Järgmine koolitus: 11.10.2022 - Tallinn - Sügiskonverents 2022 Registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 57800

Küsimus

Füüsiline isik (Eesti resident) sai kinkelepingu alusel korteriomandi omanikuks. Antud korteris ta ka elab.

Kas ta peab maksma tulumaksu, kui müüb selle korteri maha? (igaks juhuks täpsustan, et viimase 2 aasta jooksul ei ole ta kinnisvara müünud).

Vastus - 16.01.2022

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Kui võõrandatakse eluruum, kus võõrandamise alustamiseni elati, siis sellest saadavat kasu tulumaksuga ei maksustata sõltumata selle vara omandamise viisist (tasu eest või tasuta). Alus: tulumaksuseaduse § 15 lg 5 p 1.