Järgmine koolitus: 11.10.2022 - Tallinn - Sügiskonverents 2022 Registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 173

Küsimus

Kui ettevõtja annab korteri rendile oma töötajale, kas ruumide renditasuks on mingi kindel m2 hind, et mitte maksta erisoodustusega seotud makse, ja kas sinna lisnadub ka käibemaks?

Vastus - 21.03.2006

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Kui tegemist on eluruumina kasutatava korteriga, siis on tegu maksuvaba käibega (vt KMS § 16 lg 2 p 2). Kui ruum antakse üürile äriruumina kasutamiseks, siis on reeglina käive küll maksuvaba, kuid Teil on õigus käivet ka maksustada, eelnevalt maksuhaldurit sellest teavitades (vt KMS § 16 lg 3 p 1).

Kindlat üüri ei ole kehtestatud, kasutama peab turuhinda. Kui üür on alla turuhinna, siis loetakse turuhinna ja soodushinna vahe erisoodustuseks.