Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

EML tegevuse ülevaade

EML tegevuse ülevaade

Maksumaksja sõber ja vaenlane

EML annab alates 1999. aastast välja Maksumaksja sõbra ja vaenlase tiitleid. Aasta Maksumaksja sõbra tiitliga ja sellega kaasneva auhinnaga pärjatakse isikud, kes on aasta jooksul oma tegude või sõnadega avaldanud kõige positiivsemat mõju maksumaksja õigustele, teadlikkusele ja rahakotile.
Aasta Maksumaksja vaenlase tiitli ja sellega kaasneva meene saavad isikud, kelle sõna ja tegu või tegevusetus on aasta jooksul muserdanud maksumaksjat ja laastanud tema rahakotti.

Maksumaksja sõbrad ja vaenlased

Maksupööripäevad

EML tähistab igal aastal maksupööripäeva. Maksupööripäev arvutatakse jooksva aasta maksukoormuse (maksutulude ja sisemajanduse koguprodukti suhe) prognoosi alusel. Maksukoormuse määra alusel jagatakse kalendriaasta kaheks osaks. Aasta alguses on päevad, mille jooksul maksumaksjad töötavad sümboolselt riigi heaks ja maksupööripäevast algab see osa aastast, mille jooksul teenitud tulu jääb maksumaksjale. Traditsiooniliselt kohtub EML delegatsioon maksupööripäeval rahandusministriga ja annab üle sümboolse meene.

Maksupööripäevad

Ajakiri MaksuMaksja

EML annab välja kord kuus ilmuvat ajakirja MaksuMaksja. Aja jooksul on ajakirjast kujunenud tunnustatud professionaalne maksualane väljaanne. Lisaks oma ala asjatundjate õpetlikele ja harivatele lugudele ning praktilise sisuga infole ja nõuannetele sisaldab ajakiri intervjuusid ja arvamuslugusid üldhuvitavatel teemadel, omal kohal on ka naljanurk. Ajakirja kaudu edastab EML oma liikmetele regulaarselt infot liidu tegevuse ja saavutuste kohta. EML liikmed saavad ajakirja tasuta.

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Maksuseaduste kogumik

EML annab iga aasta välja maksuseaduste kommentaaride kogumiku. Kommentaaride autor on EML juhatuse liige dr. iur. Lasse Lehis. EML liikmed saavad kogumiku ühe eksemplari tasuta.

Maksuseaduste kommentaaride kogumik tellimine

Koolitus

EML korraldab maksumaksjatele maksu-, õigus- ja raamatupidamisalast koolitust. Lisaks tavapärastele seminaridele korraldame sügiseti suure maksukonverentsi koos EML aastapäeva piduliku tähistamisega, veebruaris korraldame suure seminari majandusaasta aruande koostamisest ja algava aasta maksumuudatustest, juunis lõpetame koolitushooaja suveseminariga. Liidu liikmed saavad koolitusel vähemalt 40% hinnasoodustust, lisaks anname täiendavaid soodustusi uutele liikmetele ja püsiklientidele.

Koolituskalender

Protestiaktsioon Riigikogu kuluhüvitiste vastu

2007. aasta juunis kogus EML 18827 toetusallkirja pöördumisele, milles protesteeriti Riigikogu liikmete kuluhüvitiste korra muutmise kava vastu. Riigikogu võttis protesti kuulda ja loobus kavandatud plaanist. EML tunnistas kõik 18827 toetusallkirja andjat 2007. aasta maksumaksja sõbraks osalusdemokraatia ja kodanikuühiskonna edendamise eest. Tolleagsete sündmuste meenutuseks on valminud ka dokumentaalfilm “Suvevalgus”.

Vaata ülevaadet allkirjade kogumise aktsioonist
Vaata ka kuluhüvitiste teema kajastust meedias
Vaata dokumentaalfilmi “Suvevalgus”

Maksundusalaste uurimistööde konkurss

Alates 2000. – 2014. aastani korraldas EML maksuteemaliste uurimistööde konkursse. Konkursil on osalenud paljude Eesti kõrgkoolide üliõpilased, esitatud on teoreetilise ja praktilise sisuga töid nii õigusteaduse, majandusteaduse kui ka muude sotsiaalteaduste valdkonnast. Parimate tööde autorid said rahalisi preemiaid ja võidutööd publitseeriti ajakirjas MaksuMaksja.

Konkursi võitjad

Ajakirja veebiväljaanne

Saade “Maksumaksja” Kuku raadios

Veebruaris 2007 – aprillini 2019 oli Kuku Raadios eetris iganädalane raadiosaade “Maksumaksja”. Saadetes käsitleme tavalisele maksumaksjale elulisi probleeme ja teemasid, millega EML ja tema liikmed oma igapäevatöös kokku puutuvad. Saatejuht oli EML juhatuse liige Lasse Lehis. Saade lõpetati seoses Lasse Lehise tööle asumisega rahanduministri nõunikuks. Saadete arhiiv

Koostöö

Oma eesmärkide saavutamiseks teeb EML koostööd mitmete riigiasutustega ja kolmanda sektori esindajatega. Selleks, et tagada liikmete kvaliteetne teenindamine ning hoida ajakirja kõrget taset, teeme koostööd maksuteadlaste ja teiste tunnustatud erialaspetsialistidega.

EML on Maailma Maksumaksjate Ühenduse (WTA – http://www.worldtaxpayers.org), Euroopa Maksumaksjate Ühenduse (TAE – http://www.taxpayers-europe.org) ja Rahvusvahelise Maksuõiguse Ühingu (IFA – http://www.ifa.nl) liige.