Maksuküsimus: 849

Küsimus

Ettevõtte (km-kohustuslane) ostis kasutatud auto eraisikult. Kahe aasta möödudes pannakse auto soetushinnast odavamalt müüki. Kas hinnale peab ka käibemaksu lisama?

Vastus - 30.11.2007

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Jah, müügihinnale tuleb käibemaks lisada – käibe maksustatva väärtuse leidmise üldreeglid annab KMS § 12. Kui Te just ei rakenda kasutatud kauba edasimüügi erikorda, siis ei oma tähtsust asjaolu, et müügihind on soetushinnast madalam.