Järgmised koolitused: Tallinnas ja Tartus - Aastaaruanne 2020 ja maksud 2021 registreeri / loe lähemalt

2967

Küsimus

Kas kindlustusmaakleri poolt väljastatud arvel peab eraldi välja tooma ka vahendus- ja maakleritasud?

Vastus - 12.04.2018

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Tegemist ei ole EML ampluaasse kuuluva teemaga, täpsemaid selgitusi soovitame küsida Finantsinspektsioonilt.

Kindlustustegevuse seaduse § 192 lg 2 p-s 10 on maakleri kohta öeldud: „ (2) Kindlustusmaakler peab iga kord enne kindlustuslepingu sõlmimist ja vajaduse korral ka enne sõlmitud kindlustuslepingu muutmist: 10) teavitama klienti maakleritasu suurusest, sealhulgas kindlustusandjalt saadava maakleritasu suurusest iga vahendatava kindlustuslepingu kohta eraldi;“.

Ja agendi kohta on § 198 lg 2 p 10 öeldud: „(2) Kindlustusagent peab iga kord enne kindlustuslepingu sõlmimist ja vajaduse korral ka enne sõlmitud kindlustuslepingu muutmist: 10) teavitama klienti agenditasu suurusest, sealhulgas kindlustusandjalt saadava agenditasu suurusest, ja tasustamise alustest iga vahendatava kindlustuslepingu kohta eraldi;“.

Praktika on ilmselt erinev, kas tasu suurusest informeeritakse pakkumuses või arvel, kuid sellise teavitamise kohustus paneb seadus neile tõesti.