iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Rubriik: Erisoodustused

Vastatud: 17.04.2023
Ettevõttele kuuluva sõiduautoga, mida kasutati nii era kui töösõitudeks, juhtus liikluskahju. Auto eest tasuti kwh erisoodustusmaksu. Auto remont kestab mitu nädalat ning ettevõte rentis rendifirmast ajutiselt asendusauto. Kas ka asendusauto rentimisel tuleb tasuda kwh erisoodustusmaksu ja kas seda peab tasuma kuupõhiselt või saab ka päevade arvu järgi ning kas rendiarvelt...
Loe vastust
Vastatud: 26.10.2022
1.TuMS § 48 ütleb: 1. et õigus tasuda kodust-tööle tehtavad ühistranspordi piletite väljamaksmine maksuvabalt. Kas see kehtib ainult töölepinguga tõõtajatele või ka avalikus sektoris töötavatele ametnikele? 2. Kas avalikus sektoris töötavatele töölepinguga töötajatele laieneb ka maksuvabalt isikliku sõiduauto kasutamise hüvitamine kodust -tööle kui elatakse kaugemal kui 50 km töökohast. Kas...
Loe vastust
Vastatud: 30.07.2022
Kui anda töötajatele bensiinikaardid, isikliku sõiduauto töösõitude tegemiseks, kas siis on: 1. mingi võimalus mitte tasuda erisoodustusmaksu? 2. kui tasuda erisoodustuse maksu, siis mis on maksu arvutamise aluseks (kas kasutatud bensiinikaardi kulu)?
Loe vastust
Vastatud: 25.11.2021
Eelmise aasta kontrollimisel selgunud, et ametiauto on teinud erasõite(parkinud autot kodus) kuigi tööandja on andnud välja käskkirja, kus autosid pargitakse. Kas tegu maksu riskiga. Kui panna auto erisoodustusmaksu alla, kas peaks arvestama ainult kuudega, millal pargitud valesse kohta või alates esimesest valest parkimisest muutub auto erisoodustusega maksutavaks ja jääbki selleks.
Loe vastust
Vastatud: 10.06.2021
Ettevõtel on sõiduauto, mille eest tasutakse igakuiselt kw-põhiselt erisoodustusmaksu. Juhtus aga avarii ja autot pole võimalik enam kasutada, auto on seisnud terve kuu parklas, ootab kindlustuse vastust, kas läheb mahakandmisele või remonditakse. Kas auto eest on kohustatud maksma sellel kuul erisoodustusmaksu kui reaalselt seda kasutada pole ju olnud võimalik?
Loe vastust
Vastatud: 26.04.2021
Koolis tehakse koolitus, nimega muusikateraapia(õpetatakse töötajaid muusika abil lõdvestuma). Kas selline koolitus on tööga seotud ja võib tasuda arv ilma erisoodustuseta. Koolitusel osalesid õpetajad, kokad, koristajad.
Loe vastust
Vastatud: 07.10.2019
Seoses maksusoodustusega tervise- ja spordikulude hüvitamiseks on võimalik töötaja vabatahtlikku tervisekindlustust maksuvabalt kanda 400 eur aastas. Kas faktiga, et töötaja on invaliid (ratastoolis), on võimalik veel lisa maksusoodustust tervisekindlustusele tehtud kuludelt arvestada?
Loe vastust
Vastatud: 16.09.2019
Tööandja (100% omanik) teeks kodukontorisse jõusaali (soetab seadmed) mida kasutada terviseedendamiseks. Kui kanda nendest kuludest nt 50% ettevõtluse tarbeks (äkki ka mõni teine pereliige kasutab), kas siis ikkagi võib juhtuda, et seda e/v kuludesse kantud osa käsitletakse e/v mitteseotud kuluna?
Loe vastust
Vastatud: 03.10.2018
Kui ettevõtte töölepinguline töötaja sureb raske haiguse tagajärjel ja ettevõte soovib rahaliselt toetada ühe aasta jooksul töötaja alla kolme aastase lapsega jäänud abikaasat. Kas sellisel juhul on tegemist nö annetuse või kingitusega, millelt peetakse kinni tulumaks? Või pigem on tegemist erisoodustusega, kuna tegu on töötaja pereliikmega.
Loe vastust
Vastatud: 19.06.2018
Kas 01.01.2018 kehtima hakanud tulumaksu seaduse muudatus . mis ütleb, et tuleb maanteametis asutuse autodele teha märge kui kasutatakse ainult töösõitudeks hõlmab ka liisingu autosid. Praegu autod liisingufirma nimel. Kas peaksime vormistama enda nimele nii, et oleks märge maanteeametis tehtud meie nimelt, et saaksime kasutada liisingu autosid ainult töösõitudeks.
