iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Rubriik: Mitteresident

Vastatud: 26.06.2020
Eesti ettevõte tellib radooni mõõtmise Soome ettevõttelt. Teenuse osutamise koht on Eesti. Soome ettevõte esitab Eesti ettevõttele arve 0% käibemaksuga viitega pöördmaksustamisele. Kas Eesti ettevõte peab teenuselt tulumaksu kinni pidama (vastavalt TuMS § 43 lg 1 p 2, 10%)? Mis puhul on tarvis küsida Soome ettevõttelt nende Residentsusetõendit?
Loe vastust
Vastatud: 05.01.2016
Küsiksin ikkagi veelkord üle mitteresidendi maksustamise. Eestis registreeritud ettevõte, kes osutab rahvusvahelist transporditeenust, soovib tööle võtta Läti kodaniku. Sõidud toimuvad vastavalt logistikaplaanile kas algusega Eestist mõnda teise liikmesriiki või kahe teise liikmesriigi vahle (nt Soome-Rootsi) ja auto mõne lähetuse jooksul üldse Eestisse ei tule. Läti kodanik elab Lätis. Lähetused kehtivad...
Loe vastust
Vastatud: 09.06.2014
Eesti ettevõte soovib võtta tööle Läti kodaniku nii Eestisisesteks kui rahvusvaheliste vedude autojuhiks. Kuidas toimub temalt töötasumaksude arvestus? Töötajale on võetud Maksuametist isikukood, kas kehtib ka ravikindlustus (kas peame välisriigist sõitude ajaks võtame A1 vormi)?
Loe vastust
Vastatud: 08.10.2013
Eestis registreeritud OÜ osutab invataksoteenust Soomes. Siiani on OÜ-s tööd teinud kõik Eesti residendid ja nende töötasude maksud on enamus tasutud Eestisse. Nüüd võeti Eesti OÜ-sse tööle Läti Vabariigi kodanik. Kuidas toimida Läti kodaniku töötasu deklareerimisega? Ega ei saa ka ju mitteresidendile tasuda lähetuse päevaraha Eesti seaduste järgi?
Loe vastust
Vastatud: 09.01.2013
Kui Eesti ettevõte sõlmib lepingu tõlketeenuste osutamise kohta Norra residendist füüsilise isikuga,siis kuidas toimub sellise tasu maksustamine Eesti firmal ja kas peaks ka registreerima selle isiku EMTAs ja kas oleks vaja küsida isikult residentsustunnistust? Isik elab ja asub alaliselt Norras ja ei ole registreeritud ettevõtjana Norras.
Loe vastust
Vastatud: 16.08.2011
Eestis asuva ettevõtte mitteresidendist juhatuse liige kasutab eestis registreeritud sõiduautot oma töösõitudeks nii Eestis kui ka väljaspool Eesti territooriumi (enamuse sõitudest). Juhul kui eesti firma maksab selle auto pealt erisoodustuse maksu ning katab ka kõik kütuse ja remondi kulud nii Eestis kui ka väljaspool, siis kas võib veel tekkida mingeid...
Loe vastust
Vastatud: 02.05.2010
Venemaa ettevõte osutab Eesti ettevõttele projekteerimisteenust, objektiks Eestis asuv rajatis. Kas selle teenuse pealt peaks tulumaksu kinni pidama?
Loe vastust
Vastatud: 21.04.2010
Eesti ettevõtja rendib Läti ettevõtjalt ehitustööde teostamiseks Eestis masina. Läti ettevõtja esitab arve 0%-iga. Kas Eesti poolel tekib kohustus pidada arvest kinni 10% tulumaksu (tõendi olemasolul 5%)?
Loe vastust
Vastatud: 13.10.2009
MTÜ sõlmib Venemaa eraisikuga teenuse osutamise lepingu. Teenuse toimumise koht on Venemaal.Kas teenuse tasu maksustab maksja (Eesti Vabariigi MTÜ) või saaja (Venemaa eraisik)? Mis maksudega täpsemalt?
