Järgmine koolitus: Tallinn - Sügisseminar 2021 registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 1091

Küsimus

Esitan kliendile arve, mille pealkiri on ettemaks, kus peal on kõik vajalikud rekvisiidid mis tavalisel arvel. Selle alusel ka klient maksab. Kas mul on kohustus ka esitada nn päris arve?

Vastus - 06.10.2008

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

KMS § 37 lg 2 näeb ette, et kui käive tekib kauba või teenuse eest osalisel või täielikul makse laekumisel, tuleb arve väljastada seitsme kalendripäeva jooksul, arvates kauba või teenuse eest osalise või täieliku makse laekumise päevast.

Seega ettemaksu puhul peab väljastama KMS §-s 37 sätestatud nõuetele vastava arve, et teine pool saaks sisendkäibemaksu maha arvata.

Kuna sisendkäibemaks arvatakse kohe maha (KMS § 31 lg 9), siis ei ole hiljem kauba või teenuse kätteandmisel ja lõpliku arvelduse tegemisel enam vaja ettemaksuga kaetud summa kohta uut arvet esitada.