Maksuküsimus: 757

Küsimus

Ostsime eraisikult tagasi sõiduauto (ilma KM) ja tasusime selle. Kohe kavas see edasi müüa teisele firmale. Kas on nii, et edasi saab ka müüa samas osas KM-vabalt, millega ostsime, ja ainult juurdehindlus kuulub maksustamisele? Liisingfirmad pidid nii tegema, KMS §41 järgi. Kas see käibki niisama lihtsalt, et viitan aga arvel paragrahvile ja kogu lugu? Ja kas seda peab siis täies mahus deklareerima kui KM-vaba müüki?

Vastus - 21.09.2007

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Jah, täpselt nii see käibki, viitate KMS § 41, arvel käibemaksu ei näita. Aga käibedeklaratsioonis deklareerite te maksustatavat käivet ja ainult maksustatava osa. Ülejäänud osa müügihinnast (st auto ostuhinna ulatuses) te ei deklareeri üldse.