Järgmine koolitus: Tallinn - Sügisseminar 2021 registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 50332

Küsimus

Ettevõte ostab uusarendusse korteri kinnisvarainvesteeringuna, et pakkuda seal lühiajalist majutust, sisendkäibemaks arvestati 100% maha. Seoses eriolukorraga aga vaadatakse asjad üle ning otsustatakse korter anda hoopis pikaajalisele üürile 1a, mis on maksuvaba käive. Kas mahaarvatud sisendkäibemaks tuleks tagasi maksta või võib siin kasutada 10a korrigeerimist? Plaanime aasta pärast ikkagi alustada majutusteenuse pakkumisega, mis oleks maksustatav käive.

Vastus - 02.10.2020

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Rahaliselt soodsam oleks mahaarvatud sisendkäibemaksu mitte täies ulatuses tagasi maksta vaid kasutada just korrigeerimist. Seda enam, et korteri puhul on tulevikus tõesti võimalikud mõlemad variandid: nii maksuvaba käive (eluruumina väljaüürimisel) kui ka maksustatav käive (9%, majutusteenus, KMS § 15 lg 2 p 4) ning nagu küsimusest näha, olete majutusteenuse osutamist planeerinud. Kui ost, 100% sisendkäibemaksu mahaarvamine ja pikaajalise üürilepingu sõlmimine toimuvad kõik 2020 aastal, siis tuleb teil 2020. aasta detsembrikuu KMD-l korrigeerida 1/10 mahaarvatud sisendkäibemaksust.