iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Arhiiv: Ajakiri

Ajakiri MaksuMaksja

Eesti ainus maksuajakiri MaksuMaksja. EML liikmed saavad ajakirja tasuta.
Artiklid avaldatakse üldjuhul üks aasta pärast ajakirja ilmumist veebiajakirjana. Varem avaldatakse sisukord, toimetuse veerg ning toimetuse valikul võib avaldada muid artikleid. Veebiväljaandes avaldatud artikkel võib erineda paberväljaande omast (nt viidete ja lisade osas).

MaksuMaksjas nr 11 pensionide maksustamisest

Alates järgmisest aastast fikseeritakse pensionite tulumaksuvabastus 776 euro tasemele, mis tähendab, et pensionärid hakkavad rohkem tulumaksu maksma. EML juhatuse esimees Lasse Lehis nendib, et pensionäridelt raha ära võtmine ongi väga lihtne — tulumaks peetakse pensionilt kinni ja suurem osa pensionäre ei pruugi üldse aru saada, et on hakanud taas riigile tulumaksu maksma.

Lisaks annab ta ajaloolise ülevaate pensionide maksustamisest Eestis, millest nähtub, et just selles vallas on pidevalt toimunud erinevas suunas muudatusi, vaatamata sellele, et pensionärid pigem hindavad stabiilsust ja turvalisust.

Lugeja saab värskes ajakirjanumbris tutvuda ka kokkuvõttega raportist, mis käsitleb seda, kuidas OECD riigid on püüdnud säilitada pensionäride ostujõudu viimase kahe aasta jooksul valitsenud kõrge inflatsiooni tingimustes.

Viimasel ajal räägitakse ajakirjanduses palju äriühingute äriregistrist kustutamisest seoses majandusaasta aruande esitamata jätmisega. Tundub suhteliselt triviaalne teema, kuid nagu EML juhatuse liige Martin Huberg uuemat kohtupraktikat tutvustades näitab, võib selline registripoolne samm tuua kaasa palju arusaamatusi.

EML jurist Hiie Marrandi selgitab lähemalt, mis asi on klientidele väljastatav tasuline meeldetuletus tasumata arve eest ning kas selline meeldetuletus peaks olema käibemaksuga maksustatud.

Tutvu sisuga lähemalt