Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

BDG ja Õllesummer astuvad maksuametiga kohtulahingusse

BDG ja Õllesummer astuvad maksuametiga kohtulahingusse

Rubriik: Päevaleht

Hetlin Villak kirjutab Eesti Päevalehe Ärilehes kontserdi-etendustepiletite madaldatud käibemaksumäära kohaldamise kriteeriumide põhiseadusevastaseks tunnistamisest Riigikohtu poolt ning selle alusel esitatud käibemaksu tagastusnõuetest. Negatiivne vastus tagastuse taotlusele on kontserdikorraldajate sõnul ebaõiglane.

“Kavatseme otsused kindlasti Tallinna halduskohtus vaidlustada,” sõnas Õllesummerit korraldava OÜ Meediaekspress ja BDG esindaja, advokaadibüroo Gilmstead Straus & Partners vandeadvokaat Priit Lätt. Tallinna halduskohtusse kavatsetakse pöörduda selle aasta jooksul. “Otsus enam makstud käibemaksu mitte tagastada ei ole meie advokaadibüroo maksuekspertide hinnangul seadustega kooskõlas ega õiglane,” ütles Lätt.

Algne otsus esitada maksu- ja tolliametile taotlus viimase kolme aasta jooksul enam makstud käibemaksu tagastamise kohta sündis kontserdikorraldajatel pärast riigikohtu 26. septembri otsust. Siis tehti teatavaks, et etendusi ja kontserte korraldavaid isikuid tuleb kohelda võrdselt, kohaldades kõigile viieprotsendilist käibemaksumäära. Senini oli aga osa korraldajaid kohustatud tasuma 18-protsendilist käibemaksu.

Loe täpsemalt: http://www.arileht.ee/?artikkel=411589