iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Rubriik: MUUD MAKSUD

Vastatud: 05.10.2015
Pole enne kogemust olnud sellise asjaga nagu valuraha. Olen küsinud ka raamatupidajatelt, kuid vastuseid on tulnud erinevaid, kõige kindlam on Teie poole pöörduda. Kliendiga juhtus õnnetus firma teenuseid kasutades. Esitas kahju hüvitamise nõude + võla kustutamise. Ta on firma ees tegelikult olnud pikalt ka võlglane. Igakuised meeldetuletuse kirjad olid tavapärased....
Loe vastust
Vastatud: 17.12.2013
Kas filiaalile, kelle eesmärk on esindada emaettevõtet: otsida kontakte, neid toitlustada, majutada jne, ei tegele müügiga vaid puhtalt emaettevõtte esindamisega, kehtivad esinduskulude arvestamisel samad reeglid nagu tavalisel äriühingul või on need kulutused maksuvabad?
Loe vastust
Vastatud: 01.10.2011
Tallinn vabastab 2012. aasta 1. jaanuarist maamaksust kodualuse elamumaa kuni 1500 m2 ulatuses. Kinnistul, kus asub minu korteromand, on kinnistusregistri järgi ärimaa sihtotstarve 40% ulatuses. Kuna maja on ehitatud 2004. aastal, siis arendaja ei näinud vaeva suure krundi osadeks jagamisel sihtotstarbe muutmisega. Tegelik olukord on selline, et korterelamus pole ühtegi...
Loe vastust
Vastatud: 17.02.2011
Kui on kaks firmat - A ja B ja neil on ühised omanikud. Firma A sai kunagi pangast laenu, aga A on maksejõuetu (ei ole veel likvideeritud). Pangas vormistatakse laen (jääk) ümber firmale B ja hakkab tagasi maksma laenu.Kas selles tehingus on maksuriske?
Loe vastust
Vastatud: 06.07.2010
Meie firma impordib kaupa nii Euroopa Liidu riikidest kui ka Venemaalt, Valgevenest jm. Kauba arvetel on näidatud eraldi ka pakendite kogused ja liigid, millesse on kaup pakendatud. Edasi me pakendeid ei müü. Kõik, mis põleb põletatakse oma ahjus ära ja ülejäänud viiakse prügimäele. Kas ka meil on kohustus pidada pakendite...
Loe vastust
Vastatud: 26.11.2007
"Firma" tegevuseks on keraamiliste plaatide jae ja hulgimüük. Maale tuuakse kaupa välismaalt. Mis sanktsioonid tulevad, kui ta ei ole siiani täitnud pakendiaktsiisi aruandeid? Kust üldse peaks alustama, et neid aruandeid teha?
Loe vastust
Vastatud: 19.11.2007
FIE kasutab põllumajandustraktorit, mis kasutab erimärgistatud kütust, traktor arvel registris, kasutatakse kinnisel territooriumil ning tema abil teisaldatakse metsamaterjali. Kas käitume õigesti?
Loe vastust
Vastatud: 21.06.2007
Teises EL liikmesriigis asutatud ettevõtja (edaspidi nimetatud välismaa isik) soovib hoida kütust Eesti aktsiisilaos. Aktsiisilaopidajaks on Eesti isik. Välismaa isik jääb aktsiisikauba omanikuks ja on sõlminud aktsiisilaopidajaga laoteenuste osutamise lepingu. Kas välismaa isik peab Eestis aktsiisimaksjaks registreeruma? Kas tal on kohustus määrata endale maksuesindaja?
Loe vastust
Vastatud: 09.05.2006
Äriühing kasutab traktorit, mis kasutab erimärgistatud kütust. Traktor ei ole arvel registris, kasutatakse kinnisel territooriumil ning tema abil teisaldatakse metsamaterjali. Kas käitume õigesti?
Loe vastust
Vastatud: 17.11.2005
Tegutseme rõivaste müügiga ja klientidel müües paneme asjad kilekotti. Kui kaup meile tuleb, on need suurtes pappkastides, mille viime prügilasse, sealt saame ka kviitungi selle kohta. Kas meil tekib ka kohustus oma kilekottide ja pappkastide osas arvestuse pidamisele ja maksu maksmisele?
Loe vastust