Maksumaksjate liidu 25. juubeli puhul LIITUMINE kuni oktoobri lõpuni LIITUMISTASUTA! Astu liikmeks

Rubriik: Käibe maksustamine (käibe mõiste, aeg, maksustatav väärtus)

Vastatud: 23.02.2009
"Ettevõte" omab äripindasid elamus, kus maja haldab korteriühistu. Andsime äripinnad rendile. Kuidas toimida allrentnikule edasimüüdud arvetega? Kuna korteriühistu ei ole ju käibemaksukohustuslane, siis meile esitatud arvel on km juba hinna sees ja meil skm mahaarvamise õigust ei ole. Kui nüüd allrentnikule arve edasi teeme, kuidas toimida käibemaksuga??? Kas lisada kuludele...
Loe vastust
Vastatud: 20.01.2009
Üürnikuga on sõlmitud pikaajaline üürileping. Lepingus on fikseeritud, et üüri tasutakse iga kuue kuu tagant poolaasta maksena. Kas käive tekkib igakuuliselt ja seda tuleks ka deklareerida või 6-kuuse perioodi lõpul ja deklareeritakse 6. kuu lõpul?
Loe vastust
Vastatud: 14.01.2009
Osaühing tegeleb kinnisvara haldus-ja hooldusteenuste osutamisega. Tegemist ei ole korteriühistuga vaid maja ühisusega, kes on endale valinud maja valitsejaks meie osaühingu. Nüüd tekkis küsimus, et kui moodustada majadele remondifond ja lisame kokkulepitud summa igakuuliselt arvele, kas tegemist on käibega ja maksustatakse käibemaksuga? Tegelikult kogutakse raha ju eraldi fondi (võib isegi...
Loe vastust
Vastatud: 15.01.2009
Kui patendibüroo maksab oma klientidele osutatavate teenuste eest Patendiametile pidevalt riigilõivu, mille ta klientidele esitatavate arvetega neilt tagasi saab, siis kas on õige alates 2009. a tugineda endiselt muudetud käibemaksuseaduses kehtima jäänud §12 lõikele 9, jättes riigilõivu käibest välja ja arvestades seda vahekontol? Või peab lähtuma §12 uuest lõikest 6',...
Loe vastust
Vastatud: 18.12.2008
FIE (käibemaksukohustuslane) teeb oma varadega mitterahalise sissemakse OÜ osakapitali ehk muudab oma tegevuse õiguslikku vormi. Kas siin tuleb rakendamisele KMS § 4 lg 2 p 1, mille kohaselt käivet ei teki ettevõtte või selle osa üleandmisel võlaõigusseaduse tähenduses, kui ettevõtet või selle osa kasutatakse üksnes maksustatava käibe teostamiseks?
Loe vastust
Vastatud: 06.11.2008
Kas EML arvates on seadustega kooskolas elektriaktsiisi maksustamine käibemaksuga. Mõlemad on seadusega kehtestatud riiklikud maksud ja meil ei tohiks üht maksu teise riikliku maksuga maksustada. Eesti Energia aga maksustab elektriakstiisi veel käibemaksuga. Vaadake Eesti Energia koduleheküljel hinnapakette! MTA vastas järelepärimisele, et see olevat kooskõlas seadusega, kuna aktsiis lisatavat hinnale. Kuid...
Loe vastust
Vastatud: 17.09.2008
OÜ korraldas kampaania: ostes aasta jooksul nendelt tooteid või teenuseid 30 tuhande krooni eest, saavad kauba peale saunakaalu, 100 tuhande krooni eest - raadio jne. 900 tuhande krooni eest - teleri. Kas neid tooted, mida ettevõtja peab klientidele jagama tuleb käsitleda kui kingitusi ning peab deklareerima maksukohustuse või on need...
Loe vastust
Vastatud: 09.06.2008
Tagatisraha ja seostamata ettemaks. Kas müügiarvetega seostamata ettemaksu pealt peab maksma käibamaksu? Nõudeid kleindi vastu üleval ei ole, aga klient on teinud teatud summas pangaülekande. Kas tagatisraha tuleb maksustada käibemaksuga. Tagatisraha suurus on vastavalt lepingule ligikaudu ühe kuu rendisumma, aga lepingus lepitakse kokku, et selle summa piires lepingu lõppedes tasaarveldust...
Loe vastust
Vastatud: 31.03.2008
Firma A ostab põllum.masinaid teiselt eesti firmalt B, kes omakorda ostab need EL riikidest.Firma B soetamisel teeb pöördmaksustamist ja müüb kauba edasi firmale B. Firma B maksab KM ja firma A küsib KM tagasi. Kui mõni osa masinal puruneb ja see läheb garantii alla, siis eesti firma B tahab, et...
