Järgmine koolitus: 30.09.2020 - Tallinn - Maksukonverents 2020 (välja müüdud) Vaata ajakava

2826

Küsimus

Ettevõte pakub messil oma logoga šokolaadi, tk hind on sentides. Kas nimetatult kulult võib sisendkäibemaksu maha arvata ja kajastada kulu reklaamkuluna või on see ikkagi klientidele tehtud kingitused/vastuvõtukulud?

Vastus - 21.10.2016

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Jah, kui tegemist on reklaamkingitusega, mille käibemaksuga maksustatav väärtus ei ületa 10 eurot, siis saab sisendkäibemaksu sellelt maha arvata ning üleandmisel ei teki käivet (KMS § 4 lg 2 p 6). Samuti ei maksustata sellise väärtusega reklaamkingitusi tulumaksuga (TuMS § 49 lg 1).

Soovitame lugeda ka artiklit: Martin Huberg. Kas päkapikud ka makse maksavad? – MaksuMaksja, 2011, nr 12, lk 24-27.