Järgmine koolitus: 30.09.2020 - Tallinn - Maksukonverents 2020 (välja müüdud) Vaata ajakava

Rubriik: KÄIBEMAKS

Vastatud: 26.06.2020
Eesti kmk ettevõte osutab transpordieenust Soome kmk ettevõttele ja vedu toimub ainult Eestis. Kas rakendub ikkagi 0% ja arvele pöördmaksustamise viide KMS 15 lg 4 p1?
Loe vastust
Vastatud: 20.04.2020
Norra firma osutab teenust Eesti firmale, mõlemad on käibemaksukohuslased, kuidas kajastada saadud teenust käibemaksu deklaratsioonil?
Loe vastust
Vastatud: 02.03.2020
Kas kaks juriidilist isikut saavad rakendada kinnistu (hoonestamata kinnistu linnas, detailpl. olemas) ostul-müügil käibemaksuseaduse §41'(1) sätet?
Loe vastust
Vastatud: 27.01.2020
Tööandja rendib üürileandjalt lisaks kontorile ka parkimiskohta parkimismajas. Parkimiskohta võivad kasutada ettevõtte töötajad. Kas sellise kulult on sisendkäibemaksu mahaarvamine lubatud ja kulu ettevõtlusega seotud?
Loe vastust
Vastatud: 16.10.2019
Osutame raamatupidamisteenust e-residendi ettevõttele, kes on Eestis registreeritud piiratud maksukohuslaseks, seega peab ta Eestis maksma käibemaksu saadud teenustelt. Ettevõtte põhitegevuseks on tootmine, mis toimub Hispaanias, materjalid ostetakse kogu maailmast, tööjõud renditakse Hispaanias, selle kohta on ta saanud Eesti KM-kohuslase numbrit kasutades 0-määraga arve ja tasub saadud teenuselt KM Eestis, pöördkäibemaksustamise...
Loe vastust
Vastatud: 16.10.2019
Eesti ettevõte ostab USA ettevõttelt veebipõhist koolitusteenust. Kas peaksime pöördmaksustama?
Loe vastust
Vastatud: 22.08.2019
1.Kui omavalitus omab allasutust, kes müüb kütet ainult omavalitsuse teistele allasutustele kas peab võtma kütte müüva allasutuse käibemaksukohutuseks 2.Kui omavalitus omab katlamaja, müüb kütet nii omavalitsuse allasutustele kui ka kortermajadele(ei kuulu omavalitusele) kuidas toimida käibemaksuga, kas peab võtma käibemaksukohuslaeks kortermajadele müüdava kütte osas või kokku(omavalitsuse allasutustele ja kortermajadele).
Loe vastust
Vastatud: 21.08.2019
Eesti ettevõte ostab internetist tarkvara õigused. Arve on koostatud Iirimaa firmalt aga tal on Eesti käibemaksukohustuslase number ja arvel kajastub 20% käibemaks. See käibemaks on ju tavakorras mahaarvatav?
Loe vastust
Vastatud: 30.07.2019
Küsimus väljarenditava kinnisvara parenduse kohta. Rentija näol on tegmist käibemaksukohustuslasest äriühinguga, kelle põhitegevusalaks on kinnisvara ost, müük, haldus ja rent. Kas põhimõte, et kui me suudame konkreetselt eristada maksustatava käibega kinnisvarobjektid ja nendele tehtavad kulutused ning maksuvabad objektid ja nendele tehtavad kulutused, kas sellisel juhul võib sisendkäibemaksu küsida tagasi kogu...
Loe vastust
Vastatud: 12.04.2019
Ettevõttele kuulub linnas maatükk, millel asub vana vundament, osaliselt müüridega. Maa-alale on kehtestatud detailplaneering, mis lubab sinna ehitada äri-ja elamispinna. Kas müügi puhul peaksime lisama käibemaksu või mitte? Kui ei pea lisama käibemakus, kas võime vabatahtlikult maksustada sellest enne teavitades?
