Aastaaruanne 2021 ja maksud 2022 koolituse salvestus loe lähemalt / osta koolitus

Maksuküsimus: 1303

Küsimus

Firma on käibemaksukohuslane alates 01.05.08. Firma annab tesostatud töö üle ja esitab arve 05.05.08. Samas antud arve aluseks leping, mis sõlmiti 10.04.08. Kas maksustamise aluseks võetakse lepingu sõlmimise aeg (st. et tegu maksuvaba käibega) või arve esitamise aeg (tegu maksustatava käibega)? Kas käibe tekkimise aeg on lepingu sõlmimise või tööde ülenadmise aeg?

Vastus - 25.03.2009

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Vastuse oma küsimusele saate käibemaksuseaduse § 11 lõikest 5.