Järgmine koolitus: 30.09.2020 - Tallinn - Maksukonverents 2020 (välja müüdud) Vaata ajakava

1065

Küsimus

Kui Inglismaa firmal on Eestis filiaal, samuti on tal siin üks töötaja, kes teeb tööd Inglismaa firma heaks Eestis (tema eest makstakse sots-, tulu- jm töötaja maksu), siis kas on seaduslik/lubatud, et samal ajal firma tulu laekub ainult Inglismaale ja Eestis mingit tulu ei teki ja seega mingeid muid ettevõtlusest tulenevaid makse ei maksta?

Vastus - 28.08.2008

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Nii on tõesti võimalik, et Eesti filiaali kaudu tulu ei teki, kuigi Eestis on töötaja. Soovitan täpsemalt lugeda tulumaksuseaduse § 7 – püsiv tegevuskoht. Oluline ei ole mitte tulu laekumine, vaid tulu tekkimine – kas Eestis asuv töötaja täidab ainult abistavaid funktsioone, või näiteks vormistab ka toodete tellimusi, sõlmib tehinguid jne.