Järgmine koolitus: 30.09.2020 - Tallinn - Sügiskonverents 2020 registreeri / loe lähemalt

1401

Küsimus

Olen OÜ omanik. Tegevusalaks on ehitus. Ise olen omanik, juhatuse liige ja ka ainukene tööline. Hetkel tööd ei ole kahjuks. Firma arvel on vanadest aegadest veel rahasid. Kas nende rahade eest võin minna kinnisvaramaakleri koolitusele, mille hinnaks on 2900 krooni ? Prooviks vb kätt kinnisvara vahendamise valdkonnas. Ega ei tule mingeid erisoodustusi või makse, mida pean selle pealt maksma? Tegu ju ikkagi firma huvides koolitusega.

Vastus - 02.09.2009

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Juriidilise isiku omanike kohta vt asjaõigusseaduse § 6 lg 2: https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13198698

Firma mõiste kohta vt äriseadustiku § 7: https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13188675

Kui koolitus on tööandja (tulumaksuseaduse § 48 mõistes) huvides mitte töötaja erahuvides, siis ei ole tegu erisoodustusega. Koolitus võiks põhimõtteliselt ka osaliselt erisoodustus olla, vt selle kohta Riigikohtu lahendit asjas nr 3-3-1-44-00: http://www.riigikohus.ee/?id=11&tekst=RK/3-3-1-44-00

Vt tulumaksuseadust siit: https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13179029

Kinnisvarasektori perspektiivide kohta vt nt siit: http://www.ap3.ee/Default2.aspx?InterviewID=a41b7b4e-7df8-4e38-b167-c7907371a894