Aastaaruanne 2021 ja maksud 2022 koolituse salvestus loe lähemalt / osta koolitus

Rubriik: TULUMAKS

Vastatud: 30.07.2022
Kui anda töötajatele bensiinikaardid, isikliku sõiduauto töösõitude tegemiseks, kas siis on: 1. mingi võimalus mitte tasuda erisoodustusmaksu? 2. kui tasuda erisoodustuse maksu, siis mis on maksu arvutamise aluseks (kas kasutatud bensiinikaardi kulu)?
Loe vastust
Vastatud: 13.04.2022
Isik müüs ostueesõigusega erastatud kinnistu (elamumaa, 0,4ha), tasus ostes EVP-des. Kuna see on nii ammune tehing, ei ole tal säilinud ostudokumente. Ta on teinud sinna ka kulutusi, neid kuludokumente ei ole samuti säilinud. Kas on võimalik kuidagi tõendada tehtud kulutusi, kui dokumente ei ole säilinud?
Loe vastust
Vastatud: 16.01.2022
Füüsiline isik (Eesti resident) sai kinkelepingu alusel korteriomandi omanikuks. Antud korteris ta ka elab. Kas ta peab maksma tulumaksu, kui müüb selle korteri maha? (igaks juhuks täpsustan, et viimase 2 aasta jooksul ei ole ta kinnisvara müünud).
Loe vastust
Vastatud: 25.11.2021
Eelmise aasta kontrollimisel selgunud, et ametiauto on teinud erasõite(parkinud autot kodus) kuigi tööandja on andnud välja käskkirja, kus autosid pargitakse. Kas tegu maksu riskiga. Kui panna auto erisoodustusmaksu alla, kas peaks arvestama ainult kuudega, millal pargitud valesse kohta või alates esimesest valest parkimisest muutub auto erisoodustusega maksutavaks ja jääbki selleks.
Loe vastust
Vastatud: 10.06.2021
Ettevõtel on sõiduauto, mille eest tasutakse igakuiselt kw-põhiselt erisoodustusmaksu. Juhtus aga avarii ja autot pole võimalik enam kasutada, auto on seisnud terve kuu parklas, ootab kindlustuse vastust, kas läheb mahakandmisele või remonditakse. Kas auto eest on kohustatud maksma sellel kuul erisoodustusmaksu kui reaalselt seda kasutada pole ju olnud võimalik?
Loe vastust
Vastatud: 26.04.2021
Koolis tehakse koolitus, nimega muusikateraapia(õpetatakse töötajaid muusika abil lõdvestuma). Kas selline koolitus on tööga seotud ja võib tasuda arv ilma erisoodustuseta. Koolitusel osalesid õpetajad, kokad, koristajad.
Loe vastust
Vastatud: 16.03.2021
Tere. Töötaja suri 2021.a. märtsikuus. Kas temale makstava töötasu ja puhkuse hüvitise maksmisel saab arvestada maksuvaba tulu 500 eurot klaendrikuu kohta või on kogu väljamakstav hüvitis maksuvaba.
Loe vastust
Vastatud: 15.02.2021
Eesti äriühing teeb väljamakse Ukrainas registreeritud füüsilisest isikust ettevõtjale. Tegemist on programmeerimisteenusega, mida osutatakse kaugteel, ehk FIE ise viibib Ukrainas.   Meie mõttekäik on järgmine: TuMS § 40 lg 2 p 3 kohaselt ei peeta tulumaksu kinni lepinguriigi registrisse kantud füüsilisest isikust ettevõtjale tehtud väljamaksetelt. Lepinguriigina TuMS tähenduses käsitletakse Euroopa...
Loe vastust
Vastatud: 16.01.2021
Tekkis küsimus, et kas avalikud matkamise piletid (nt. Hiking Estonia jne) võiks sobida samuti maksuvabade Rahvaspordiürituste alla?
Loe vastust
Vastatud: 15.01.2021
Lugesin Maksuameti kodulehelt Tervise- ja spordikulude maksuvaba kompenseerimise kohta, aga ei saanud vastust. Küsimus tekkis hetkeolukorrast, kus oleme töötajatele välja lubanud spordisoodustuse, aga spordiklubid on kinni. Tekkis küsimus, et kas uisutamine avalikel väljakutel õues või mäesuusatamise piletid võiksid ka selle soodustuse alla kuuluda. Kui on tegemist regullaarse kasutamisega nt. 10...
