Rubriik: KÄIBEMAKS

Vastatud: 29.09.2021
Ettevõte sai täna hankijalt meeldetuletuse, et maksmata on 2019. aasta arve. Meieni pole eelnevalt arve jõudnud, samuti ei ole firma meid eelnevalt teavitanud ning ka aastalõpuga pole saldovõrdlust tehtud. Kuna tegemist on meie igapäevase hankijaga, siis suhete hoidmiseks, oleme nõus arve siiski tasuma. Kuidas aga toimida sisendkäibemaksuga, kas võime selle...
Loe vastust
Vastatud: 09.08.2021
Korteriühistu, kes on käibemaksukohustuslane soovib müüa ära parkimiskoha keldris, mis oli siiani ühistu kasutuses. Kas käibemaksuga maksustamine on vabatahtlik, st kui teavitame maksuametit, et soovime km lisada enne tehingut? Ühistu on mõned aastad tagasi rentinud parkimiskohta välja, teavitasime ning lisasime km arvele. Kui nüüd aga müüa parkimiskohta tavakorras, st km...
Loe vastust
Vastatud: 27.07.2021
Ostja broneerib vara ja tasub tagatisraha. Broneerimislepingus on kokkulepitud, et kui ostja loobub ilma olulise põhjuseta, siis jääb raha vahendajale. Lepingus ei ole fikseeritud, et sellisel juhul on tegemist leppetrahviga. Ostja on nõus, et see raha jääb vahendajale aga kas see on vahendaja jaoks käive, mis sisaldab ka käibemaksu või...
Loe vastust
Vastatud: 03.06.2021
Kui omavalitsus on tasunud arveid, millel teenus pole täpselt fikseeritud. Arve sisu näiteks seminariteenus 1tk. Ei ole lisatud selgitavaid dokumente . Kas siin on maksuriski ja kui on siis mille alusel?
Loe vastust
Vastatud: 29.04.2021
Täpsustaksime seda küsimust: https://maksumaksjad.ee/maksuinfo/maksukusimused/2848/ Kui sellisele USA arvele (ostetud kirjafondid) on lisatud müüja poole käibemaksunumbriks, mis algab hoopis tähtedega EU86.. ja arvele on märgitud 20% käibemaks. Kas selline arve kuulub samuti pöördmaksustamisele?
Loe vastust
Vastatud: 29.12.2020
Tere! Eesti ettevõte (KM-kohustuslane) soovib pakkuda Norra ettevõttele kujundamisteenust (näiteks trükiste ja logode kujundamine). Töö tehakse valmis Eestis ja edastatakse failina e-posti teel. Kas selline teenus liigitub tavalise teenuse ekspordi alla ja maksustatakse 0% käibemaksuga? Kas deklareeritakse VD-l?
Loe vastust
Vastatud: 08.10.2020
Ettevõte müüb vara, ostjal hetkel puudub finantseerimiseks kogu raha. Leppisime kokku makse 2 osas. Ostjal on sisendkäibemaksu mahaarvamise õigus, müüjal käibemaksu tasumise kohustus. Kas võib toimida selliselt, et mõlemad firmad deklareerivad tehingu samas kuus ja ostja teeb taotluse käibemaksu enammakse ümberkandeks meie firmale, mis läheks siis meie tasumisele kuuluva käibemaksu...
Loe vastust
Vastatud: 02.10.2020
Ettevõte ostab uusarendusse korteri kinnisvarainvesteeringuna, et pakkuda seal lühiajalist majutust, sisendkäibemaks arvestati 100% maha. Seoses eriolukorraga aga vaadatakse asjad üle ning otsustatakse korter anda hoopis pikaajalisele üürile 1a, mis on maksuvaba käive. Kas mahaarvatud sisendkäibemaks tuleks tagasi maksta või võib siin kasutada 10a korrigeerimist? Plaanime aasta pärast ikkagi alustada majutusteenuse...
Loe vastust
Vastatud: 26.06.2020
Eesti kmk ettevõte osutab transpordieenust Soome kmk ettevõttele ja vedu toimub ainult Eestis. Kas rakendub ikkagi 0% ja arvele pöördmaksustamise viide KMS 15 lg 4 p1?
