Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 - Soodushind novembri lõpuni. Esita tellimus

Maksuküsimus: 551

Küsimus

Kas füüsiline isik, kes ei ole FIE, saab oma renditulust (korteri väljaüürimine) maha arvata korteri renoveerimiseks tehtud kulutused?

Vastus - 28.03.2007

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Rendi- või üüritulust kulusid maha arvata ei saa. Kulude tulust mahaarvamise võimalus on ette nähtud FIE-dele ettevõtlustulu osas (vt TuMS § 14 lg 5). Küll aga tasub renoveerimiseks tehtud kulutuste kohta kuludokumendid alles hoida, sest kui tegemist on parenduste või täiendustega, siis suurendavad need korteri soetamismaksumust (see võib hilisemal korteri võõrandamisel kasuks tulla, kui korteri müük tekitaks tulumaksukohustuse).
Vt ka sarnast küsimus: http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartfaq/faq.php?faqid=547