Järgmised koolitused: Pärnu, Rakvere, Tallinn, Tartu - Aastaaruanne 2020 ja maksud 2021 registreeri / loe lähemalt

2030

Küsimus

Tasusime firmale ettemaksu, mille kohta tehti ka arve ja mille alusel saime sisendkäibemaksu tagasi arvestada. Paar kuud hiljem saime kauba kätte (põhivara) ja koos sellega arve. Müüja firma näitab arvel kauba maksumus + käibemaks, arve kokku, seejärel ühe reaga - tasutud ettemaks ja kokku tasuda.Kas sisendakäibemaksu arvestamisel võin ise ettemakstud käibemaksu summa maha arvestada või oleks õigem küsida uus arve?

Vastus - 07.05.2012

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Tõepoolest korrektne oleks, et müügiarvel oleks ka vähendatud käibemaksu ettemakselt arvestatud käibemaksu võrra. Te saate vastava paranduse ka ise teha, sest viga arve vormistamisel ei anna ostjale õigust rohkem sisendkäibemaksu maha arvata kui tegelikult selle kauba eest on tasutud.

Siiski oleks hea müüja tähelepanu sellele veale juhtida, sest KMS § 38 lg 1 kohaselt peaks müüja arvel ekslikult topelt näidatud käibemaksu riigile maksma, kui ta arvet ei paranda.