Aastaaruanne 2021 ja maksud 2022 koolituse salvestus loe lähemalt / osta koolitus

Arhiiv: Ajakiri

Ajakiri MaksuMaksja

Eesti ainus maksuajakiri MaksuMaksja. EML liikmed saavad ajakirja tasuta.
Artiklid avaldatakse üldjuhul üks aasta pärast ajakirja ilmumist veebiajakirjana. Varem avaldatakse sisukord, toimetuse veerg ning toimetuse valikul võib avaldada muid artikleid. Veebiväljaandes avaldatud artikkel võib erineda paberväljaande omast (nt viidete ja lisade osas).

Märtsi-aprilli MaksuMaksjas elust ilma Venemaata

Ajakiri heidab pilgu, kuidas edenevad ettevalmistused eluks ilma Venemaata: Euroopa Liit on vastu võtnud jõulised sanktsioonipaketid, lisaks on paljud ettevõtted vabatahtlikult oma tegevust Venemaal piiranud. EL on samuti koostanud tegevuskava REPowerEU, et leevendada energiakriisist tulenevaid probleeme. Samal eesmärgil on ka Rahvusvaheline Energiaagentuur andnud välja 10 soovitust, kuidas riigi- või lausa üksikisiku tasandil vähendada kütusetarbimist ja anda oma panus olukorra leevendamisse.

Üks võimalus parandada inimeste toimetulekut praeguses keerulises ja ebakindlas majanduskeskkonnas oleks langetada makse või laiendada maksusoodustusi. MaksuMaksja lugejale on kindlasti juba pähe kulunud Rahandusministeeriumi ametnike aastakümnete pikkused õpetussõnad sellest, et maksusoodustused on ebaefektiivsed ja eelarvetasakaal on tähtsam kui kõik muu. EML juhatuse liige Lasse Lehis uurib märtsis ja aprillis algatatud ja arutatud seaduseelnõude pinnalt, kas ehk nüüd on midagi selles osas muutunud.

Eelmises MaksuMaksjas oli juttu tulumaksuseaduse muudatusest, mis viidi seadusesse sisse seoses Ukraina abistamisega. Kuna tolle hetke seisuga ei olnud veel deklareerimise küsimused selged, kirjutab EML juhatuse liige Martin Huberg taas juriidiliste isikute tehtavate annetuste deklareerimist.

Tutvu sisuga lähemalt