iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Maksuküsimus: 3030

Küsimus

Eesti ettevõte ostab internetist tarkvara õigused. Arve on koostatud Iirimaa firmalt aga tal on Eesti käibemaksukohustuslase number ja arvel kajastub 20% käibemaks. See käibemaks on ju tavakorras mahaarvatav?

Vastus - 21.08.2019

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Jah, mingit erisust ei ole. Kui arve väljastaja on siin käibemaksukohustuslane, siis saab arvel näidatud käibemaksu üldkorras (vt KMS § 29 lg 1, § 32 lg 1) maha arvata.