Järgmised koolitused: Tallinnas ja Tartus - Aastaaruanne 2020 ja maksud 2021 registreeri / loe lähemalt

Rubriik: Teenused välismaal, nullmäär, pöördmaksustamine

Vastatud: 26.06.2020
Eesti kmk ettevõte osutab transpordieenust Soome kmk ettevõttele ja vedu toimub ainult Eestis. Kas rakendub ikkagi 0% ja arvele pöördmaksustamise viide KMS 15 lg 4 p1?
Loe vastust
Vastatud: 20.04.2020
Norra firma osutab teenust Eesti firmale, mõlemad on käibemaksukohuslased, kuidas kajastada saadud teenust käibemaksu deklaratsioonil?
Loe vastust
Vastatud: 16.10.2019
Eesti ettevõte ostab USA ettevõttelt veebipõhist koolitusteenust. Kas peaksime pöördmaksustama?
Loe vastust
Vastatud: 07.09.2018
Eesti km kohustuslane osutab transportteenust teisele Eesti km kohustuslasele, tuues kaupa: 1. Venemaalt Eestisse. Transport toimub suunal Eesti-Venemaa-Eesti. Kas arve esitatakse 0% km määraga ja viide KMS § 15 lg 4 p 10 on õigustatud? 2. Soomest Eestisse. Transport toimub Eesti-Soome-Eesti. Kas arve esitatakse 20% km määraga?
Loe vastust
Vastatud: 09.01.2018
Eesti juriidiline isik, kes ei ole Eestis käibemaksukohustuslane, soovib osutada elektroonilist teenust (videode valmistamine, helindamine jms) Prantusmaa juriidilisele isikule, kes on Prantsusmaal km kohustuslane. Teenust osutatakse Eestis. Kuidas toimub maksustamine ja deklareerimine Eesti ettevõtte jaoks? Kas Prantuse ettevõttel võib tekkida vajaduse ennast samuti Eestis registreerida ? Kas Prantuse ettevõtte peaks...
Loe vastust
Vastatud: 02.10.2017
Eesti mittekäibemaksukohustuslane osutab ehitusteenust Soome käibemaksukohustuslasele Soomes asuval objektil. Kas Eesti firmal on kohustus registreerida Soome km kohustuslaseks ja arved esitada Soome käibemaksuga?
Loe vastust
Vastatud: 18.05.2017
Kui mittekäibemaksukohuslane müüb metallifirmale metalli (ostja firma on käibemaksukohuslane) saame ülenadmis-vastuvõtmisakti kus näidatud kui palju tonn maksab-ilma käibemaksuta. Kas peame käibemaksu arve esitamisel lisama hinna sisse või ei.
Loe vastust
Vastatud: 16.05.2017
Eesti ettevõte osutas Rootsi transpordiettevõttele alltöövõtu. Eesti firma transportis kauba Taanist Rootsi ja sealt Rootsist Norrasse. Eesti ettevõte peab arve esitama Rootsi transpordifirmale. Mis viidet tuleb arvel kajastada? Kas sõidud tuleb eraldi kajastada, kus Taani-Rootsi transport on ühendusesisene käive ja Rootsi-Norra ühenduseväline käive?
Loe vastust
Vastatud: 19.04.2017
Ettevõte müüb kauba Hiina. Kaup liigub aga Eestist Saksamaale transpordiettevõtte lattu ja sealt edasi Hiina. Saksamaalt viiakse kaup välja sama Eesti ettevõtte Saksamaa kmk nr alt. Kas kauba viimine Eestist-Saksamaale tuleks ka kuidagi vormistada ja deklareerida ühendusesisese müügina, st oma firma Eesti km-numbri alt, oma firma Saksamaa km-numbrile või mitte?
Loe vastust
Vastatud: 01.08.2014
Ettevõte osutab transporditeenuse Soome km kohustuslasele. Teenus algab Eestist, ühe sõidu raames võetakse kaup peale nii Soomest, midagi panna kse Rootsis maha ning osa kaupa viiakse Norrasse (EL välja) ja sealt tuuakse jälle midagi Soome tagasi. Sõidu maksumust ei saa eraldada. Kas toimime õigesti kui kajastame selle 0% käibena aga...
