Järgmine koolitus: Tallinn - Sügisseminar 2021 registreeri / loe lähemalt

Rubriik: Erisoodustused

Vastatud: 08.09.2010
Korraldasime oma töötajatele ja nõukogule seminari väljaspool oma töökohta. Seminar oli otseses mõttes töine seminar koos päevakava ja esinejatega, arutati otseselt tööga seotud küsimusi. Seminarile sõidukulud hüvitatakse vastavalt sõidupäevikule. Ettevõte kannab ruumide rendi, inimeste majutus- ja söögikulud. Lisaks on eraldi arvel välja toodud ka sauna rent. Kas maksustamise seisukohalt oleks...
Loe vastust
Vastatud: 15.06.2010
EMT arvelt on näha, et töötaja on teostanud mobiili parkimist. Parkimine on seotud tööülesannetega. Kas EMT arve ongi parkimise kuludokumendiks või peab seda summat kajastama isikliku sõiduauto hüvitisena? Ja mida teha kui parkimiskulu tekitjaks on töövõtja (VÕS alusel)?
Loe vastust
Vastatud: 30.09.2009
Juhatuse liige kasutab "firmale" kuuluvat sõiduautot. Sõidupäevikut ei peeta, juhatuse liige tasub iga kuu auto eest 4000 krooni. Kas "firmal" tekib erisoodustuse maksukohustus ja kuidas tuleks see korrektselt vormistada? Kas sobib, kui "firma" esitab juhatuse liikmele arve auto kasutamise eest summas 3333 kr + km 667 kr?
Loe vastust
Vastatud: 02.09.2009
Olen OÜ omanik. Tegevusalaks on ehitus. Ise olen omanik, juhatuse liige ja ka ainukene tööline. Hetkel tööd ei ole kahjuks. Firma arvel on vanadest aegadest veel rahasid. Kas nende rahade eest võin minna kinnisvaramaakleri koolitusele, mille hinnaks on 2900 krooni ? Prooviks vb kätt kinnisvara vahendamise valdkonnas. Ega ei tule...
Loe vastust
Vastatud: 08.05.2009
Kui tegu isikliku sõiduauto kasutamise kompensatsiooniga, kas võimalikud järgmised tehingud ilma maksustamata: 1. Töötaja saab sama auto pealt ühe tööandja juurest 1000 krooni ühes kuus arvestust pidamata ja samas kuus arvestust pidades samalt autolt 4000.- teise tööandja juurest. 2. Sama olukord, aga tööandja on üks.
Loe vastust
Vastatud: 25.02.2009
Kui firma töötajad töötavad peale kontori ka kodus (see on kirjas töölepingus), kas siis võib firma autoga tehtud sõite kontori ja kodu vahel lugeda tööga seotud sõitudeks, kui peetakse sõidupäevikut?
Loe vastust
Vastatud: 23.02.2009
"Firma" rentis 5 kohalise kaubiku tööalasteks sõitudeks (varuosade toomine, tööliste tööle ja koju vedu jne). Need on sellised sõidud,mis tulumaksu seaduse tähenduses ei ole erisoodustused. Küsimus oleks selline,kas tuleks ka kaubiku puhul pidada sõidupäevikut, olenemata sellest,et isiklike sõite sellega ei tehta?
Loe vastust
Vastatud: 11.02.2009
Kui ettevõtte autoga tehakse erasõite 200 km, kas õige on siis maksubaasi arvestamiseks korrutada see 4 krooniga ehk maksud arvestan 800 kroonilt (km 122, tm 207, sotsm. 326)? Kas arvutan õieti?
Loe vastust
Vastatud: 05.02.2009
Osaühing A soetas liisinguga sõiduauto. Kõik autoga seotud kulud kannab A. Selle autoga tehakse ainult töösõite. A juhatuse liikmel/ainuosanikul on ka teine osaühing B. Ta soovib seda autot kasutada ka B töösõitudeks. Omanik peab sõidupäevikut nii firmas A kui ka firmas B. Kas toimime õigesti ja erisoodustust maksma ei pea?
Loe vastust
Vastatud: 02.02.2009
Auto sõidupäeviku vormistamine. Kas sõidupäevikus peaks kuupäevaliselt fikseerima ka need päevad, kui autoga ei sõidetud (nt. laupäev, pühapäev) või piisab sellest, et on nt. reede lõpu spidomeetri näit ja järgnev kanne on esmaspäeva kohta ning algnäit seega sama, mis reede lõpunäit?