Loe vastust
Vastatud: 08.04.2019
Juhatuse liige viibib 3 päeva Tartus (ettevõtte asukoht Tallinn). Ööbimise arvel on käibemaks. Kas käibemaksu võib maha arvata? KMS§ 30 (2) ütleb, et saab kui tegemist on töötajate majutamisega tegemist. Kas juhatuse liige läheb samuti selle mõiste alla?
Loe vastust
Vastatud: 09.01.2019
Ühistule osutati teenust, ühistu on km kohustuslane aga teenus ei vastanud kokkulepitule ning lepiti kokku, et tasutakse siis kui puudused kõrvaldatakse. Siiani pole enam seda firmat näinud, töö tegi ära teine firma. Arve saamisel aga sai sisenkäibemaks tagasiküsitud. Kui nüüd seda summat ei maksta sellele firmale, samuti ei ole sealt...
Loe vastust
Vastatud: 17.12.2018
Ettevõttel oli perioodil august-november maksuvaba käive. Kasutasime proportsionaalset meetodit. Kuna uuel aastal maksuvaba käivet enam ei ole, kas oleme kohustatud ka 2019. a arvestama aastalõpu seisuga leitud proportsiooni üldkulu arvetelt või seda kohustust pole, sest maksuvaba käivet enam ei esine?
Loe vastust
Vastatud: 14.11.2018
Ettevõttele kuulub uusehituses korter, mida soovitakse müüa (lisandub käibemaks). Ostja kannab raha notari deposiidi kontole ja notarilepingus on klausel, et raha kantakse müüja arvele peale ehitustööde lõppu (hiljemalt 2kuu pärast). Omand üle ei läinud. Mis hetkel tekib nüüd müüjal käive, kas siis kui raha notari kontolt laekub ettevõttele või on...
Loe vastust
Vastatud: 07.09.2018
Kui omavalitsus võõrandab maatüki, millel olemas detailplaneering ja mis on kasutatav tulevikus ärimaana, kas siis peame maksustama tehingu käibemaksuga (kui hind üle 40000)?
Loe vastust
Vastatud: 07.09.2018
Eesti km kohustuslane osutab transportteenust teisele Eesti km kohustuslasele, tuues kaupa: 1. Venemaalt Eestisse. Transport toimub suunal Eesti-Venemaa-Eesti. Kas arve esitatakse 0% km määraga ja viide KMS § 15 lg 4 p 10 on õigustatud? 2. Soomest Eestisse. Transport toimub Eesti-Soome-Eesti. Kas arve esitatakse 20% km määraga?
Loe vastust
Vastatud: 19.06.2018
Kui ettevõttele kuulub maatulundusmaa, mis on ostetud ilma käibemaksuta ja seal puudub ka detailplaneering (on küll algatatud aga sellel aastal kindlasti ei kehtestata ka) ehitust pole alustatud -kas alates 01.10.2018 tuleb see müüa käibemaksuga?
Loe vastust
Vastatud: 12.04.2018
Kas kindlustusmaakleri poolt väljastatud arvel peab eraldi välja tooma ka vahendus- ja maakleritasud?
Loe vastust
Vastatud: 21.02.2018
Ettevõte üürib Tallinnas äripinda, mille juurde kuulub ka parkimiskoht. Parkimiskoht on arvel eraldi kajastatud. Kuidas toimida parkimiskoha käibemaksuga? Seda parkimiskohta kasutavad peamiselt kliendid, et saaks meie ettevõttes käia ja juhatuse liikmed. Juhatuse liikmed kasutavad 1x nädalas kui teisest linnast kohale sõidavad. Kas parkimiskulult ei tohiks siis üldse käibemaksui maha arvata?...
Loe vastust
Vastatud: 09.01.2018
Eesti juriidiline isik, kes ei ole Eestis käibemaksukohustuslane, soovib osutada elektroonilist teenust (videode valmistamine, helindamine jms) Prantusmaa juriidilisele isikule, kes on Prantsusmaal km kohustuslane. Teenust osutatakse Eestis. Kuidas toimub maksustamine ja deklareerimine Eesti ettevõtte jaoks? Kas Prantuse ettevõttel võib tekkida vajaduse ennast samuti Eestis registreerida ? Kas Prantuse ettevõtte peaks...
Loe vastust