Järgmine koolitus: Tallinn - Sügisseminar 2021 registreeri / loe lähemalt

Rubriik: Kõik kinnisvaraga seotud küsimused

Vastatud: 06.03.2006
Ettevõte ostis maad (maa on km vaba) ja pidi sinna rajama hakkama ehitisi. Valmisid juba teed ja torustik, millelt küsiti tagasi sisendkäibemaks. Nüüd aga tekkis hoopis idee kogu kupatus maha müüa. Kuidas on käibemaksuga? Kui müüakse maa koos teede ja torudega, kas peab lisama käibemaksu?
Loe vastust
Vastatud: 28.02.2006
Firma ostis kinnistu ilma ehitiseta maksuvabalt, ehitas maja peale.Ehitise ehituskuludelt küsiti km tagasi seega müümisel maksustatakse ehitis km-ga aga kuidas on maaga... Firma ostis kinnistu, mis on ilma ehitiseta. Nüüd müüb ikka ainult maa ilma ehitiseta,kas km-ga tuleb maksustada või ei...
Loe vastust
Vastatud: 07.02.2006
Kas päranduseks saadud maatüki eraisikuna kruntideks jagamisel ja müümisel detailplaneeringu kohustusega alal tekib käibemaksukohustus?
Loe vastust
Vastatud: 06.02.2006
1. Mida tähendab KMS §16 lg2 p3 krunt planeerimisseaduse tähenduses? Kas see tähendab detailplaneeringu olemasolu/kohustust? Sellisel juhul kui on tegemist maa müügiga, millel puudub ehitis ning antud maa detailplaneering on kinnitamisel, siis on antud müük käibemaksuga maksustatav? Kas sellisest käibest peab ka maksuametit eelnevalt teavitama? 2. Kas vastavalt KMS §46...
Loe vastust
Vastatud: 01.02.2006
Ettevõte ehitab koerterelamu, mille ehitamist alustati 2005 aastal ja valmib 2006 aastal. Aprillist 2005 hakati sõlmima lepinguid (Lepingu nimi:Broneerimisleping korteri müügilepingu sõlmimise ettevalmistamiseks), milles on välja toodud korteri müügihind ja broneerimistasu 10% müügihinnast, mis tasutakse antud lepingu sõlmimise ajal.Ülejäänud summa korteri müügihinnast tasutakse peale korteri müügilepingu sõlmimist. Kas ettevõte peaks...
Loe vastust
Vastatud: 26.01.2006
Küsimus renditeenuste KM-ga maksustamisest. Ettevõte maksustab renditeenuseid KM-ga ja on sellest Maksuametit teavitanud aastatel 2001-2003. Aga aastal 2004-2005 unustas raamatupidaja sellist teadet Maksuametile saata. Aasta 2006 kohta on jällegi kiri tehtud. Küsimus siis selline, et kas tagantjärgi saaks sellist teadet Maksuametile saata või kuidas käituda sellises situatsioonis. Maksuamet ei ole...
Loe vastust
Vastatud: 19.01.2006
Ettevõte müüb tööstuskinnitut koos hoonetega, kas hinnale lisandub käibemaks? Kinnistule on 2005 aastal mõõdetud maad juurde, kui muid tehinguid ei ole tehtud.
Loe vastust
Vastatud: 13.01.2006
Äriühing on otsustanud võõrandada hooned (vallasvara, soetatud 1987) omanikule. Kas on maksuarvestuse seisukohalt mõistlik need kinkida või müüa? Kas kinkimisel tekib tulumaksukohustus? Kas müümisel lisandub käibemaks? Hoonete jääkväärtus on null. ------------------------Täpsustatud 13.01.2006--------------------------- Kahjuks unustasin küsimuse esitamisel märkida, et omanik on kohalik omavalitsus. Kas see antud küsimuse puhul mõjutab vastust?
Loe vastust