Aastaaruanne 2021 ja maksud 2022 koolituse salvestus loe lähemalt / osta koolitus

Maksuküsimus: 60042

Küsimus

Kui anda töötajatele bensiinikaardid, isikliku sõiduauto töösõitude tegemiseks, kas siis on:
1. mingi võimalus mitte tasuda erisoodustusmaksu?
2. kui tasuda erisoodustuse maksu, siis mis on maksu arvutamise aluseks (kas kasutatud bensiinikaardi kulu)?

Vastus - 30.07.2022

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Isikliku sõiduauto töösõitudeks kasutamise kulude hüvitamine on maksuvaba, kui tehakse töösõite, need fikseeritakse sõidupäevikus ning kulud ei ületa 30  senti kilomeetri eest ning 335 eurot kuu kohta (TuMS § 13 lg 3 p 2). Säte ei eelda, et hüvitis makstakse rahas, oluline on hüvitise rahaline väärtus.

Ehk siis, kui tööandja kannab ise kulud (soetab kütuse), siis selles väärtuses ja nendel tingimustel saab samamoodi seaduses sätestatud soodustust kasutada. Samamoodi maksustatakse piirmäära ületavad kulud.

Mõlemal juhul on eesmärgiks tööandja huvides tekkivate kulude katmine ning see, kas kulud kaetakse otse (ostes kütust) või vahendatult (antakse raha kütuse ostuks), ei ole oluline ning ei määra maksustamist.