Järgmine koolitus: Tallinn - Sügisseminar 2021 registreeri / loe lähemalt

Rubriik: Teenused välismaal, nullmäär, pöördmaksustamine

Vastatud: 15.10.2007
Teenus vallasasjaga Ungaris. Eesti maksukohuslane teeb Soome ettvõttele alltöövõtu korras tööd vallasasjaga Ungaris. Kuidas toimub maksustamine ja deklareerimine? Käibe tekkimise koht on ju Ungari KMS § 10 lg 5 p 3 alusel. Kas Soome ettevõtja peab olema Ungaris maksukohuslaseks registreeritud või pole see 0-määra rakendamiseks Eesti ettevõttele oluline?
Loe vastust
Vastatud: 24.09.2007
Eesti käibemaksukohuslane teeb kauba eest arve Soome juriidilisele isikule, kes ei ole käibemaksukohuslane - seega ei ole võimalik arvele kirjutada saaja k/m kohuslase numbrit. Kes ja kas maksab käibemaksu?
Loe vastust
Vastatud: 07.09.2007
Eesti KM-kohuslane rendib oma Lätis asuvat ekskavaatorit Läti KM-kohuslasele. Kas tegemist on transpordivahendiga käibemaksuseaduse mõistes? Kas Eesti firma peab esitama rendiarved Läti firmale 18%-ga või 0%-ga?
Loe vastust
Vastatud: 01.09.2007
Ostame Lätis asuva kinnisasjaga seotud teenust Läti firmalt (alltöövõtja) maksumuses 10000 LVL ja müüme selle koos enda poolt osutatud teenustega edasi Saksa firmale. Milline on käibemaksu tagastamise-andmise protseduur? Kas Läti käibemaksuseadus kohustab käibemaksu sel juhul arvestama ja kui, siis millised võimalused on meil seljuhul see tagasi saada?
Loe vastust
Vastatud: 29.08.2007
Müüme Läti firmale oma tooteid. Kauba toimetab Lätti Eesti transpordi firma. Edasi veab Läti firma kauba oma riigis ise kauplustesse laiali ning esitab meile logistikateenuse kohta arve. Kas selline teenus ei peaks olema 0% km-ga? Läti firma nimelt lisas oma arvele 18% km.
Loe vastust
Vastatud: 17.05.2007
Eesti ettevõte (km-kohustuslane) ostab kaupu Inglismaalt. Üks sealne ettevõte ei ole käibemaksukohustuslane ja esitab meile arve ilma km-ta. Kuidas peame siin toimima, kas meie peame siin ikkagi riigile km ära maksma ja tagasi küsida ei saa (pöördmaksustamise alus ju puudub) või tuleb kaup arvele ja km probleemi ei olegi?
Loe vastust
Vastatud: 08.02.2007
Kui alles alustav ettevõte hakkab osutama konsultatsiooniteenuseid Rootsis, on see 0% maksumäär, kas siis käibemaksukohustuslasena ei pea ennast registreerima? Mismoodi see käibearvestus nüüd siis käib?
Loe vastust
Vastatud: 22.01.2007
Eesti firma saatis Läti firmale tasuta kaubanäidised kullerfirmaga. Kullerfirma esitas Eesti firmale veoteenuse arve, käibemaksuga. Eesti firmal on Läti firmaga kokkulepe, et nad hüvitavad näidiste saatekulu. Kas Eesti firma esitab Läti firmale arve 0% või 18% käibemaksuga või on tegemist kulude hüvitamisega? Kas Eesti firma võib kullerfirma arvelt käibemaksu tagasi...
Loe vastust
Vastatud: 20.01.2007
1. Ettevõte osutab Soomes ehitusteenust Soome km-kohustuslastele, püsiv tegevuskoht puudub, aga käive on üle 8500 eur. Kas arve esitatakse Soome või ettevõtte asukohamaa seaduste kohaselt, so kas 0% või 22%? 2. Juhatuse soomlasest liige, kelle püsiv elukoht on Eestis ja kes on arvel Eesti rahvastikuregistris, käib pidevalt Soome vahet (hangib...
