Järgmine koolitus: Tallinn - Sügisseminar 2021 registreeri / loe lähemalt

Rubriik: Füüsilise isiku tulud ja maksuvabastused

Vastatud: 15.08.2007
Kui osaühingu omanik soovib oma töötajale kinkida või alla aktuaalse turuhinna müüa osalust ettevõttes, kas sellega kaasneb töötajale tulumaksukohustus?
Loe vastust
Vastatud: 16.08.2007
MIKS peab ratsaspordist saadud auhinnarahalt maksma tulumaksu? Inimesed ju maksavad selle raha stardimaksudena sekretäriaati ning seesama raha jaotatakse lõpuks laiali. Selle pealt on ju tulumaks juba makstud?! Ning kas riik ei peaks mitte sporti toetama?
Loe vastust
Vastatud: 11.07.2007
Minu küsimus puudutab tulumaksuseadusest § 15 - kasu vara võõrandamisest. Kui müüa maal asuv kinnistu 19,4 ha, millel asuvad ka hooned, kuidas tuleb saadavalt tulult maksta tulumaksu, kui: 1. müüa maja eraldi koos 2 ha maaga, kusjuures on omanik seda maja kasutanud ka oma elukohana, kuigi alaliselt mitte ja eraldi...
Loe vastust
Vastatud: 22.05.2007
Firma rendib füüsiliselt isikult poepinda, isik ei ole FIE. Kas Firma peab tema maksete pealt sotsiaalmaksu maksma ja tulumaksu kinni pidama?
Loe vastust
Vastatud: 11.05.2007
Kui ma sain peale oma ema surma pärandiks korteri ja maja (testamenti emal ei olnud) ja nüüd kui need on minu ja mu õe nimel ja me soovime neid ka kohe maha müüa, siis kas me peame maksma hiljem tulumaksu?
Loe vastust
Vastatud: 30.04.2007
Firma töötajana saan firmalt laenu 4%-ga. Kas saadud laen toob mulle, kui eraisikule maksukohustust ja kas peab saadud laenu ka deklareerima?
Loe vastust
Vastatud: 27.04.2007
Tööandja peab töötaja palgast kinni pidama elatise kohtutäituri kirja alusel, kas sellelt peab ka tulumaksu maha arvestama?
Loe vastust
Vastatud: 11.04.2007
Ettevõtte töötajal on isiklik sõiduauto, mille eest ta maksab liisingut. Töötaja on andnud oma isikliku liisitud sõiduauto tasuta ettevõttele kasutada rendilepingu alusel. Ettevõte tasub auto kasutamise ajal antud autoga kaasnevad kulud, ka liisingumakse, kuid liisingumakset ei kanta otse liisingufirmale vaid töötaja arveldusarvele ja töötaja kannab edasi liisingufirmale. Siit ka küsimus,...
Loe vastust
Vastatud: 28.03.2007
Kas füüsiline isik, kes ei ole FIE, saab oma renditulust (korteri väljaüürimine) maha arvata korteri renoveerimiseks tehtud kulutused?
Loe vastust
Vastatud: 08.01.2007
Vastavalt TuMS § 13 lg 3 p 7 saab tööandja maksta toetust lapse sünni puhul oma töötajale, max 10000.-. Kui selline soov on tekkinud, siis on ju õige, et tulumaksu nimetatud summalt tasuma (ka kinnipidama) ei pea. Kuid kuidas on sots.maksuga? Kui sots.maks tuleb tasuda, siis ka TKM ja KPM....
Loe vastust
Vastatud: 08.01.2007
Kas garaaži müügist saadud tulu kuulub makustamisele tulumaksuga? Garaaž on olnud isiklikus tarbimises üle kahe aasta.
Loe vastust
Vastatud: 29.11.2006
Füüsiline isik maksab vahendustasu teisele füüsilisele isikule (kumbki ei ole FIE). Kuidas toimub selle tehingu maksustamine? Tegemist on sisuliselt kinnisvara objekti n.ö 'vaherahaga'.
Loe vastust
Vastatud: 18.11.2006
Inimene on mittetöötav pensionär. Pension alla 3000.- krooni kuus. Müüb aasta jooksul kinnistu, millelt saab tulu ja deklareerib 2006 a.Kui suur on tema maksuvaba tulu, kas 60000 EEK (36000+24000) Ja kas sellisel juhul on vaja kellelegi esitada tulumaksuvabastuse avaldust?
Loe vastust
Vastatud: 15.11.2006
Vanemad tahavad oma lapsele suure summa kinkida (Kanda lapse kontole, laps täisealine). Kas sellelt peab tulumaksu tasuma? Kas antud juhtum käib tulumaksu seaduse § 19. (3) 6 punkt alla?
Loe vastust
Vastatud: 30.10.2006
Üks abielupool sai tagasi õigusvastaselt võõrandatud kinnisvara. Sellise kinnisvara müük on tulumaksuvaba. Kuidas tuleb tasuda aga tulumaksu kui vara tagasisaanud abikaasa on nüüdseks surnud ja müügi teostab üleelanud abikaasa. Vara oli abieluajal jagamata so. vara kooseisuks on nüüd üleelanud abikaasa osa on 50% ja päritav osa surnud abikaasa osast. Kas...
Loe vastust