Loe vastust
Vastatud: 18.02.2008
Kui OÜ importib kasutatud digikaamera väljaspoolt EU-d edasimüümise eesmärgiga, siis kuidas on lood käibemaksuga? Importimisel maksustatakse kaup 18% käibemaksuga, aga kui see edasi müüakse, kas siis peab lisama uuesti 18%?
Loe vastust
Vastatud: 24.01.2008
Olen Fie. Ei ole end registreerinud käibemaksukohustlaseks. Lohakuse tõttu nüüd arveid kokku lüües tekkis juba eelmine aasta novembris üle 250000 krooni käive. Ja ongi nüüd mure, mis sellega saab. Ilmselt viimane aeg küll käibemaksukohustuslaseks registreerida. Aga mis selle eelmise aasta paari kuu arvetega saab?
Loe vastust
Vastatud: 08.01.2008
Ettevõte (käibemaksukohustuslane) soovib osta Eestis eraisikutelt kasutatud sõidukeid ja neid nii eraisikutele kui ka jur.isikutele Eestis edasi müüa. Kas ilma käibemaksuta ostetud sõidukite edasimüügi korral tuleb käibemaksukohustuslasest ettevõttel lisada käibemaks 18% või mitte?
Loe vastust
Vastatud: 20.12.2007
Kui isik tegi arve tasumisel vea ja maksis vale summa eksklikult, näiteks 600 krooni 500 krooni asemel, hinnavahet talle tagasi ei makstud, vaid kanti kasumisse. Kas hinavahelt tuleb käibemaksu maksta?
Loe vastust
Vastatud: 20.12.2007
Ettevõte registreeris ennast käibemaksukohustuslaseks siis kui müügikäive ületas 250000 krooni. Nüüd on mitme aastaga müügikäive langenud nullini. Ostuarveid, millelt sisenkäibemaksu tagasi küsida, aga tuleb ettevõttesse ikka. Kui müügikäive on null, kas siis võib ostukäibemaksu tagasi küsida. Praegu tulevad ettevõttesse rahavood põhiliselt varahaldusportfellist. Kas varahaldusportfellist tulevad rahavood tuleks deklareerida maksuvaba käibena?
Loe vastust
Vastatud: 30.11.2007
Ettevõtte (km-kohustuslane) ostis kasutatud auto eraisikult. Kahe aasta möödudes pannakse auto soetushinnast odavamalt müüki. Kas hinnale peab ka käibemaksu lisama?
Loe vastust
Vastatud: 31.10.2007
Ettevõtjal saab kohe-kohe käibemaksu piir täis ja ettevõte plaanib ennast km kohustuslaseks võtta 01.11. Kuidas toimida selle kaubaga, mis on enne km kohustuslaseks hakkamist soetatud? Kas sellele tuleb km müügil juurde lisada ja ostu km saame siis tagasi küsida kui on toimunud kauba müük? Või tuleb see kaup müüa km-ta....
Loe vastust
Vastatud: 19.10.2007
Kas kinkekaart on käibemaksuga maksustatav kaup, kas tema müümisel tekib käive. Või tekib käive kinkekaardi lunastamisel saadud kaubast?
Loe vastust
Vastatud: 21.09.2007
Ostsime eraisikult tagasi sõiduauto (ilma KM) ja tasusime selle. Kohe kavas see edasi müüa teisele firmale. Kas on nii, et edasi saab ka müüa samas osas KM-vabalt, millega ostsime, ja ainult juurdehindlus kuulub maksustamisele? Liisingfirmad pidid nii tegema, KMS §41 järgi. Kas see käibki niisama lihtsalt, et viitan aga arvel...
Loe vastust
Vastatud: 08.09.2007
Kui firmaga on sõlmitud leping, hinnad lepingus on käibemaksuta. Iga kuu 5% teenuste mahust peame jätma tagatisrahana (garantii remont jne.) Kas 5% loetakse täissummast, või lepingu hinnast? Kas tuleb arvestada käibemaks täissummast, aga tagatisraha "netosummast" või see sõltub lepingust (näiteks mis tagab neid 5% -järelvalve)?
Loe vastust
Vastatud: 27.08.2007
Olen käibemaksukohuslane FIE. Tegelen sõidukite müümisega. Soovin müüa sõidukit läbi liisingfirma eraisikule. Mis maksud tasuma pean? Käibemaks?
Loe vastust