iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksuküsimus: 54819

Küsimus

Lugesin Maksuameti kodulehelt Tervise- ja spordikulude maksuvaba kompenseerimise kohta, aga ei saanud vastust. Küsimus tekkis hetkeolukorrast, kus oleme töötajatele välja lubanud spordisoodustuse, aga spordiklubid on kinni. Tekkis küsimus, et kas uisutamine avalikel väljakutel õues või mäesuusatamise piletid võiksid ka selle soodustuse alla kuuluda. Kui on tegemist regullaarse kasutamisega nt. 10 korra kaart, siis nagu võiks sobida, aga kui inimene käibki ainult ühe korra uisutamas, teine kord suusatamas, kas see läheks teie hinnangul samuti maksuvaba spordisoodustuse alla.

Helistasin ka Maksuameti infotelefonile ja sain väga "ümmarguse" vastuse, mille järgi ei mingeid otsuseid langetada.

Vastus - 15.01.2021

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Tegelikult on MTA kodulehel vastav seisukoht täiesti olemas: Kuna maksusoodustuse eesmärk on toetada eelkõige töötajate regulaarset tervise edendamist, ei laiene maksuvabastus olukordadele, kus tööandja soovib spordikompleksi või treeningpaika rentida lühiajaliselt, nt ettevõtte spordipäevade tarbeks.

Vt: https://www.emta.ee/et/ariklient/tulu-kulu-kaive-kasum/erisoodustused/maksusoodustus-tervise-ja-spordikuludele

Kui suusalaenutus või mäesuusatamiskeskus müüb ka hooaja või kuupileteid, siis see mahub maksusoodustuse alla, kuid ühekordsed sportimised, kui tegemist ei ole just tasulise rahvaspordiüritusega, maksusoodustusega hõlmatud ei ole ning valitsuse kehtestatud piirangud tulumaksuseaduse vastavaid sätteid muuta ei saa.

TuMS § 48 lg 5.5: https://www.riigiteataja.ee/akt/119112010007?leiaKehtiv