Järgmine koolitus: Tallinn - Sügisseminar 2021 registreeri / loe lähemalt

Rubriik: KÄIBEMAKS

Vastatud: 19.04.2017
Ettevõte müüb kauba Hiina. Kaup liigub aga Eestist Saksamaale transpordiettevõtte lattu ja sealt edasi Hiina. Saksamaalt viiakse kaup välja sama Eesti ettevõtte Saksamaa kmk nr alt. Kas kauba viimine Eestist-Saksamaale tuleks ka kuidagi vormistada ja deklareerida ühendusesisese müügina, st oma firma Eesti km-numbri alt, oma firma Saksamaa km-numbrile või mitte?
Loe vastust
Vastatud: 31.01.2017
Eesti ettevõte ostab internetist pilveteenust või arvutitarkvara. Arve on esitatud USA või Austraalia firma nimelt. Kuidas toimida käibemaksuga. Kas meil tuleb see kuidagi deklareerida?
Loe vastust
Vastatud: 12.01.2017
Ostja tegi müüjale ettemaksu ja müüja tasus sellelt riigile käibemaksu. Hiljem ostja loobus kauba ostust, pooltevahelises lepingus lepiti enne tehingu algust kokku, et kui üks poolt loobub tehingust, tasub ta teisele poolele leppetrahvi. Kuna nüüd ostja loobus tehingust jäi ettelaekunud summa müüjale leppetrahvi katteks. Kas toimime õigesti kui krediteerime ettemaksu...
Loe vastust
Vastatud: 22.12.2016
Kui ettevõte annab auto kasutusrendile teisele ettevõttele (see ei ole ettevõtte põhitegevus), kas kasutusrendi intress tuleb deklareerida KMD maksuvaba käibena? Kas see võib tingida km proportsionaalse arvestuse?
Loe vastust
Vastatud: 02.11.2016
Ettevõte plaanib soetada uusehitises korteri. Osutaksime seal lühiajalist majutusteenust. Kas ostu sisendkäibemaksu mahaarvamine on lubatud? Oleme MTR-is registreeritud majutusteenuse osutajana. Majutusteenuse maksustaksime alates 01.01.17 -14% km-ga.
Loe vastust
Vastatud: 21.10.2016
Ettevõte pakub messil oma logoga šokolaadi, tk hind on sentides. Kas nimetatult kulult võib sisendkäibemaksu maha arvata ja kajastada kulu reklaamkuluna või on see ikkagi klientidele tehtud kingitused/vastuvõtukulud?
Loe vastust
Vastatud: 13.09.2016
Korteriühistu soovib oma keldrikorrusel välja üürida parkimiskoha. Ühistu koosolekul on sellekohane otsus vastu võetud ning korteriomanikud on ühiskasutuses oleva ruumi väljaüürimisest huvitatud. Ühistu on käibemaksukohustuslane, kas peame eelnevalt Maksuametit teavitama kui soovime käibemaksu arvele lisada?
Loe vastust
Vastatud: 05.05.2016
Firma on ostnud korteri kinnisvarainvesteeringuna ja üürib seda välja ilma käibemaksuta. Kas kõik selle korteriga seonduvad kulud tuleb arvestada kuluks koos käibemaksuga?
Loe vastust
Vastatud: 08.04.2016
Küsimus on kolmnurktehingu ja sellega kaasneva lisateenuse kohta, kui Eesti maksukohustuslane on edasimüüja. Liikmesriigi maksukohustuslane (A) müüb toodetud kauba Eesti maksukohustuslasele (B), kes müüb kauba edasi kolmanda liikmesriigi maksukohustuslase (C). Kaup toimetatakse otse A käest C kätte. Tehingu toimumise üks põhitingimustest on see, et Eesti maksukohustuslane peab tasuma kaubamärgiõiguse tasu...
Loe vastust
Vastatud: 05.01.2016
Asutus kandis maha 30.11.2015 ATV, mis oli soetatud 03.2013. Avarii tagajärjel ja ekspertiisi tulemusel tunnisati ATV taastamiskõlbmatuks. Kuna oli sõlmitud kindlustus, siis korvati meile kahju ja toimus mahakantud ATV üle andmine kindlustusfirmale. Ostu korral olime sisendkäibemaksu tagasi küsinud 30%, kuna masinat ei kasutatud 100% ettevõtluse tarbeks.Kas meil tekib kohustus sisendkäibemaksu...
