Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

MaksuMaksja 2022 – September/oktoober (nr 9)

MaksuMaksja 2022 – September/oktoober (nr 9)

 • Toimetuse veerg

  MaksuMaksjas nr 9 (september-oktoober) EML sügiskonverentsist

  Traditsiooniliselt korraldab EML sügisel oma sünnipäeva paiku ühe suuremat sorti koolitusürituse, kus on lisaks maksudele ja raamatupidamisele esindatud ka mõni muu hetkel huvitav või oluline valdkond. Sel korral olid fookuses muudatused tööõiguses ja äriõiguses. EML jurist Hiie Marrandi annab ülevaate, kes ja millest täpsemalt konverentsil kõneles.

  EML juhatuse liige Martin Huberg kirjutab pikemalt raamatupidajate jaoks igapäevastel tööõigusega seotud teemadel. Vaatluse all on erinevad seaduseelnõud ja ka jõustunud seadusemuudatused, mis muudavad või on juba tööõigust muutnud.

  Juttu tuleb ka sellest, kuidas paistab Eesti maksudega seotud valdkondades võrreldes teiste riikidega. Kui meie maksusüsteem tervikuna väärib kiitust ja eeskujuks võtmist, siis pensionite osas on arengud hoopis vastupidised ning paslik vaadata, milliseid lahendusi on teised riigid sarnastele probleemidele leidnud. Lugeja saab lähemalt tutvuda USA mõttekoja Tax Foundation avaldatava rahvusvahelise maksusüsteemide konkurentsivõime indeksiga ning Sotsiaalministeeriumi ja Rahandusministeeriumi tellimusel valminud uuringuga Eesti pensionisüsteemist.

  Maksumaksjate liidu juristide hinnangul on arvestatav hulk tööandjaid, kes maksavad rohkem sotsiaalmaksu, kuna nad ei ole sotsiaalmaksu eranditega kursis või ei oska töötaja käest õigeid andmeid küsida. Hiie Marrandi tuleb siinkohal appi ja selgitab, millised erandid millistes olukordades kehtivad.

 • Sisukord
  UUDISED

  Mida näitab rahvusvaheline maksusüsteemide konkurentsivõime indeks 2022?

  EML

  Lk 4-8

  Teise samba peatatud maksed kompenseeritakse 2023. aastal

  Rahandusministeeriumi pressiteade

  Lk 8-9

  Valitsus kiitis heaks peretoetuste tõstmise

  Rahandusministeeriumi pressiteadeLk 9
  Minister Peterson: Peame ravikindlustuse alused 21. sajandisse toomaSotsiaalministeeriumi pressiteadeLk 10-11
  Ettepanek: tulevikus võiks ka haiguslehe ajal osaliselt töötadaSotsiaalministeeriumi pressiteadeLk 11
  MKM hakkab ettevõtluskeskkonda ja kodanike elu lihtsustavaid teenuseid parendamaMajandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi pressiteadeLk 12
  Komisjon võtab tarvitusele meetmed, et keelata sunniviisilise tööga valmistatud tooted EL turulEuroopa Komisjoni pressiteade, küsimused-vastusedLk 13-15
  EML SÜGISKONVERENTS
  EML sügiskonverents 2022Hiie MarrandiLk 16-19
  Arengud tööõigusesMartin HubergLk 19-25
  Noa laeva ehitamisest:
  Titanicu reisi eripärad
  Peeter TammistuLk 25-28
  NÕUANNE
  Sotsiaalmaksu kuumäära
  erandid
  Hiie MarrandiLk 28-29
  UURIMUS
  13 ideed Eesti pensionisüsteemi paremaks muutmiseksEML, väljavõte uuringu „Pensionisüsteemide rahvusvahelise praktika analüüs“ lõpparuandestLk 29-36
  PROBLEEM
  Riigikontroll: süveneb risk, et
  suuri maanteid ei suudeta välja ehitada, seni ehitatud teid
  ähvardab aga lagunemine
  Riigikontrolli pressiteadeLk 36-37
  JURIST VASTABHiie MarrandiLk 38

Loe täismahus artikleid veebis

Artiklid avaldatakse üldjuhul üks aasta pärast ajakirja ilmumist veebiajakirjana. Varem avaldatakse sisukord, toimetuse veerg ning toimetuse valikul võib avaldada muid artikleid. Veebiväljaandes avaldatud artikkel võib erineda paberväljaande omast (nt viidete ja lisade osas).