Järgmine koolitus: 30.09.2020 - Tallinn - Maksukonverents 2020 (välja müüdud) Vaata ajakava

Rubriik: 5% ja 9% maksumäär

Vastatud: 18.11.2014
Ettevõtte töötajaid käisid lähetuses koos koostööparneri töötajatega (Eesti sisene). Arve esitati hotellist kokku meie ettevõttele. Kui nüüd esitame majutuse arve osaliselt edasi koostööpartnerile, siis kas samuti 9% või peame meie juba arve tegema 20%?
Loe vastust
Vastatud: 11.05.2007
Palun selgitust, kuidas käsitleda õpilste poolt makstavat õpilaskodu kohamaksu käibemaksuseaduse mõistes (Kutsekool on käibemaksukohuslane). Kas õpilaste poolt makstav õpilaskodu kohamaks on Käibemaksuseaduse § 16 mõistes eluruumi üür ja maksuvaba käive. VÕS § 272 lõige 4 ütleb, et eluruumide üüri kohta sätestatut ei kohaldata haridust omandavate isikute üürilepingutele. Koolil on õpilastega...
Loe vastust
Vastatud: 30.11.2006
Firma väljastab med. seadme müügi kohta ettemaksu arve 12.2006.a. 5% km-ga. Tegelikult antakse ostjale kaup üle jaanuaris 2007.a. Kas lõpparvele, mis väljastatakse jaanuaris 07 tuleb märkida 18% km? II variant-väljastatakse kohe lõplik arve med. seadme kohta 5%-ga, aga kaup antakse üle jaanuaris. Milline km % tuleb ostjal maksta?
Loe vastust
Vastatud: 18.10.2006
01.01.07 muutub KMS § 15 lõige 2 punkt 2, kus meditsiiniseadmed arvatakse 5% maksumäärast välja ja kehtestatakse 18% maksumäär. Küsimus selline, et kas 2006 aastal 5% soetatud med.seadmed, mis realiseeritakse 2007 aastal maksustatakse 18% või see ei puutu üldse asjasse, et nad on soetatud ühendusesiseselt 5%?
Loe vastust