Järgmine koolitus: 30.09.2020 - Tallinn - Sügiskonverents 2020 registreeri / loe lähemalt

1718

Küsimus

Millised maksud kaasnevad "firma" mobiiltelefoni teel trammipileti ostmisega ja auto mobiilse parkimise teenustasudega?

Vastus - 04.06.2010

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Kui parkimine on seotud tööülesannete täitmisega, siis ei kaasne üldjuhul mingeid maksukohustusi. Sama on trammipiletiga. Kui pargitakse ning kasutatakse transporditeenust töötaja isiklikes huvides, siis on tegemist erisoodustusega, v.a kui töötaja vastavad kulud hüvitab.

Mobiilsideoperaatori arve tõendab küll parkimistasu maksmise fakti, samuti parkimise aega, kuid ei tõenda parkimise kohta ega põhjust (st seotust töötaja tööülesannetega). Sellepärast soovitame lisada arvele töötaja aruande või avalduse, milles ta põhjendab ja selgitab tehtud kulutusi. Tallinna ühistranspordi piletid vastavad KMS § 37 lõikes 9 toodud lihtsustatud arve tingimustele ning nende alusel saab ka sisendkäibemaksu maha arvata.

Vt ka artiklit: Martin Huberg. Parkimistasude maksustamine. – MaksuMaksja, 2006, nr 12, lk 17.