Järgmine koolitus: Tallinn - Sügisseminar 2021 registreeri / loe lähemalt

Rubriik: KÄIBEMAKS

Vastatud: 14.11.2018
Ettevõttele kuulub uusehituses korter, mida soovitakse müüa (lisandub käibemaks). Ostja kannab raha notari deposiidi kontole ja notarilepingus on klausel, et raha kantakse müüja arvele peale ehitustööde lõppu (hiljemalt 2kuu pärast). Omand üle ei läinud. Mis hetkel tekib nüüd müüjal käive, kas siis kui raha notari kontolt laekub ettevõttele või on...
Loe vastust
Vastatud: 07.09.2018
Kui omavalitsus võõrandab maatüki, millel olemas detailplaneering ja mis on kasutatav tulevikus ärimaana, kas siis peame maksustama tehingu käibemaksuga (kui hind üle 40000)?
Loe vastust
Vastatud: 07.09.2018
Eesti km kohustuslane osutab transportteenust teisele Eesti km kohustuslasele, tuues kaupa: 1. Venemaalt Eestisse. Transport toimub suunal Eesti-Venemaa-Eesti. Kas arve esitatakse 0% km määraga ja viide KMS § 15 lg 4 p 10 on õigustatud? 2. Soomest Eestisse. Transport toimub Eesti-Soome-Eesti. Kas arve esitatakse 20% km määraga?
Loe vastust
Vastatud: 19.06.2018
Kui ettevõttele kuulub maatulundusmaa, mis on ostetud ilma käibemaksuta ja seal puudub ka detailplaneering (on küll algatatud aga sellel aastal kindlasti ei kehtestata ka) ehitust pole alustatud -kas alates 01.10.2018 tuleb see müüa käibemaksuga?
Loe vastust
Vastatud: 21.02.2018
Ettevõte üürib Tallinnas äripinda, mille juurde kuulub ka parkimiskoht. Parkimiskoht on arvel eraldi kajastatud. Kuidas toimida parkimiskoha käibemaksuga? Seda parkimiskohta kasutavad peamiselt kliendid, et saaks meie ettevõttes käia ja juhatuse liikmed. Juhatuse liikmed kasutavad 1x nädalas kui teisest linnast kohale sõidavad. Kas parkimiskulult ei tohiks siis üldse käibemaksui maha arvata?...
Loe vastust
Vastatud: 09.01.2018
Eesti juriidiline isik, kes ei ole Eestis käibemaksukohustuslane, soovib osutada elektroonilist teenust (videode valmistamine, helindamine jms) Prantusmaa juriidilisele isikule, kes on Prantsusmaal km kohustuslane. Teenust osutatakse Eestis. Kuidas toimub maksustamine ja deklareerimine Eesti ettevõtte jaoks? Kas Prantuse ettevõttel võib tekkida vajaduse ennast samuti Eestis registreerida ? Kas Prantuse ettevõtte peaks...
Loe vastust
Vastatud: 04.01.2018
1.Kui ettevõtte kaubikul tuleb tasuda Rootsi teemaksu ning arve esitatakse Eesti käibemaksukohustuslase nimele, kas seda tuleb ka pöördmaksustada? Kas makse maksustatakse käibemaksuga? Arvel kajastub viide reverse charge. 2.Eesti km kohustuslane saab Eesti kütusemüüjalt arve. Arvel kajastub ka kütusekaardiga tankimine Rootsis, mis on maksustatud arvel 0%. Kas see kuulub Eestis pöördmaksustamisele?
Loe vastust
Vastatud: 17.11.2017
Kuidas hakkab olema tööandja sõiduautoga (sh N1 kategooria) seotud kuludelt (ost, rent, kütus, pesu ja tarvikud etc) käibemaksu arvestus alates 01.01.18?
Loe vastust
Vastatud: 17.11.2017
Ettevõttele kuulub äripind, mis on välja üüritud. Ettevõte ise kuulub 50/50 kahele äriühingule. Nüüd soovib üks ettevõte oma osad müüa teisele osapoolele ning sellest tegevusalast väljuda. Kas osaluse müügi puhul teisele omanikule võib olla tegemist maksustatava tehinguga (KMS § 16 lg 2 p 6)?
Loe vastust
Vastatud: 13.11.2017
Palun Teie arvamust kinnisvara käibemaksuga maksustamisel. Firma ostis kinnivaraarendajalt korteri koos käibemaksuga,algul oli plaan seda korterit välja üürida kuid nüüd otsustas enne korteri reaalset kasutusele võttu maha müüa, mis tähendab,et müügihinnale tuleb lisada käibemaks. Kas ma saan õigesti aru,et ostu- käibemaksu tagasi arvestada (tagasi küsida) ei saa (korter võetakse arvele...
