iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Arhiiv: Ajakiri

Ajakiri MaksuMaksja

Eesti ainus maksuajakiri MaksuMaksja. EML liikmed saavad ajakirja tasuta.
Artiklid avaldatakse üldjuhul üks aasta pärast ajakirja ilmumist veebiajakirjana. Varem avaldatakse sisukord, toimetuse veerg ning toimetuse valikul võib avaldada muid artikleid. Veebiväljaandes avaldatud artikkel võib erineda paberväljaande omast (nt viidete ja lisade osas).

MaksuMaksjas nr 10 taas probleemidest äpimajanduses

EML juhatuse liige Martin Huberg kirjutab ettevõtluskontoga seotud muudatusest, mille tagajärjel sobib see kasutamiseks vähematele inimestele. Olukord läheb eriti keeruliseks, kui juriidiline isik peaks soovima näiteks äpi vahendusel tellida sõidujagamisteenust, kui teenuse osutaja on ettevõtluskonto kasutaja. Kui seaduse kohaselt peaks juriidilisel isikul tekkima täiendav tulumaksukohustus, siis praktikas on seda kohustust raske täita, sest info ettevõtluskonto kohta ei ole avalik ning Maksu- ja Tolliamet väldib oma juhendis vastavasisulisi näiteid. Tulevikus plaanitakse aga probleem lahendada sel viisil, et kontod tehakse avalikuks ja tulumaksukohustus asendatakse … sotsiaalmaksu kohustusega 50% ulatuses. Geniaalne!

EML juristi Hiie Marrandi annab ülevaate EL direktiivi arengutest, millega soovitakse platvormi kaudu teenuseid osutavad inimesed platvormiga töösuhtesse suruda. Direktiiv ei ole praeguseks heakskiitu leidnud, kuid pole ka EL töölaualt kadunud. Kui heita pilk selle idee algatajale Hispaaniale, kes on need reeglid oma territooriumil platvormidele ka seadusena kehtestanud, siis selgub, et platvormid väga ei soovi kedagi oma palgale võtta. Prantsusmaa jällegi tahab kõiki platvormitöötajaid vastupidi just ettevõtjateks lugeda.

2023. aasta Nobeli majanduspreemia pälvis Harvardi Ülikooli professor Claudia Goldin, kes uuris soolist ebavõrdsust tööelus tekkepõhjusi ning naiste osalemist tööturul viimase nelja sajandi jooksul. MaksuMaksja lugejad saavad tutvuda kokkuvõttega Goldini uurimistöö käigus päevavalgele tulnud huvitavatest faktidest ja põhjuslikest seostest, mille mõju ulatub ka tänapäeva palgalõheni.

Tutvu sisuga lähemalt