Järgmine koolitus: 30.09.2020 - Tallinn - Maksukonverents 2020 (välja müüdud) Vaata ajakava

Rubriik: Sisendkäibemaks

Vastatud: 27.01.2020
Tööandja rendib üürileandjalt lisaks kontorile ka parkimiskohta parkimismajas. Parkimiskohta võivad kasutada ettevõtte töötajad. Kas sellise kulult on sisendkäibemaksu mahaarvamine lubatud ja kulu ettevõtlusega seotud?
Loe vastust
Vastatud: 21.08.2019
Eesti ettevõte ostab internetist tarkvara õigused. Arve on koostatud Iirimaa firmalt aga tal on Eesti käibemaksukohustuslase number ja arvel kajastub 20% käibemaks. See käibemaks on ju tavakorras mahaarvatav?
Loe vastust
Vastatud: 08.04.2019
Juhatuse liige viibib 3 päeva Tartus (ettevõtte asukoht Tallinn). Ööbimise arvel on käibemaks. Kas käibemaksu võib maha arvata? KMS§ 30 (2) ütleb, et saab kui tegemist on töötajate majutamisega tegemist. Kas juhatuse liige läheb samuti selle mõiste alla?
Loe vastust
Vastatud: 21.02.2018
Ettevõte üürib Tallinnas äripinda, mille juurde kuulub ka parkimiskoht. Parkimiskoht on arvel eraldi kajastatud. Kuidas toimida parkimiskoha käibemaksuga? Seda parkimiskohta kasutavad peamiselt kliendid, et saaks meie ettevõttes käia ja juhatuse liikmed. Juhatuse liikmed kasutavad 1x nädalas kui teisest linnast kohale sõidavad. Kas parkimiskulult ei tohiks siis üldse käibemaksui maha arvata?...
Loe vastust
Vastatud: 17.11.2017
Kuidas hakkab olema tööandja sõiduautoga (sh N1 kategooria) seotud kuludelt (ost, rent, kütus, pesu ja tarvikud etc) käibemaksu arvestus alates 01.01.18?
Loe vastust
Vastatud: 24.08.2017
Sooviksin täpsustada küsimust: Kas lähetuse sõidukuludelt võib sisendkäibemaksu täies ulatuses maha arvata või mitte? Kui töötaja läheks lähetusse ettevõtte sõiduautoga, siis saaksime skm maha arvata 50% ulatuses aga kui töötaja läheks lähetusse isikliku sõiduautoga ja esitaks nõuetekohase dokumendi, kas siis saaks sellelt 100% skm maha arvata? Nimelt tekkis küsimus just...
Loe vastust
Vastatud: 17.08.2017
Kas lähetuse sõidukuludelt võib sisendkäibemaksu täies ulatuses maha arvata või mitte? Kui töötaja läheks lähetusse ettevõtte sõiduautoga, siis saaksime skm maha arvata 50% ulatuses aga kui töötaja läheks lähetusse isikliku sõiduautoga ja esitaks nõuetekohase dokumendi, kas siis saaks sellelt 100% skm maha arvata?
Loe vastust
Vastatud: 21.10.2016
Ettevõte pakub messil oma logoga šokolaadi, tk hind on sentides. Kas nimetatult kulult võib sisendkäibemaksu maha arvata ja kajastada kulu reklaamkuluna või on see ikkagi klientidele tehtud kingitused/vastuvõtukulud?
Loe vastust
Vastatud: 06.08.2015
Osaühing kasutab 100% oma ettevõtluse tarbeks eraisiku sõiduautot alates 2010. aastast vara tasuta kasutamise lepingu alusel. Ettevõtluse tarbeks kasutamise kohta on sõiduauto kasutamise kord. Eraisikule ei maksa midagi. Osaühing kannab kütuse-, remondi-, hoolde- ja kindlustuskulud. Kuna sõiduautot kasutatakse 100% ettevõtluses, siis oleme kulutustelt 100% sisendkäibemaksu maha arvanud. Kas me toimime...
Loe vastust
Vastatud: 24.04.2015
Ettevõte (käibemaksukohustuslane) asub sellises kohas, kus on parkimine tasuline. Ettevõte maksab EuroPark Estonia arve alusel töötajate isiklike autode tööajal parkimise kinni. Töötajad autokompensatiooni ei saa ja muid soodustusi seoses autoga tööl käimisega. Kuna nad ei soovinud täta sõidupäevikut, siis leppisime kokku, et selle võrra on nende töötasu natukene tõstetud, kuid...
