Järgmine koolitus: Tallinn - Sügisseminar 2021 registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 2561

Küsimus

Eesti ettevõte osutab transportteenust Rootsi käibemaksukohustuslasele. Vedu Rootsi-Holland-Rootsi. Kas arve 0% määraga ja teisele poolele pöördmaksustamine (KMS § 15 lg 4 p 1) või on siin erisus, et vedu ei alga Eestist?

Vastus - 06.05.2014

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

EL-sisene kaubaveoteenus, mida osutatakse teise liikmesriigi käibemaksukohustuslasele või piiratud käibemaksukohustuslasele või ühendusevälise riigi ettevõtjale, maksustatakse üldreegli alusel (KMS § 10 lg 4 p 9), st käibe tekkimise koht ei ole Eesti ning maksumäär on 0% (KMS § 15 lg 4 p 1). Veo alguspunktil oleks tähendust siis, kui teenust osutatakse isikule, kes ei ole käibemaksukohustuslane.