Järgmine koolitus: 30.09.2020 - Tallinn - Maksukonverents 2020 (välja müüdud) Vaata ajakava

2650

Küsimus

Kui töölepinguga töötaja käib lähetuses oma isikliku sõiduautoga ning esitab kütusekulu tšeki, mis tal selleks lähetuse reisiks kulus, kas ka sellelt kulult võib käibemaksu mahaarvata ja kas tuleb samuti rakendada ainult 50%?

Vastus - 23.01.2015

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

EML on seisukohal, et kui arve on korrektne (lihtsustatud arve või tööandja nimele väljastatud arve) ning muid käibemaksu mahaarvamise piiranguid ei eksisteeri (vt KMS § 29 lg 1 ja § 32 lg 1), siis saab sisendkäibemaksu maha arvata. Kuna auto ei ole tööandja valduses, siis sõiduautodega seotud mahaarvamise piirang ei kohaldu ning maha saab arvata 100% käibemaksust. KMD lahtreid 5.3 ja 5.4 ei täideta.

MTA on selles osas meie teada eriarvamusel ning leiab, et käibemaksu maha arvata ei saa.