Loe vastust
Vastatud: 27.03.2015
Uus sõiduk osteti liisinguga 16.12.2014.a. Ostu-müügileping on allkirjastatud 16.12.2014, Kauba üleandmine - vastuvõtmine toimus 16.12.2014.a. SEB liising on väljastanud sissemaksu arve detsembrisse ja aga järgnevad kaks arvet (käibemaksu periodiseerimise arve ja järgneva graafikujärgse makse arve) vastavalt 01.01.2015 ja 02.01.2015, kusjuures selle käibemaksu periodiseerimise arvel on kirjas, et käive toimus 19.12.2014.a....
Loe vastust
Vastatud: 27.03.2015
Firma kustutati KM registrist veebruaris 2014. a. Arvel oli märtsis 2013 soetatud põhivara, mille soetamisel arvestatud sisendkäibemaksu 135 €. Kas nüüd oleks pidanud 2014 a veebruari KMD lahtrisse 10 märkima 135 € ja selle tasuma EMTA-le? Firmal oli ainult maksustatav käive.
Loe vastust
Vastatud: 23.01.2015
Kui töölepinguga töötaja käib lähetuses oma isikliku sõiduautoga ning esitab kütusekulu tšeki, mis tal selleks lähetuse reisiks kulus, kas ka sellelt kulult võib käibemaksu mahaarvata ja kas tuleb samuti rakendada ainult 50%?
Loe vastust
Vastatud: 15.12.2014
Vastaspoole süü läbi on tekkinud ettevõtte sõidukil kindlustuskahju. Kindlustus on esitanud garantiikirja mille alusel tasub kindlustuskahju ilma käibemaksuta summa. Remonditöökoda esitab ettevõttele arve koos käibemaksuga millest käibemaksu peaks saama sisendkäibemaksuna tagasi küsida ning kindlustuskahju tasub kindlustus. Seega ei tohiks ettevõttel tekkida kulu sõidukikahju osas. Uue seaduse kohaselt aga võib käibemaksust...
Loe vastust
Vastatud: 03.11.2014
Oleme välismaise "ettevõtte" filiaal Eestis. Ostame Eestis käibemaksuga maksustatavat teenust, mille müüme edasi meie teisele filiaalile Lätis. Vastavalt KMS §2 lõikele 2 ei ole emaettevõtja ja tema püsiva tegvuskoha vaheline teenus käive. Sinna alla kuulub ka emaettevõtja kahe filiaali omavaheline teenus. Kuidas toimida ostetud teenuse käibemaksuga- kas saab selle maha...
Loe vastust
Vastatud: 13.10.2014
Firma sõiduauto sõitude kohta peetakse sõidupäevikut. Erasõidud tasub kasutaja firmale hinnaga 0,20eur/km (auto 8 aastat vana). Kas selle auto kuludelt (kütus, remont jm) saab käibemaksu tagasi küsida 100% (alates 01.12.2014)?
Loe vastust
Vastatud: 21.08.2014
Ettevõte liisib kapitalrendi tingimustel sõiduautot ja annab auto allrendile. Auto hooldus-ja remondikulud tasub meie ettevõte aga need mahuvad edasirentimisel rendihinna sisse. Kuidas uue sõiduautot reguleeriva käibemaksuseaduse valguses tohib nendelt kuludelt käibemaksu tagasiarvestada, kas ikkagi õigus 100%?
Loe vastust
Vastatud: 03.07.2014
Teenuse tellib tütarfirma, teenuse osutaja märgib arvele tütarfirma nime aga emaettevõtte aadressi. Kas tütarfirmal on õigus sisendkäibemaks tagasi küsida? Teenuseosutaja keeldub arvet parandamast, kuna nende programm seda ei võimalda. Arve tasusime ettemaksuna (arve tasus ka tütarfirma), seega ei ole võimalik ka maksmisega viivitamisega mõjutada, et arve vormistatakse õigesti.
Loe vastust
Vastatud: 13.05.2014
Ettevõte sai teenusepartnerilt arve 07.05.2014. Arvel kajastub tehing: Teenus perioodil 01.04.14-30.06.14. Arve tasutud 09.05.14. Mis kuus võib selle teenuse sisendkäibemaksu maha arvata? Kas aprillis, sest teenus algas aprillis? Mais, sest arve väljastati mais ja tasumine toimus mais? Juunis, kuna siis lõppeb teenuse osutamine?
Loe vastust
Vastatud: 06.05.2014
Kui firma on käibemaksukohustuslane ja on saanud sisendkäibemaksu tagasi (tegutsenud on veel vähe, nii et müüki ei ole veel toimunudki) ja nüüd tahetakse firma likvideerida. Kas firmal on mingi kohustus (seoses sisendmaksu tagasisaamisega) MTA ees? Või oleks mõttekas võtta käibemaksukohustuslasest ennast maha?
Loe vastust