Loe vastust
Vastatud: 20.01.2007
Eestis asuv km kohuslasest firma esitas meie firmale arve rahvusvahelise kullerteenuse kohta(kauba transport rootsi). Käibemaks meile esitatud arve peal on 0%. Kuidas pean seda tehingut käibedeklaratsioonil kajastama?
Loe vastust
Vastatud: 17.01.2007
Eesti firma tahab hakata rentima tööjõudu Norrasse. Tahetakse teha nii, et kõik töötajatega seotud maksud maksab Norra firma ise Norra maksuametile. Sellisel juhul peaks ju tema ka maksma välja palgad töötajatele ja Eesti firma saab ainult nö vahendustasu? Või kuidas on tark tegutseda? Kas selle kohta on mingeid reguleerivaid seadusi...
Loe vastust
Vastatud: 18.11.2006
Eesti km kohustuslane A osutab remont-ehitusteenust teisele Eesti km kohustuslasele B, nimelt remonditakse kruiisilaeva,mis asub Bahaama sadamas. Laev sõidab Singapuri lipu all. Firma B on lepingu sõlminud Soome riigi firmaga,kes on peatöövõtja. Minu küsimused on: 1. kas firma A on kohustatud tedma, kes on peatöövõtja? 2.Millise km määraga tuleks koostada...
Loe vastust
Vastatud: 13.11.2006
Ettevõte osutab meditsiinilist konsultatsiooni teenust Soome ettevõttele (Haiglale). Ettevõte ei ole hetkel KM kohuslane. Sellisel juhul esitab Eesti ettevõte teenuse arve ilma KM-ta. Kui ettevõtte käive kasvab üle 200 tuh, kas siis esitab Eesti ettevõte 0% KM-ga arve? Töötasu maksab teenuse osutajale Eesti ettevõte ja tasub ka vastavalt seadusele maksud....
Loe vastust
Vastatud: 13.11.2006
Läti ettevõte osutab remonditeenust Eesti ettevõtte Lätis asuvatele masinatele. Selle tegevusega seoses esitatakse Lätist Eestisse remonditeenuse, varuosade, transpordi arveid. Eelmisel aastal olid need arved koos Läti käibemaksuga, sellel aastal ilma käibemaksuta. Kas seadusandluses on midagi muutunud või teeb Läti firma valesti?
Loe vastust
Vastatud: 10.10.2006
Inglismaal registreeritud maksukohustuslane osutab veoteenust Eestis registreeritud maksukohustuslasele kauba veol Inglismaal. 1.Millise km määraga arve peaks teenuse osutaja esitama? 2. Kas km määras on erinevus, kui veoteenus on rahvusvahelise kaubaveoteenuse osa(kaup transporditakse laevaga Inglismaale ja sadamast veab teenuse osutaja selle laiali) 3. Kas määras on erinevus, kui kaup ladustatakse sadamas...
Loe vastust
Vastatud: 25.09.2006
Kui Eesti maksumaksjale osutas teenuse Kanada firma (käibe tekkimise kohaks võib lugeda Eestit), kuidas siis peaks see Eesti firma arvestama ja deklareerima käibemaksu (kas 18% ja pöördmaksuna s.t samal kuul käibelt ja sisendk/maks)? Arvel puuduvad andmed tarnijafirma maksukohusluse suhtes.
Loe vastust
Vastatud: 04.09.2006
Eesti ettevõte ostis kinnisvara vahendusteenust Lätis registreeritud ettevõttelt. Kinnisvara, millega antud teenus oli seotud asub Lätis. Kas Eesti ettevõte võib sisendkäibemaksu deklareerida? Kas peab selleks registreerima Lätis käibemaksukohuslaseks?
Loe vastust
Vastatud: 31.08.2006
Oleme Eesti käibemaksukohustuslane firma, kes müüb spetsiifilisi seadmeid ja ühtlasi pakume ka meilt seadme ostnud kliendile edaspidist seadme hooldust. Hooldusteenust ostame ise teiselt Eesti firmalt. Nüüd tellis meilt seadme hoolduse Läti käibemaksukohustuslane firma ja hoolduse teostas see Eesti firma, kellelt me ikka hooldusteenust ostame, esitades meile ka hoolduse arve 18%...
Loe vastust