Loe vastust
Vastatud: 20.04.2020
Norra firma osutab teenust Eesti firmale, mõlemad on käibemaksukohuslased, kuidas kajastada saadud teenust käibemaksu deklaratsioonil?
Loe vastust
Vastatud: 02.03.2020
Kas kaks juriidilist isikut saavad rakendada kinnistu (hoonestamata kinnistu linnas, detailpl. olemas) ostul-müügil käibemaksuseaduse §41'(1) sätet?
Loe vastust
Vastatud: 27.01.2020
Tööandja rendib üürileandjalt lisaks kontorile ka parkimiskohta parkimismajas. Parkimiskohta võivad kasutada ettevõtte töötajad. Kas sellise kulult on sisendkäibemaksu mahaarvamine lubatud ja kulu ettevõtlusega seotud?
Loe vastust
Vastatud: 16.10.2019
Osutame raamatupidamisteenust e-residendi ettevõttele, kes on Eestis registreeritud piiratud maksukohuslaseks, seega peab ta Eestis maksma käibemaksu saadud teenustelt. Ettevõtte põhitegevuseks on tootmine, mis toimub Hispaanias, materjalid ostetakse kogu maailmast, tööjõud renditakse Hispaanias, selle kohta on ta saanud Eesti KM-kohuslase numbrit kasutades 0-määraga arve ja tasub saadud teenuselt KM Eestis, pöördkäibemaksustamise...
Loe vastust
Vastatud: 22.08.2019
1.Kui omavalitus omab allasutust, kes müüb kütet ainult omavalitsuse teistele allasutustele kas peab võtma kütte müüva allasutuse käibemaksukohutuseks 2.Kui omavalitus omab katlamaja, müüb kütet nii omavalitsuse allasutustele kui ka kortermajadele(ei kuulu omavalitusele) kuidas toimida käibemaksuga, kas peab võtma käibemaksukohuslaeks kortermajadele müüdava kütte osas või kokku(omavalitsuse allasutustele ja kortermajadele).
Loe vastust
Vastatud: 21.08.2019
Eesti ettevõte ostab internetist tarkvara õigused. Arve on koostatud Iirimaa firmalt aga tal on Eesti käibemaksukohustuslase number ja arvel kajastub 20% käibemaks. See käibemaks on ju tavakorras mahaarvatav?
Loe vastust
Vastatud: 30.07.2019
Küsimus väljarenditava kinnisvara parenduse kohta. Rentija näol on tegmist käibemaksukohustuslasest äriühinguga, kelle põhitegevusalaks on kinnisvara ost, müük, haldus ja rent. Kas põhimõte, et kui me suudame konkreetselt eristada maksustatava käibega kinnisvarobjektid ja nendele tehtavad kulutused ning maksuvabad objektid ja nendele tehtavad kulutused, kas sellisel juhul võib sisendkäibemaksu küsida tagasi kogu...
Loe vastust
Vastatud: 12.04.2019
Ettevõttele kuulub linnas maatükk, millel asub vana vundament, osaliselt müüridega. Maa-alale on kehtestatud detailplaneering, mis lubab sinna ehitada äri-ja elamispinna. Kas müügi puhul peaksime lisama käibemaksu või mitte? Kui ei pea lisama käibemakus, kas võime vabatahtlikult maksustada sellest enne teavitades?
Loe vastust
Vastatud: 08.04.2019
Juhatuse liige viibib 3 päeva Tartus (ettevõtte asukoht Tallinn). Ööbimise arvel on käibemaks. Kas käibemaksu võib maha arvata? KMS§ 30 (2) ütleb, et saab kui tegemist on töötajate majutamisega tegemist. Kas juhatuse liige läheb samuti selle mõiste alla?
Loe vastust
Vastatud: 09.01.2019
Ühistule osutati teenust, ühistu on km kohustuslane aga teenus ei vastanud kokkulepitule ning lepiti kokku, et tasutakse siis kui puudused kõrvaldatakse. Siiani pole enam seda firmat näinud, töö tegi ära teine firma. Arve saamisel aga sai sisenkäibemaks tagasiküsitud. Kui nüüd seda summat ei maksta sellele firmale, samuti ei ole sealt...
Loe vastust