Arhiiv: Ajakiri

Ajakiri MaksuMaksja

Eesti ainus maksuajakiri MaksuMaksja. EML liikmed saavad ajakirja tasuta.
Artiklid avaldatakse üldjuhul üks aasta pärast ajakirja ilmumist veebiajakirjana. Varem avaldatakse sisukord, toimetuse veerg ning toimetuse valikul võib avaldada muid artikleid. Veebiväljaandes avaldatud artikkel võib erineda paberväljaande omast (nt viidete ja lisade osas).

Septembri MaksuMaksjas kütuseaktsiisidest

Septembri oli põhjust rõõmustamiseks – erinevate organisatsioonide palved tasusid end ära ning valitsus otsustas pikendada madalamate kütuseaktsiisi määrade kehtivust veel aasta võrra ehk kuni 30.04.2023. Et väärt argumendid unustuse hõlma ei vajuks, on mõistlik teemat ka MaksuMaksjas käsitleda.

EML juhatuse liige Hiie Marrandi annab põgusa ülevaate järjekordsetest käibemaksuseaduse muudatustest, millest suurem osa on aga üsna spetsiifilised ja puudutavad vaid kitsast ettevõtjate või tarbijate gruppi.

MTA muutis sügisel oma veebilehte, kus muist vanast on kadunud ja sujuvalt asendunud uuega. Mõneti uus ja üllatav on ka moodsam käsitlus sõiduautode maksustamise osas. EML juhatuse liige Martin Huberg kirjutab probleemidest, mis on esile kerkinud seoses ettevõtluses kasutatavate autode märgistamisega.

MaksuMaksja vaatab lähemalt, mis juhtub Soomes lühiajaliselt tööl käivate ja Eestis makse maksvate töötajate maksustamisega tingimustes, kus pandeemia tõttu läksid piirid lukku ja inimene ei saanud enam enne kuue kuu möödumist Soomest tagasi.

Tutvu sisuga lähemalt