Rubriik: Sisendkäibemaks

Vastatud: 06.05.2014
Kui firma on käibemaksukohustuslane ja on saanud sisendkäibemaksu tagasi (tegutsenud on veel vähe, nii et müüki ei ole veel toimunudki) ja nüüd tahetakse firma likvideerida. Kas firmal on mingi kohustus (seoses sisendmaksu tagasisaamisega) MTA ees? Või oleks mõttekas võtta käibemaksukohustuslasest ennast maha?
Loe vastust
Vastatud: 23.12.2013
Ettevõte korraldab koolituse (lektor, seminariruumi kasutus jms, reaalselt toimuv ja tõestatav) ja õhtuse jõulupeo. Toitlustus, õhtune üritus- loomulikult erisoodustus aga kuidas toimida töötajate majutuse ning transpordiga maksustamise ning sisendkäibemaksuga? Kas proportsiooni alusel?
Loe vastust
Vastatud: 30.10.2013
Ettevõtte töötaja käib oma autoga lähetuses, tangib kütuse, mis hüvitatakse kuludokumendi alusel. Kas selle arve alusel on õigus ka sisendkäibemaks tagasi küsida?
Loe vastust
Vastatud: 04.07.2012
Ettevõttel juhtus kindlustuskahju. Remontisime auto teeninduses, arve esitati meile (juriidilisele isikule) ja meie tasusime remondifirmale. Kuna sõidukil oli kaskokindlustus, hüvitas kindlustusfirma meile tekkitatud kulu. Kas remondiarvelt võib sisendkäibemaksu tagasi küsida või pole selleks alust, kuna kindlustusfirma hüvitas selle?
Loe vastust
Vastatud: 19.05.2011
Vallal on MTÜ, mis tegeleb prügila rediga. MTÜ on käibemaksukohuslane. MTÜ tulubaas moodustub ainult prügila rendist (ehitatud käibemaksukohuslasena ja ka rent käibemaksuga maksutatav). Nüüd tahab vald , et MTÜ tegeleks ka mõne valla ülessandega (teeks kulusid). Näiteks tegeleks avaliku jäätmekonkursi väljakuulutamisega. 1. Kas peaks käibemaksusumma maha arvutamisel kasutama KMS §...
Loe vastust
Vastatud: 13.07.2010
Ettevõte soetas vara kapitalirendi korras. Liisingfirma esitab proforma arve 30.06.10 ja ka vara antakse üle 30.06.10 (akt), tasumine 10.07.10 ja selle kuupäevaga väljastakse ka arve (sama mis proforma 30.06.10). Mis kuul on õigus sisendkäibemaks tagasi küsida?
Loe vastust
Vastatud: 22.02.2010
Eesti ettevõtjast käibemaksukohustuslane, kelle põhiline ettevõtlus toimub Eestis, renoveerib Soomes sealsele eraisikust tellijale eramut, esitades seejärel tellijale arve Soome käibemaksumääraga. KMS § 15 lõike 6.1 alusel kohaldatakse sellele toimingule Eestis maksuvabastust. Soomes ostetud kaupade ja teenuste käibemaks näidatakse Soome maksuametile esitatavas käibedeklaratsioonis sisendkäibemaksu rea peal. Kuid kas selle eramu renoveerimiseks...
Loe vastust
Vastatud: 18.11.2009
Kui töötervishoiuarst on määranud töötajale igakuiselt nt. ujumise ja töötaja esitab ujulatšekid, kas sealt saab km tagasi küsida?
Loe vastust
Vastatud: 10.11.2009
Aktsiaselts saab riigilt toetust: siht- ja baasfinantseerimine ja uurimistoetus. Kulud, mis finantseeritakse nimetatud toetuste summadest kantakse kulusse koos käibemaksuga. Toetuste kuludes on ettenähtud ka üldkulud (üürid, side jms). Kas AS peab rakendama osalise mahaarvamise meetodit?
Loe vastust
Vastatud: 16.07.2009
Ettevõte sai käibemaksukohustuslaseks 20.06. Alates sellest päevast esitame arve kliendile käibemaksuga. Kuidas toimida sisendkäibemaksuga. Näiteks perioodiarved (EMT, telefon) kas arvestan maha proportsionaalselt km kohustuslaseks oldud ajaga? Mida teha arvega, mis esitati firmale 18.06.09, tegemist suure kütuseostu arvega ja seda kütust kasutati teenuse osutamiseks alates 18.06-25.06. St 2 päeva siis kui...
Loe vastust
Vastatud: 26.02.2009
Osaühing ostis kinnistu ilma käibemaksuta ning on teinud sellele kulutusi (detailplaneeringule, elektriliitumisele), mis on lisatud põhivara soetusmaksumusele ning millelt on ka sisendkäibemaks tagasi küsitud. Siiani ei ole aru saanud, millal tekib ettevõttel kohustus sisendkäibemaksu korrigeerida? Kas eelneva jutu põhjal on mul kohustus sisendkäibemaksu korrigeerida või ei?
Loe vastust
Vastatud: 23.02.2009
Kas "firmale", kes on käibemaksukohuslane, antud annetusi ja toetusi loetakse maksuvabaks käibeks ja kas sellisel juhul tuleb sisendkäibemaksu arvestamisel kasutada sisendkäibemaksu osalist mahaarvamist? Mina seda käibemaksuseadusest välja ei loe aga maksuamet on teisel seisukohal.
Loe vastust
Vastatud: 17.02.2009
Kui ettevõttele seadme hävimise eest hüvitab kahju kindlustusfirma, saan aru, et tegemist pole ettevõtte käibega. Kui nüüd ettevõte remondib oma jõududega selle kahjustatud masina, kas siis tohime sisendkäibemaksu kulutatud materjalidelt tagasi küsida?
Loe vastust
Vastatud: 04.12.2008
Maksan välismaise äripartneri majutuse ja toitlustamise hotellis ja hiljem edastan tehtud kulud ostetud kauba maksumuse sees. Kas sellisel juhul võin majutuselt ja toitlustuselt sisendkäibemaksu maha võtta?
Loe vastust
Vastatud: 19.08.2008
Ettevõtte kasuks on seatud hoone kasutusvalduse leping (notarialne). Vastavalt lepingule teostab ettevõte seal ka remont-ja ehitustöid. Nüüd algavad aga suured ümberehitustööd. Kuidas toimida käibemaksuga? Hoones on nii äri-kui elamispinnad. Ettevõte on kasutanud siiani „otsearvestuse ja proportsionaalse mahaarvamise segameetodit". maksustatava käibe tarbeks soetatud kauba või saadud teenuse sisendkäibemaksu arvestame maha. Maksuvaba...
Loe vastust
Vastatud: 17.08.2008
Kui maksumaksjal ei ole antud perioodil maksustatavat käivet (nt. müügikäivet), aga samas on tehtud kulutusi, kas firmal on õigus tagasi küsida sisendkäibemaksu?
Loe vastust
Vastatud: 19.05.2008
Ettevõte tegeleb mitme tegevusalaga. Üheks tegevusalaks on kinnisvaraarendus. Ettevõte soetas maad enne 01.05.2004 (s.o. käibemaksuvabalt), ja ka peale nimetatud kuupäeva nii maksuvabalt (eraisikult) kui ka käibemaksuga. Ettevõte on teinud kinnisvarasse kulutusi. Siiani on arvestatud sisendkäibemaksu tagasisaamiseks segameetodit. Kas on toimitud õigesti või võib tagasi küsida 100% sisendkäibemaksu?
Loe vastust