Loe vastust
Vastatud: 28.08.2008
Kui Inglismaa firmal on Eestis filiaal, samuti on tal siin üks töötaja, kes teeb tööd Inglismaa firma heaks Eestis (tema eest makstakse sots-, tulu- jm töötaja maksu), siis kas on seaduslik/lubatud, et samal ajal firma tulu laekub ainult Inglismaale ja Eestis mingit tulu ei teki ja seega mingeid muid ettevõtlusest...
Loe vastust
Vastatud: 02.08.2008
Oleme OÜ, kes teeb Soomes ehitustöid. Kõik maksud maksame Eesti riigile. Nüüd siis soovis meile tööle tulla üks Soomes elav töömees. Küsimus siis järgmine: kui Soome resident võetakse tööle Eesti firmasse, siis missugused maksud tuleb meil tasud ja mida peaksime üldse jälgima.
Loe vastust
Vastatud: 28.07.2008
Kas juhul, kui Eesti äriühingu juhatuse liikmeks on Soome resident, kes täidab oma ametikohustusi valdavalt Soomes, loetakse Eesti äriühingul püsiv tegevuskoht Soomes tekkinuks? Kas Teil on infot, mis hetkest ja millistel tingimustel hakatakse Soome residendist Eesti ettevõtte juhatuse liikme poolt kasutatavale sõidukile Soome maksuseadusi kohaldama?
Loe vastust
Vastatud: 07.12.2007
Kui Soome resident võetakse tööle Eestisse, viibib siin rohkem kui 183 päeva ja töötaja tahaks eestis oma maksud maksta ja olla siin sotsmaksuga kindlustatud, kas siis maksuarvestus käib samadel alustel kui residentidega, st tm, töötuskind ja tööandja poolelt sotsmaks ja töötuskind.
Loe vastust
Vastatud: 07.11.2007
Minul on küsimus seotud eluasemelaenu intresside mahaarvamisest aasta tulumaksu deklaratsioonist. Meil on abikaasaga eluasemelaen Eestis aastast 2005, töötame ja elame põhikohaga Soomes. Abikaasa on Soomlane ja mina töötan Soomes peaaegu aasta ning enne seda olin Soomes emapuhkusel 2 aastat. Kas meil on võimalus esitada intresside osale tulumaksu deklaratsioon?
Loe vastust
Vastatud: 07.09.2007
Läti ettevõte maksab renti Eesti ettevõttele Lätis asuva ekskavaatori eest. Läti firma väidab, et peab pidama rendimakselt kinni 5% tulumaksu. Olevat ka võimalus tulumaksu üldse mitte maksta - registreerida Eesti firma Lätis maksukohuslaseks ja saata enne iga tasumist tasujale mingi sertifikaat, mille Läti maksuamet peab igakordselt 30 päeva jooksul heaks...
Loe vastust
Vastatud: 22.08.2007
Kui Brüsselis elav mitteresident soovib ennast vormistada Eesti residendiks ja palgatulu näit. 1000.- EUR hakkab laekuma Eesti kontole, siis mis maksud tal tuleks tasuda. Palga maksja on välisfirma.
Loe vastust
Vastatud: 09.02.2007
Soome kodanik omab Eestis äripinda. Nüüd soovib ta seda müüa, kas see kuulub maksustamisele ja missuguse määraga ning millal ta seda peab deklareerima ja maksma?
Loe vastust
Vastatud: 08.10.2006
Kas Kanada resident saab oma Kanadas maksustatavast tulust maha arvata annetused, mis ta on teinud Eestis tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute ja sihtasutuste nimekirja kantud iskule?
Loe vastust
Vastatud: 01.06.2006
Eesti firma tasus rendi (üüri) eest arve alusel Soome firmale. Kas see tehing kuulub Eesti firma jaoks tulumaksustamisele. Ja kuidas maksustatakse, kui rendi eest tasutakse Soome füüsilisele isikule?
Loe vastust