Järgmine koolitus: 30.09.2020 - Tallinn - Maksukonverents 2020 (välja müüdud) Vaata ajakava

2605

Küsimus

Firma sõiduauto sõitude kohta peetakse sõidupäevikut. Erasõidud tasub kasutaja firmale hinnaga 0,20eur/km (auto 8 aastat vana).Kas selle auto kuludelt (kütus, remont jm) saab käibemaksu tagasi küsida 100% (alates 01.12.2014)?

Vastus - 13.10.2014

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Selle sõiduauto kasutamisega seotud kuludelt saab maha arvata kuni 50% sisendkäibemaksust (KMS § 30 lg 3 muudatus). Alates 01.12.2014. a 20 senti/kilomeeter enam käibemaksu ei sisalda, sest sellisest teenusest ei teki käivet (KMS § 4 lg 2 p 8 muudatus). Kasutuskulude arvestus on kuupõhine ning kui mõnel kuul erakasutust (ka siis kui kinni makstakse) ei esine, siis mahaarvamise piirang ei rakendu, kohaldub KMS § 30 lg 4 p 5: „sõiduautot kasutatakse eranditult vaid ettevõtluse tarbeks, välja arvatud sõiduauto tasu eest kasutada andmine maksukohustuslase töötajale, teenistujale või juhtimis- või kontrollorgani liikmele.“

EML 2014. a koolituste sügishooaeg on keskendunud just sõiduautode temaatikale. Soovitame: http://www.maksumaksjad.ee/modules/eguide/