Loe vastust
Vastatud: 26.06.2020
Eesti ettevõte tellib radooni mõõtmise Soome ettevõttelt. Teenuse osutamise koht on Eesti. Soome ettevõte esitab Eesti ettevõttele arve 0% käibemaksuga viitega pöördmaksustamisele. Kas Eesti ettevõte peab teenuselt tulumaksu kinni pidama (vastavalt TuMS § 43 lg 1 p 2, 10%)? Mis puhul on tarvis küsida Soome ettevõttelt nende Residentsusetõendit?
Loe vastust
Vastatud: 27.04.2020
Juhatuse liige annab ettevõttele laenu intressiga. Kui nüüd laen tagastatakse ja makstakse välja ka intressid, siis tuleb ju intresside väljamakselt pidada kinni tulumaks? St kontole kantakse intresse 20% tulumaksu võrra vähem? Väljamakse kuul tuleb see ka deklareerida TSD'l?
Loe vastust
Vastatud: 30.03.2020
Eesti kodanik töötab Inglismaal (töötamiseks UK resident) ja omas korterit Eestis, mis oli tema ainus elamiskoht siin. Inglismaal olles elas korteris edasi tema täisealine poeg ja Eestis puhkusel käies ka ta ise. Aasta tagasi korter müüdi, Inglismaal omale kuuluvat kinnisvara ei olnud. Kas korteri müük tuleks deklareerida ja tasuda tulumaks?
Loe vastust
Vastatud: 27.12.2019
Kas veinipudel võib olla reklaamkingituseks, millelt ei pea maksma tulumaksu, kui pudeli hind km-ta jääb alla 10 euro? Kas ostul saab KM tagasi küsida?
Loe vastust
Vastatud: 09.12.2019
Ettevõtte A eraisikust osanik 25% soovib müüa oma osa teistele osanikele (75% kuulub äriühingule B). Osa müüakse kallimalt kui oli sissemakse (sissemakse osakapitali eraisikult 1000.- eurot, müügihind 26000.- eurot). Kuidas toimub maksustamine? Kas väljamakse maksustatakse firmas A sarnaselt dividendiga, millest on mahaarvatud soetusmaksumus? Või kui äriühing B osaluse ostab, arvestab...
Loe vastust
Vastatud: 28.11.2019
Meil selline situatsioon, kus emaettevõtja (ühendatav ühing) ja tütarettevõtja (ühendav ühing) ühinesid. Emaettevõtja oli asutatud eesmärgiga soetada antud tütarettevõtja ning selle soetamiseks võeti pikaajaline laen. Nüüd ühinemisel läksid emaettevõtja kohustused üle nö tütarettevõtjale. Kas võib tekkida üle tulnud laenu ja intresside tagasi maksmisel maksurisk?
Loe vastust
Vastatud: 07.10.2019
Seoses maksusoodustusega tervise- ja spordikulude hüvitamiseks on võimalik töötaja vabatahtlikku tervisekindlustust maksuvabalt kanda 400 eur aastas. Kas faktiga, et töötaja on invaliid (ratastoolis), on võimalik veel lisa maksusoodustust tervisekindlustusele tehtud kuludelt arvestada?
Loe vastust
Vastatud: 30.09.2019
Töötaja töötab töölepinguga kahes ettevõttes. Töötaja saadetakse lähetusse välismessile, mis on mõlema ettevõtte põhitegevus. Kas töötajale võib maksta päevaraha 50.-/p mõlemast ettevõttest?
Loe vastust
Vastatud: 30.09.2019
Ma ei tea, kas Te oskate mind aidata, aga ehk saate anda kontakte kust abi saada. Nimelt oleks vaja, et keegi selgitaks Eesti ja Saksamaa vahel sõlmitud maksulepingut. Küsimus nimelt selles, et minu klient (olen raamatupidaja) on muusik ja annab kontserte ka Saksamaal ja tema väitel deklareeritakse ja makstakse esinemistasudelt...
Loe vastust