Loe vastust
Vastatud: 19.12.2015
Eesti juriidiline isik (OÜ), mis ei ole käibemaksukohustuslane, ei soeta üldse kaupu välismaalt, vaid ostab välismaal registreeritud ettevõtlusega tegelevalt isikult teatud teenuseid. KMS § 21 lg 1 kohaselt Eesti isikul ja Eestis püsiva tegevuskoha kaudu tegutseval välisriigi isikul, kes saab Eestis maksukohustuslasena registreerimata ettevõtlusega tegelevalt välisriigi isikult käesoleva seaduse §...
Loe vastust
Vastatud: 19.10.2015
Kuidas oleks kõige mõistlikum toimida, kui ühe ainuosaniku kaks osaühingut soovivad omavahel ära vahetada nende bilansis olevad sõidukid? Ühel sõidukil bilansis jääkväärtus olemas, teisel 0.
Loe vastust
Vastatud: 05.10.2015
Kinnisasi soetati 2005. a. 2006.-2008. a tehti kinnisvarale parendusi. Käibemaksu oleme tagasi arvestanud. Igal majandusaastal toimus kinnisvarainvesteeringute ümberhindlus. Tehtud parendustööd olen eelnevalt kandnud perioodikuludesse. Antud kinnisasja andsime 2005. a rendile 10 aastaks, mis nägi ette ka teatud remondi tegemist/parendustöid. Kas pean sisendkäibemaksu korrigeerima võõrandamisel?
Loe vastust
Vastatud: 05.10.2015
Kinnisasi soetati 2005. a 145 000 € eest. Hoonele tehti parendusi 2006.-2008. a 28 000 € eest. Kas see ehitis on oluliselt parendatud KMS § 16 lg 2 p 3 tähenduses?
Loe vastust
Vastatud: 03.09.2015
Saime aastate eest teiselt firmalt ettemakseid põhivara rendi eest. Nüüd ostis firma selle vara ära ja osa ettemakseid kuulus tagasi kandmisele. Kuna pidime tegema kreeditarve siis käibemaksuseaduse järgi peaks panema arvele kirja ka arved, mida krediteerisime. Kuna ettemaksed ei vasta täpselt tagasi kantavale summale, see tähendab, et me ei saa...
Loe vastust
Vastatud: 28.08.2015
Kas ettevõte A võib rentida kogu uusehitise edasi teisele ettevõttele B koos käibemaksuga? Majas on nii äripinnad, kui eluruumid. Teine ettevõte B aga rendib edasi äripinnad koos käibemaksuga ja eluruumid käibemaksuta, nagu ikka. Teine küsimus - kui ettevõte A otsustab müüa eluruumi sellest samast majast - kas müük käibemaksuga ning...
Loe vastust
Vastatud: 06.08.2015
Osaühing kasutab 100% oma ettevõtluse tarbeks eraisiku sõiduautot alates 2010. aastast vara tasuta kasutamise lepingu alusel. Ettevõtluse tarbeks kasutamise kohta on sõiduauto kasutamise kord. Eraisikule ei maksa midagi. Osaühing kannab kütuse-, remondi-, hoolde- ja kindlustuskulud. Kuna sõiduautot kasutatakse 100% ettevõtluses, siis oleme kulutustelt 100% sisendkäibemaksu maha arvanud. Kas me toimime...
Loe vastust
Vastatud: 17.06.2015
Ettevõte rendib välja varasid teisele ettevõttele. Rendi maksmiseks tehtud ettemaks , mis katab rendi kuni 2016 aastani. Nüüd kokkulepe, et ettevõte 2 ostab need varad ära. Lõpetame rendilepingu. Vara müüki kajastame lahtris 9 kui erikorra alusel maksustatavat kinnisasja müüki. Kuidas peaksime kajastama rendi lõpetamist KMD-s. Kui muud käivet ei ole,...
Loe vastust
Vastatud: 02.06.2015
Tere, Olen Sisekaitseakadeemia Maksu-ja Tolliameti eriala viimase kursuse tudeng ning teen lõputööd teemal omatarbe maksustamine käibemaksuga Eestis ning Soomes. Täpsemalt oleks vaja informatsiooni selle kohta, kuidas maksustatakse omatarbe käibemaksu Soomes, kui tööandja annab kasutada omatarbeks töötajale sõiduautot ning kasutab seda ka isiklikeks sõitudeks. Hea oleks kui oskaksite öelda mulle netileheküljed,...
Loe vastust
Vastatud: 24.04.2015
Ettevõte (käibemaksukohustuslane) asub sellises kohas, kus on parkimine tasuline. Ettevõte maksab EuroPark Estonia arve alusel töötajate isiklike autode tööajal parkimise kinni. Töötajad autokompensatiooni ei saa ja muid soodustusi seoses autoga tööl käimisega. Kuna nad ei soovinud täta sõidupäevikut, siis leppisime kokku, et selle võrra on nende töötasu natukene tõstetud, kuid...
Loe vastust