Järgmised koolitused: Tallinnas ja Tartus - Aastaaruanne 2020 ja maksud 2021 registreeri / loe lähemalt

Rubriik: Arvete vormistamine

Vastatud: 12.04.2018
Kas kindlustusmaakleri poolt väljastatud arvel peab eraldi välja tooma ka vahendus- ja maakleritasud?
Loe vastust
Vastatud: 04.05.2017
Kas tarnija arvel peab kajastama eelnevalt teostatud ettemaksu? Oleme teinud ettemaksuteatise alusel ettemaksu, hiljem saabub ostuarve, kus peal viide "tasumisele kuulub" ja summa. Mingit selgitust ettemaksu kohta ei ole, seega tekitab segadust, justkui kuuluks summa veelkord tasumisele.
Loe vastust
Vastatud: 03.09.2015
Saime aastate eest teiselt firmalt ettemakseid põhivara rendi eest. Nüüd ostis firma selle vara ära ja osa ettemakseid kuulus tagasi kandmisele. Kuna pidime tegema kreeditarve siis käibemaksuseaduse järgi peaks panema arvele kirja ka arved, mida krediteerisime. Kuna ettemaksed ei vasta täpselt tagasi kantavale summale, see tähendab, et me ei saa...
Loe vastust
Vastatud: 22.12.2014
Tellisime Tallinna Linnavalitsuselt ehituse plaanid, koopiate tegemine oli tasuline ning maksime pangalingi kaudu. Kuna tegemist oli ettevõtluskuluga, palusime ka arvet. Vastuseks tuli: "Väljaprinditud maksekorraldus on raamatupidamisele samaväärsed dokumendid kui arve". Tegemist ei olnud riigilõivuga vaid tavapärase teenusega. Kas enam ei ole arve kohustuslik?
Loe vastust
Vastatud: 07.05.2012
Tasusime firmale ettemaksu, mille kohta tehti ka arve ja mille alusel saime sisendkäibemaksu tagasi arvestada. Paar kuud hiljem saime kauba kätte (põhivara) ja koos sellega arve. Müüja firma näitab arvel kauba maksumus + käibemaks, arve kokku, seejärel ühe reaga - tasutud ettemaks ja kokku tasuda. Kas sisendakäibemaksu arvestamisel võin ise...
Loe vastust
Vastatud: 16.03.2011
käibemaksuseaduse § 37 lg 7 p 4 ütleb - kauba soetaja või teenuse saaja maksukohustuslasena registreerimise number, kui tal on maksukohustus kaubasoetamise või teenuse saamisel. Kas see tähendab, et kõikidele ettevõtte poolt väljastatavatele arvetele tuleb lisada teenuse saaja KMKR?
Loe vastust
Vastatud: 17.04.2009
Raamatupidajate kursusel ühes ametikoolis räägitakse, et bussipiletitelt sisendkäibemaksu arvestada ei tohi, olgugi et seal on kõik arvel nõutavad rekvisiidid, kuna dokumendi pealkiri on PILET, mitte ARVE, ning olukorra lahendamiseks tuleks pöörduda bussifirma poole ja nõuda ARVET. Milline on Teie seisukoht?
Loe vastust
Vastatud: 11.02.2009
Missugune peab olema viide käibemaksule EL-i esitatavate teenuste arvetel? Varem kirjutasime art 28b (F) 6.dir
Loe vastust
Vastatud: 06.10.2008
Esitan kliendile arve, mille pealkiri on ettemaks, kus peal on kõik vajalikud rekvisiidid mis tavalisel arvel. Selle alusel ka klient maksab. Kas mul on kohustus ka esitada nn päris arve?
Loe vastust
Vastatud: 01.02.2008
Tere olen mittekäibemaksukohuslane, alles FIE-ks registreerinud, kas pean arvele kirjutama oma isikukoodi? Samas on see ju andmekaitse seaduse vastu. Kas peab või ei pea?
Loe vastust
Vastatud: 24.11.2007
Firma tegeleb toitlustamise ja cateringi teenuse osutamisega. Kuidas oleks õige arvel kajastada tehingute majanduslikku sisu? Kas piisab, kui kirjutada arvele cateringi teenus (nt 100 inimesele) ja selle kogumaksumus, k/m ja hind koos käibemaksuga või tuleks vahet teha toitlustamisel kui kauba müügil, näidates ära üksikute ridade kaupa kauba nimetus, ühik, kogus...
Loe vastust
Vastatud: 02.05.2007
Tere, OÜ on alles noor. Käibemaksu kohustlasena me arvele võetud ei ole. Oletame, et soovin väljastada arve ostutatud teenuse eest 1000eek. 1. Kui ka arve saaja (OÜ) ei ole käibemaksu kohustlasena arvel siis kas käibemaks on 0%, või ei eksisteeri arvel üldse KM rida? 2. Kui arve saaja on KM...
Loe vastust
Vastatud: 12.09.2006
Ettevõte ostab jaekaubandusest sularaha arvega kaupa aga tšekil pole kirjas mitte kauba hind ilma käibemaksuta, vaid kauba summa ilma käibemaksuta, käibemaks ja summa koos käibemaksuga. Kas sellist tšekki saab raamatupidamises kasutada sisendkäibemaksu mahaarvamisel?
Loe vastust
Vastatud: 07.09.2006
Kas lähetuses olnud töötaja bussipiletitele võib kirjutada peale firma nime ja sisendkäibemaksu tagasi küsida?
Loe vastust
Vastatud: 10.05.2006
Majutusettevõtete pakettide kajastamisest arvetel. Koolituseld "Majutusettevõtte käibemaks" selgitas pr. Sirje Pulk Maksuametist, teenuse read tuleb arvel kõik ükshaaval välja kirjutada. Aga kui müüme paketti, siis müüjana ei soovi ma kliendile eraldi välja kirjutada, kui palju mingi osa paketist talle maksma läheb, sest müün komplekti- see ongi minu toode. Toome arvel...
Loe vastust
Vastatud: 05.04.2006
Kui tegemist on väikese üüripinnal oleva firmaga, siis milline aadress peab olema minu poolt väljastatud ja ka saadud arvetel? Kas Äriregistri andmetes olev st. jur. aadress või kontori asukoha aadress?
Loe vastust
Vastatud: 17.01.2006
Äriühingu põhitegevuseks on ehitusmaterjalide müük. Ostame hankijalt esmaabi pakendeid käibemaksuga 5%. Mis käibemaksu % võime panna arvele toote müügi puhul kas 5% või 18%?
Loe vastust
Vastatud: 16.01.2006
KMS prg.37 lg.7 on arve nõudena kirjas maksukohuslase aadress. Kas on oluline, milline aadress? Näiteks juriidiline aadress erineb postiaadressist kuhu firma tahab, et arved saadetakse.
Loe vastust