Loe vastust
Vastatud: 03.07.2014
Eesti ettevõte soetab Soome km'ga ettevõttelt transporditeenuse osutamise käigus diiselkütust ja muid teenuseid. Soome ettevõte esitab Eesti ettevõttele arve kus on eraldi ridadega välja toodud kütus, vahendustasu, ettevõtte töötaja kasutas Soome telefoniteenus ning Soome firma ostis meie autole ka laevapiletid. Arvele on märgitud 0% ja Revarse Charge. Kas toimime õigesti...
Loe vastust
Vastatud: 06.05.2014
Eesti ettevõte osutab transportteenust Rootsi käibemaksukohustuslasele. Vedu Rootsi-Holland-Rootsi. Kas arve 0% määraga ja teisele poolele pöördmaksustamine (KMS § 15 lg 4 p 1) või on siin erisus, et vedu ei alga Eestist?
Loe vastust
Vastatud: 30.04.2014
Firma müüb klientidele enda poolt väljatöötatud tarkvarapakettide kasutamisõigust ja nende pakettide hooldus- ning arendusteenust. Kui on müük näiteks Läti käibemaksukohuslasele, siis kas 0%-ga? Pakettide installeerimine ja vajadusel andmebaaside korrigeerimine toimub andmeside teel üle interneti.Vahel konsulteeritakse telefoni teel, harva Lätis kohapeal. Kas alati arve 0%-ga?
Loe vastust
Vastatud: 06.12.2013
Kaubaveoteenuse Eestist-Norra vahendamine. Eesti KM kohuslane (kes ise saab arve transpordifirmalt) teeb arve edasi teisele Eesti KM kohuslasele -kauba saatjale. Kas on õige 0% km määraks? Millisele seaduse paragrahvile toetuda?
Loe vastust
Vastatud: 02.10.2013
Rootsi km-kohuslasest ettevõtja esitab igakuuliselt Eesti km-kohuslasest ettevõttele arve rahvusvahelisi vedusid tegeva auto tarkvaraprogrammi kasutamise kohta. Kas selline teenus tuleks pöördmaksustada?
Loe vastust
Vastatud: 19.09.2013
MTÜ (ei ole KM-kohuslane) ostab seminari läbiviimise teenust Austria firmalt (ei ole Eestis reg KM kohuslane). Teenus osutatakse Eestis. Kas tekib piiratud maksukohuslaseks registreerimise kohustus? Milliseid nüansse tuleb sellise tehingu puhul arvestada käibemaksu seisukohalt?
Loe vastust
Vastatud: 27.02.2013
Eesti käibemaksukohustuslane osutab projekteerimisteenust Venemaale. Kinnisvara asub Venemaal. EMTA vastus - tuleb deklareerida 0 % määraga juhul, kui Venemaal ei teki maksukohuslasena registreerimise kohustust. Siit küsimus: Millistel juhtudel tekib Venemaal maksukohuslasena registreerimise kohustus?
Loe vastust
Vastatud: 01.02.2013
Kas toitlustamise teenus EL liikmesriigi firmale (ei ole Eestis KM kohtustuslane)on 0% ja pöördmaksustatakse sihtkohariigis? Küsimus selles, et kui näiteks lõunasöök söödi kohapeal, aga õhtusöök anti neile kaasa ja nad tarbisid seda asukohariigis või tee peal? Selline segane seis. Kui VAT numbriga deklareerida VD-l kui ühendusesisest teenust, kas siis on...
Loe vastust
Vastatud: 28.01.2013
Kui Eesti ettevõte (käibemaksukohuslane) osutab Soome ettevõttele Eestis koolitusteenust, siis kas arve tuleb esitada 20% käibemaksumääraga või 0%? Soome ettevõte on Soomes käibemaksukohuslane.
Loe vastust
Vastatud: 09.01.2013
Ettevõte kaubaveok seisis pühade tõttu välismaal (Rootsi) tasulises parklas. Eesti ettevõttele esitati arve,millel mõlema poole km kohustuslase nr, arvel ei ole välisriigi käibemaksu lisatud, samuti ei ole arvel viidet, et teenus on maksuvaba või 0% määraga. Kas siin rakendub pöördmaksustamine?
Loe vastust