Aastaaruanne 2021 ja maksud 2022 koolituse salvestus nüüd saadaval! loe lähemalt / osta koolitus

Maksuküsimus: 326

Küsimus

Kas lähetuses olnud töötaja bussipiletitele võib kirjutada peale firma nime ja sisendkäibemaksu tagasi küsida?

Vastus - 07.09.2006

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Käibemaksuseadus näeb ette lihtsustatud arve kasutamise võimaluse reisijateveo teenusele ja igasuguste aparaatide (nt automaattankla) poolt väljastatavatele arvetele. Nende arvete alusel saab sisendkäibemaksu maha arvata, kui arve suurus ei ületa 1000 krooni. Arve väljastaja märgib arvele kuupäeva, nime ja KMK registreerimise numbri, kauba või teenuse kirjelduse, maksustatava summa ja käibemaksusumma. Arve saaja lisab aga arvele oma nime ja KMK registreerimise numbri (vt käibemaksuseaduse § 37 lg-d 9-11).