Loe vastust
Vastatud: 03.02.2009
Äriühingu töötaja kasutab kaubikut (N1 kategooria) ka isiklikeks sõitudeks nt. koju ja tööle tulekuks. See peaks olema töötaja erisoodustus. Kuidas ma pean arvestust pidama? Kas pean erasõitudeks läinud kilomeetrid mingi X krooniga korrutama ja selle pealt erisoodustust maksma. Või võib ka maksta tööandjale kinni, siis ei maksa erisoodustust? Kas peab...
Loe vastust
Vastatud: 23.01.2009
TMS § 48 lg 5.1 on öeldud, et "Erisoodustuseks ei loeta kulutusi töötajate transpordiks elukoha ja töökoha vahel, kui ühistransporti kasutades ei ole võimalik seda teekonda läbida mõistliku aja- või rahakuluga." Kuidas määratleda mõistlikku aega? Kui praegu kulub tööle-koju sõiduks päevas 40 min, bussiga kuluks selleks 4 tundi, siis kas...
Loe vastust
Vastatud: 16.01.2009
Juhatuse liige läheb Hiinasse messile kolmeks päevaks. Firma vahenditest tasutakse lennupiletid edasi-tagasi, 3 päeva hotell ja 3 päeva päevarahad seaduses ettenähtud korras. Kui aga juhatuse liige juhatuse liige jääb peale seda 3 päeva puhkusele Hiinasse, tulles tagasi 10 päeva pärast, siis millised riskid kaasnevad sellega, et firma tasub lennupiletid edasi-tagasi...
Loe vastust
Vastatud: 19.01.2009
Küsimus firmaauto kasutamisest marsruudil kodu-töö-kodu ning töötaja hüvitab auto liisingumakse 50% igakuiselt (2050 krooni). Kuidas rakendada tulumaksuseaduse § 48 lõiget 5`- ühistranspordiga liigeldes 3 ümberistumist ning ebamõistlik ajakulu, ca 1,5 tundi. Kas on võimalik mingisugune maksuvabastus?
Loe vastust
Vastatud: 16.01.2009
Kui ettevõtte auto kohta peetakse sõidupäevikut, kus esinevad muuhulgas ka pikemad töösõidud (näiteks Tallinn-Tartu-Tallinn), kas on tingimata kohustus selliste sõitude kohta ka lähetused vormistada? Senini meil sõidupäevikut ei peetud, maksud maksti 2000 kroonilt, Eestisiseseid sõite firma autoga ei vormistatud kunagi lähetuseks. Nüüd, mil erisoodustuse määr (arvestust pidamata) tõsteti 4000-le, on...
Loe vastust
Vastatud: 12.01.2009
Sõidupäevikute seadusandlust lugedes tekkisid järgmised küsimused. Miks tuleb firma auto sõidupäeviku pidamisel märkida sinna "spidomeetri alg- ja lõppnäit" aga isikliku auto kasutamisel firmasõitudeks "spidomeetri kaugusmõõdiku alg- ja lõppnäit". Spidomeetri kaugus ja kiirusnäidikust räägib "Vabariigi Valitsuse 8. 07. 1997. a. määrus nr 138" Samas E norm 39 mille ta kehtestab ei...
Loe vastust
Vastatud: 15.12.2008
Kas tööandja sõiduauto ettevõtluseks mitteseotud tegevuseks kasutamise erisoodustuse hinna ülempiir 4000 krooni on tänaseks päevaks vastu võetud või on see veel eelnõu tasemel? Kui on, siis palun viidet vastuvõtmisele.
Loe vastust
Vastatud: 03.12.2008
Kui firma soovib oma töötajatele teha jõuluks kingiks kinkekorvi, siis kas selle pealt tuleb maksta erisoodustusmaksud ja kuidas on käibemaksu arvestamine, kas võib maha arvata või ei?
Loe vastust
Vastatud: 24.11.2008
Kui ettevõtte töötaja tasub firma krediitkaardiga (olles puhkusel) teenuse eest, mis ei ole seotud äritegevusega n. lennukipiletid Siberisse, ning hiljem tasub selle summa ettevõttele tagasi, kas on tegemist erisoodustusega?
Loe vastust