Aastaaruanne 2021 ja maksud 2022 koolituse salvestus nüüd saadaval! loe lähemalt / osta koolitus

Arhiiv: Ajakiri

Ajakiri MaksuMaksja

Eesti ainus maksuajakiri MaksuMaksja. EML liikmed saavad ajakirja tasuta.
Artiklid avaldatakse üldjuhul üks aasta pärast ajakirja ilmumist veebiajakirjana. Varem avaldatakse sisukord, toimetuse veerg ning toimetuse valikul võib avaldada muid artikleid. Veebiväljaandes avaldatud artikkel võib erineda paberväljaande omast (nt viidete ja lisade osas).

Veebruari-märtsi MaksuMaksjas „Au Ukrainale!“

Seekordne ajakiri toob lugejateni nii mõndagi kasulikku Ukraina sõjaga seotud teemadel. Eelkõige tuleb juttu Ukraina abistamisest ehk annetamise ja humanitaarabiga seotud maksuaspektidest, samuti  sõjapõgenike töölevõtmisest.

Eesti ettevõtjate jaoks uus juriidiline valdkond on kindlasti sanktsioonid. EML juhatuse liikmed Lasse Lehis ja Martin Huberg annavad nõu, kuidas käituda, et mitte kogemata hammasrataste vahele jääda. Lisaks tuletavad nad meelde, et suurem osa majandussuhete katkestamisi ei ole üldsegi seotud ametlike sanktsioonidega, vaid on ettevõtjate enda otsus — kas siis soovitakse ennetada sanktsioonide laiendamist või püütakse maandada riske, et sanktsioone ei osata õigesti rakendada ja keegi „lipsab läbi“, või siis juba puhtalt moraalsetel kaalutlustel. Juriidilisest aspektist on see vahetegu oluline, sest omaalgatuslikud sanktsioonid kujutavad endast lepingu rikkumist ja see võib kaasa tuua kohtuprotsesse ja kahjunõudeid, ning seda sugugi mitte ainult Venemaal.

EML juhatuse liige Hiie Marrandi annab põgusa ülevaate konverentsist „Majandusjulgeolek 2022 — Eesti toimetulek kriisidega“, meie riigi hakkamasaamisest mõtiskleb ka Eesti Tööandjate Keskliidu nõunik-analüütik Raul Aron.

MaksuMaksja heidab samuti pilgu praeguse sõja majanduslikele mõjudele, mis saavad olema rängad: meid ootab lisaks ennustamatule hinnatõusule ka teatud kaupade defitsiit ja tarneahelate katkemine. Eesti ettevõtjate jaoks on seega väljakutseid piisavalt.

Tutvustame lugejatele ka natuke Ukraina kultuuri ja ajalugu sõjasündmuste käigus ülemaailmselt tuntuks saanud märksõnade ja persoonide kaudu.

MaksuMaksja ilmub jätkuvalt igakuiselt, kuid edaspidi hakkab üks ajakirjanumber katma kahekuust osaliselt kattuvat perioodi. Järgmine ajakirjanumber (nr 3) on märts-aprill.

Tutvu sisuga lähemalt