Järgmine koolitus: Tallinn - Sügisseminar 2021 registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 2168

Küsimus

Kas toitlustamise teenus EL liikmesriigi firmale (ei ole Eestis KM kohtustuslane)on 0% ja pöördmaksustatakse sihtkohariigis? Küsimus selles, et kui näiteks lõunasöök söödi kohapeal, aga õhtusöök anti neile kaasa ja nad tarbisid seda asukohariigis või tee peal? Selline segane seis. Kui VAT numbriga deklareerida VD-l kui ühendusesisest teenust, kas siis on väga valesti (summa ei ole suur ja olulist osa muidugi firma käibes ei oma ka)?

Vastus - 01.02.2013

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

0% määra saaks rakendada ainult siis, kui vormistada tehing kauba müügina, kuid sel juhul tuleb tõendada kauba toimetamine teise liikmesriiki – st kliendid võivad kaasapakitud toitu sööma hakata alles pärast teise riiki jõudmist ja kirjaliku dokumendi vormistamist selle kohta, et kaup on kohale toimetatud.
Seega on toitlustusteenus reeglina Eestis maksustatud siiski 20% maksumääraga (KMS § 10 lg 2 p 4).