iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Notaritasude tõstmine kukkus läbi

Notaritasude tõstmine kukkus läbi

Rubriik: Postimees

Jüri Saar kirjutab Postimehes, et Riigikogu õiguskomisjon laitis maha justiitsministeeriumi idee mitmekordistada kiirkorras notarite tasud. Õiguskomisjoni selline käik tähendab seda, et niipea 1993. aasta tasemel püsivad tehingutasud ei tõuse.

Õiguskomisjoni esimehe Ken-Marti Vaheri sõnul otsustas komisjon notaritasude teema arvata välja uuest pärimisseaduse eelnõust, mis suure tõenäosusega tuleb järgmisel nädalal parlamendis lõpphääletusele. «Leidsime, et see küsimus vajab põhjalikku arutelu ja pädevat statistikat.

Nii suuri asju ei saa sellise rutuga teha. Tahame saada ka valitsuse seisukohta,» lausus Vaher. Isamaa ja Res Publica Liidu poliitik tunnistas, et komisjoni liikmetele ei meeldinud plaan suruda tasude tõus läbi, minnes pärimisseaduse raames valitsusest mööda ja seda sisuliselt komisjoni käe läbi. Parlamendis aja maha võtmise järel tuleb notaritel nüüd tunnistada tõsiasja, et leiva toovad neile jätkuvalt lauale tehinguväärtusest sõltuvad tasud.

Need on aga kinnisvaraturu jahtumine kokku kuivatanud. Pärast seda, kui notaritasude tõstmise plaan avalikuks sai, teatas Eesti Maksumaksjate Liit, et notarite sissetulekud tuleb avalikustada ja notariaaltehingute mahtu vähendada. «Kuigi mõned notaritasud vajavad tõepoolest tõstmist, on esmalt hädavajalik avalikustada notarite sissetulekud,» teatas liit. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/141207/esileht/siseuudised/301410.php Loe EML pressiteadet: „Notarite sissetulekud tuleb avalikustada ja notariaaltoimingute mahtu tuleb vähendadaTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus