Järgmine koolitus: 30.09.2020 - Tallinn - Sügiskonverents 2020 (kohtade arv piiratud) registreeri / loe lähemalt

1958

Küsimus

Mittetulundusühing soovib müüa sõiduautot oma töötajale. Tasumine toimuks kahe aasta jooksul igakuisete maksetena. Kas peame lisama maksetele ka intressi või tohime müüa intressivabalt?

Vastus - 28.11.2011

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Selleks, et vältida erisoodustuse teket, on kaks võimalust:

1. lisada järelmaksu graafikule intress 2% aastas (arvestades, et see määr võib tulevikus muutuda, vt TuMS § 48 lg 7);

2. suurendada müügihinda arvestusliku intressi võrra (see variant on mõistlik siis, kui müügil ei teki käibemaksukohustust), sel juhul peate olema suutelised tõendama, et rakendatav müügihind on tõesti suurem kui oleks olnud ilma järelmaksuta müügil (nt võtta autole hindamisakt või ostupakkumine mõnelt automüüjalt).

Loomulikult peab ka auto väljaostuhind vastama turuhinnale.