Loe vastust
Vastatud: 02.10.2017
Eesti mittekäibemaksukohustuslane osutab ehitusteenust Soome käibemaksukohustuslasele Soomes asuval objektil. Kas Eesti firmal on kohustus registreerida Soome km kohustuslaseks ja arved esitada Soome käibemaksuga?
Loe vastust
Vastatud: 20.09.2017
Ettevõte soovis riigi registritest saada andmeid ja tasus riigilõivu. Nüüd neid samu andmeid saab kasutada ka sidusfirma. Kas toimime õigesti kui edastame sidusfirmale kulude hüvitamise nõude (km ju ei lisandu, samas oleme riigilõivu tasunud enda nimel ja arvel) või peaksime ikkagi arvega edasimüüma, kas see oleks meile maksuvaba käive ja...
Loe vastust
Vastatud: 20.09.2017
Ettevõtte mobiilioperaatori arvel on parkimisteenus. Osa parkimisteenust on käibemaksuga maksustatud, osa mitte. Kuna parkimine ei ole ettevõtte kulu, siis esitaksime arve töötajale edasi. Kuidas kajastada arve käibemaks? Kui müüme käibemaksuta parkimise samuti käibemaksuta edasi, kas see tekitab meile proportsiooni? Kas võime töötajale esitada hüvitisnõude, millel käibemaksu eraldi välja ei toodagi,...
Loe vastust
Vastatud: 24.08.2017
Sooviksin täpsustada küsimust: Kas lähetuse sõidukuludelt võib sisendkäibemaksu täies ulatuses maha arvata või mitte? Kui töötaja läheks lähetusse ettevõtte sõiduautoga, siis saaksime skm maha arvata 50% ulatuses aga kui töötaja läheks lähetusse isikliku sõiduautoga ja esitaks nõuetekohase dokumendi, kas siis saaks sellelt 100% skm maha arvata? Nimelt tekkis küsimus just...
Loe vastust
Vastatud: 17.08.2017
Kas lähetuse sõidukuludelt võib sisendkäibemaksu täies ulatuses maha arvata või mitte? Kui töötaja läheks lähetusse ettevõtte sõiduautoga, siis saaksime skm maha arvata 50% ulatuses aga kui töötaja läheks lähetusse isikliku sõiduautoga ja esitaks nõuetekohase dokumendi, kas siis saaks sellelt 100% skm maha arvata?
Loe vastust
Vastatud: 18.05.2017
Kui mittekäibemaksukohuslane müüb metallifirmale metalli (ostja firma on käibemaksukohuslane) saame ülenadmis-vastuvõtmisakti kus näidatud kui palju tonn maksab-ilma käibemaksuta. Kas peame käibemaksu arve esitamisel lisama hinna sisse või ei.
Loe vastust
Vastatud: 16.05.2017
Eesti ettevõte osutas Rootsi transpordiettevõttele alltöövõtu. Eesti firma transportis kauba Taanist Rootsi ja sealt Rootsist Norrasse. Eesti ettevõte peab arve esitama Rootsi transpordifirmale. Mis viidet tuleb arvel kajastada? Kas sõidud tuleb eraldi kajastada, kus Taani-Rootsi transport on ühendusesisene käive ja Rootsi-Norra ühenduseväline käive?
Loe vastust
Vastatud: 04.05.2017
Kas tarnija arvel peab kajastama eelnevalt teostatud ettemaksu? Oleme teinud ettemaksuteatise alusel ettemaksu, hiljem saabub ostuarve, kus peal viide "tasumisele kuulub" ja summa. Mingit selgitust ettemaksu kohta ei ole, seega tekitab segadust, justkui kuuluks summa veelkord tasumisele.
Loe vastust
Vastatud: 26.04.2017
Meie allasutus ehitas hoone. Hoone bilanssi võetud 2009 aastal. Küsisime käibemaksu ehitusel tagasi. Rakendasime hoone ruumide väljarentimisel optsiooni ja maksustasime rendid(teavitus maksuametis) käibemaksuga. Täna so. 01.09.2017 aastal tahame hakata kasutama hoone ruumid rendil maksuvabastust. Peksime seega tegema aasta lõpus põhivara ostult tagasi küsitud km. ümberarvestuse. Kas ümberarvestus tuleb teha ainult...
Loe vastust