Loe vastust
Vastatud: 13.04.2018
Kas on vajalik ka auto turuhinna hindamise akt juhul, kui firma laseb kasutusrendi lepinguga liisingauto ümbervormistada soetud eraisiku nimele? Mida on oluline silmas pidada kui firma vormistab nii kapitali- kui kasutusrendi lepinguga autosid ümber seotud eraisikute nimele, kas see võib tekitada mingeid maksuriske?
Loe vastust
Vastatud: 08.02.2018
Äriühing on mittetulundusühingust spordiklubi (kuulub Vabariigi tulumaksusoodustusega mtü-de nimekirja!) sponsor ja soovib suurendada oma toetuse panust võimaldades ühingul sponsorluse korras kasutada ettevõtte ainult töösõitudeks registreeritud (Maanteeametis) sõiduautot ettevõtte töövälisel ajal. Klubi hakkab seda autot kasutama ka ainult oma klubi tegevusteks vajalikel eesmärkidel (klubi töös). Erasõitudeks autot ei kasutata. Kuidas seda...
Loe vastust
Vastatud: 21.12.2017
Palun Teie arvamust töötajate spordi- ja tervisekulude hüvitamise osas 2018. a. Küsimus on järgmine. Ettevõttes eraldati teatud summa sportliku tegevuse ja tervise edendamiseks. Otsustati ka, et summa jagatakse osakondade vahel vastavalt töötajate arvule ja osakonnale on jäetud õigus otsustada, missuguse sportliku tegevuse peale see kulutatakse. Tingimuseks on see, et toimuks...
Loe vastust
Vastatud: 20.10.2017
Kas alates 01.07.17 saab töölepingu alusel töötava töötaja ühistranspordi kulusid hüvitada maksuvabalt, kui ta esitab bussipiletid sõiduks E tööle ja R tagasi näiteks Tallinna ja Tartu vahel? (vastavalt tulumaksuseaduse § 48 lõigete 5.1 ja 5.6 muudatustele alates 1.07.17)
Loe vastust
Vastatud: 17.09.2017
Ettevõttel (A)pole aktiivset tegevust olnud mitu aastat. Kinnisvara on antud üürile ning ettevõttel on kasutusrenditingimustel sõiduauto, mis on samuti väljarenditud ühe juhatuse liikmega seotud teisele osaühingule. Rendihind vastab turutingimustele. Pole autot müüa tahtnud, kuna renditingimused on väga head ning uue lepingu tingimustel oleks intressimäärad oluliselt kõrgemad. Siiani on ettevõte A...
Loe vastust
Vastatud: 08.09.2017
Kas alates 01.01.2018 või hüvitada 100.-/kvartalis või 400.-/aastas töötaja tervisespordi kulusid? Kas seda võib kõigile töötajatele või ainult neile, kes kasutab meie ettevõttes tulumaksuvabastust? Kas tööandja võib kanda gripivaktsiini kulud või see on erisoodustus?
Loe vastust
Vastatud: 07.09.2017
Kuidagi ei leia alates 01.01.2018 jõustuva tööandja sõiduki kasutamise kohta Maksu- ja Tolliameti soovitusliku juhendit, millisel kujul ja vormis tööandja peaks tõestama, et autot kasutatakse 100% ettevõtluseks (arvestuspõhimõtted, Maksuameti poolt nõutav dokumentatsioon jms). Seadus jõustub vähem kui 6k pärast aga hetkel valitseb segadus, mis on Maksuameti poolt nõutav lahendus (GPS,...
Loe vastust
Vastatud: 08.09.2017
Kui ettevõte rendib liisingult (Nordea, Swed jms) kasutusrendi korras erinevaid sõidukeid (sõiduautod, väikebussid) ja rendib neid siis edasi (põhitegevusena ongi sõidukite rent), siis kuidas tuleb nüüd antud masinatega toimida 2018. jaanuarist kehtima hakkava korra puhul, kus Maanteametisse tuleb teha teade sõiduki 100% ettevõtluse tarbeks kasutamise kohta? Kes selle märke peab...
Loe vastust
Vastatud: 12.01.2017
Kui kooli direktor tahab õpetajatele maksta kinni prillide kompensatsiooni, siis mis tingimustel saab seda teha maksuvabalt?
Loe vastust
Vastatud: 07.10.2016
Kui vallavalitsus teeb õpetajate päeval oma allasutuses töötavatele õpetajatele ja koolidirektoritele ürituse koos söögiga, kas siis see kulu on erisoodustusega maksustatav või mitte. Õpetajatel töölepingud sõlmitud kooliga, direktoritel aga vallavalitsusega.
Loe vastust