, kuid registreerunud seal ei olnud (elukoht on registreeritud teisel aadressil). Nüüd soovin...
Loe vastust
Vastatud: 19.01.2023
Eesti ettevõte lähetab töötaja pikemaks ajaks Rootsi. Rootsis osutatakse teenust Rootsi ettevõttele. Kas Eesti töötaja peab maksud maksma Rootsi? Kuidas toimub Eestis arvestus? Kuidas kajastada seda maksuametis?
Loe vastust
Vastatud: 15.12.2022
Ikka see kurikuulus kingitus. Kui ettevõte teeb reklaamikampaania, et kõik, kes ostavad või müüvad detsembrikuus, siis neile on kingitus - olgu see siis firma logoga T-särk, tass, vms- omab küll tarbimisväärtust aga kas seda ka sisusliselt tarbitakse, on küsitav, pigem ikkagi ettevõtte reklaamikandjaga tegu. Kui nimetatud kulu on üle 10.-/eur,...
Loe vastust
Vastatud: 26.10.2022
1.TuMS § 48 ütleb: 1. et õigus tasuda kodust-tööle tehtavad ühistranspordi piletite väljamaksmine maksuvabalt. Kas see kehtib ainult töölepinguga tõõtajatele või ka avalikus sektoris töötavatele ametnikele? 2. Kas avalikus sektoris töötavatele töölepinguga töötajatele laieneb ka maksuvabalt isikliku sõiduauto kasutamise hüvitamine kodust -tööle kui elatakse kaugemal kui 50 km töökohast. Kas...
Loe vastust
Vastatud: 28.09.2022
Kinnisvaraarendaja on kohustatud müüdud korteris teostama garantiiperioodi lõpul garantiitööd. Klient ei soovi paranduste teostamist ehitaja poolt, kuid soovib saada garantiiaegsete puuduste mitte likvideerimise eest rahalist kompensatsiooni. Kinnisvaraarendajal on pakkumine konkreetsete puuduste likvideerimiseks. Kui maksta samas summas kompensatsiooni eraisikule (kompromissleping), siis kas ettevõte on kohustatud väljamakselt kinni pidama tulumaksu? Kui makstav...
Loe vastust
Vastatud: 30.07.2022
Kui anda töötajatele bensiinikaardid, isikliku sõiduauto töösõitude tegemiseks, kas siis on: 1. mingi võimalus mitte tasuda erisoodustusmaksu? 2. kui tasuda erisoodustuse maksu, siis mis on maksu arvutamise aluseks (kas kasutatud bensiinikaardi kulu)?
Loe vastust
Vastatud: 13.04.2022
Isik müüs ostueesõigusega erastatud kinnistu (elamumaa, 0,4ha), tasus ostes EVP-des. Kuna see on nii ammune tehing, ei ole tal säilinud ostudokumente. Ta on teinud sinna ka kulutusi, neid kuludokumente ei ole samuti säilinud. Kas on võimalik kuidagi tõendada tehtud kulutusi, kui dokumente ei ole säilinud?
Loe vastust
Vastatud: 16.01.2022
Füüsiline isik (Eesti resident) sai kinkelepingu alusel korteriomandi omanikuks. Antud korteris ta ka elab. Kas ta peab maksma tulumaksu, kui müüb selle korteri maha? (igaks juhuks täpsustan, et viimase 2 aasta jooksul ei ole ta kinnisvara müünud).
Loe vastust
Vastatud: 25.11.2021
Eelmise aasta kontrollimisel selgunud, et ametiauto on teinud erasõite(parkinud autot kodus) kuigi tööandja on andnud välja käskkirja, kus autosid pargitakse. Kas tegu maksu riskiga. Kui panna auto erisoodustusmaksu alla, kas peaks arvestama ainult kuudega, millal pargitud valesse kohta või alates esimesest valest parkimisest muutub auto erisoodustusega maksutavaks ja jääbki selleks.
Loe vastust
Vastatud: 10.06.2021
Ettevõtel on sõiduauto, mille eest tasutakse igakuiselt kw-põhiselt erisoodustusmaksu. Juhtus aga avarii ja autot pole võimalik enam kasutada, auto on seisnud terve kuu parklas, ootab kindlustuse vastust, kas läheb mahakandmisele või remonditakse. Kas auto eest on kohustatud maksma sellel kuul erisoodustusmaksu kui reaalselt seda kasutada pole ju olnud võimalik?
Loe vastust
Vastatud: 26.04.2021
Koolis tehakse koolitus, nimega muusikateraapia(õpetatakse töötajaid muusika abil lõdvestuma). Kas selline koolitus on tööga seotud ja võib tasuda arv ilma erisoodustuseta. Koolitusel osalesid õpetajad, kokad, koristajad.
Loe vastust
Vastatud: 16.03.2021
Tere. Töötaja suri 2021.a. märtsikuus. Kas temale makstava töötasu ja puhkuse hüvitise maksmisel saab arvestada maksuvaba tulu 500 eurot klaendrikuu kohta või on kogu väljamakstav hüvitis maksuvaba.
Loe vastust
Vastatud: 15.02.2021
Eesti äriühing teeb väljamakse Ukrainas registreeritud füüsilisest isikust ettevõtjale. Tegemist on programmeerimisteenusega, mida osutatakse kaugteel, ehk FIE ise viibib Ukrainas.   Meie mõttekäik on järgmine: TuMS § 40 lg 2 p 3 kohaselt ei peeta tulumaksu kinni lepinguriigi registrisse kantud füüsilisest isikust ettevõtjale tehtud väljamaksetelt. Lepinguriigina TuMS tähenduses käsitletakse Euroopa...
Loe vastust
Vastatud: 16.01.2021
Tekkis küsimus, et kas avalikud matkamise piletid (nt. Hiking Estonia jne) võiks sobida samuti maksuvabade Rahvaspordiürituste alla?
Loe vastust
Vastatud: 15.01.2021
Lugesin Maksuameti kodulehelt Tervise- ja spordikulude maksuvaba kompenseerimise kohta, aga ei saanud vastust. Küsimus tekkis hetkeolukorrast, kus oleme töötajatele välja lubanud spordisoodustuse, aga spordiklubid on kinni. Tekkis küsimus, et kas uisutamine avalikel väljakutel õues või mäesuusatamise piletid võiksid ka selle soodustuse alla kuuluda. Kui on tegemist regullaarse kasutamisega nt. 10...
Loe vastust
Vastatud: 26.06.2020
Eesti ettevõte tellib radooni mõõtmise Soome ettevõttelt. Teenuse osutamise koht on Eesti. Soome ettevõte esitab Eesti ettevõttele arve 0% käibemaksuga viitega pöördmaksustamisele. Kas Eesti ettevõte peab teenuselt tulumaksu kinni pidama (vastavalt TuMS § 43 lg 1 p 2, 10%)? Mis puhul on tarvis küsida Soome ettevõttelt nende Residentsusetõendit?
Loe vastust