Järgmised koolitused: Rakvere, Tallinn, Tartu - Aastaaruanne 2020 ja maksud 2021 registreeri / loe lähemalt

Arhiiv: Ajakiri

Ajakiri MaksuMaksja

Eesti ainus maksuajakiri MaksuMaksja. EML liikmed saavad ajakirja tasuta.
Artiklid avaldatakse üldjuhul üks aasta pärast ajakirja ilmumist veebiajakirjana. Varem avaldatakse sisukord, toimetuse veerg ning toimetuse valikul võib avaldada muid artikleid. Veebiväljaandes avaldatud artikkel võib erineda paberväljaande omast (nt viidete ja lisade osas).

Detsembri MaksuMaksjas maksud ja eelarve 2021

Aastalõpu ajakirjanumber suunab pilgu tulevikku ja vaatab, mida uus aasta meile kaasa toob.

EML juhatuse liige Hiie Marrandi annab ülevaate 2021. aastal kehtima hakkavatest maksumuudatustest ja ka 2024. aastasse kavandatud muutusi maamaksu arvestamises. Samuti saavad lugejad lähemalt tutvuda äsja vastu võetud riigieelarvega.

Koroonakriisi alguses, kui toidukullerid jt, kes kontaktivabalt kaupu kohale toimetasid, eriti suure tähelepanu all olid, tõstatati Soomes teema, mis on tegelikult juba ammu ja paljudes riikides päevakorral olnud. Küsimus on — kas äppide vahendusel kullerteenust osutavad inimesed on tegelikult nn operaatoriga, kes tellimusi vahendab, töösuhtes? EML juhatuse esimees Jüri Allikalt tutvustab üksikasjalikult Soome töönõukogu arvamust selles küsimuses.

Inkassoturgu on nimetatud nii Metsikuks Lääneks kui ka pimedaks toaks. Advokaadibüroo HUGO.legal peajurist Erki Pisuke selgitab selle tagamaid — sageli unustavad inkassofirmad võlgade sissenõudmisel seadusega sätestatud nõuded, arvuka kohtupraktika võlgnevuse küsimustes kui ka elementaarsed käitumisreeglid. Autor on seisukohal, et krediiditurg on siiski üks tervik ning muidu nii ülereguleeritud valdkonnas on inkassoturu Metsiku Lääne lubamine põhjendamatu.

Tutvu sisuga lähemalt